Skocz do zawartości

Wiązania + Buty dla średnio-zaawansowanego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu mam okazje zainwestować w zestaw dla siebie :) Dużo się rozglądałem i znalazłem komplet (chyba) dla siebie. Deska to Pathron Sensei 2014 155 Wide oraz wiązania SP Fastec Core L. Tylko nie wiem czy zestaw będzie pasował do siebie i do moich butów Head Scout Boa 44' . Mój problem w doborze polega na tym, że moja waga to 65 kg a mierze 187 cm . Lubię troszkę krótsze deski ale chyba taka by była za wąska dla buta 44 więc podałem wersje Wide. Czy może zaproponujecie mi inny zestaw ? Najbardziej zastanawiają mnie wiązania i komfort ich użytkowania. Mam na deskę + wiązania ok.1500+-100 zł. To co podałem znalazłem w cenie wychodzącą o 2 zł poza kasę jaką mogę wydać :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Fastec Team i jestem bardzo zadowolony. Jeśli zdajesz sobie sprawę z wad i zalet systemu, to nie będziesz rozczarowany. Senseja bardzo polecam. But 44 wejdzie bez problemu na zwykłą deskę. 154 ma ponad 250mm w talii, a to w zupełności wystarczy. Według mnie zestaw ok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu żebyś brał 155w. Ja mam buta 45 i jeździłem na sensei 154 i nie miałem problemów podczas jazdy czy skręcania. Jesteś lekki to na pewno lepiej dociśniesz w skręcie 154 niż 155w. Wiązania bardzo fajne i przede wszystkim bardzo lekkie. Jeśli jednak interesuje Cie jazda fs to może jednak pójść w tradycyjne strapy ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponujesz jakieś wiązania? Te wiązania wybrałem pod kątem czasu jakiego spędzam na desce. W tamtym roku miałem okazję przez cały tydzień pojeździć na snowparku tylko kilka godzin. Ale dużo bawię się na stoku robiąc flat-tricki, dlatego patrzyłem w dużej mierze na komfort użytkowania niż na funkcjonalność na snowparku(dopinanie , zapięcie na stoku itp.). Jeśli chodzi o deskę, to wezmę te 154 cm ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rome 390, Rome 390boss, Union Force, Switchback - te wiązani trzymają bardzo dobrze ale też są bardzo komfortowe. Generalnie wszystkie wiązania z kolekcji Rome, Union, Switchback są komfortowe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybrałem Fluxy PR i teraz pytanie czy brać pod buta Head Scout 42,5 (44 nie wiem skąd się wziął :D ) wersje M czy L? Niby M jest do 42,5 ale nie wiadomo czy się zmieszczą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...