Skocz do zawartości

Pathron, Bataleon, czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Dane wejśćiowe:

- wzrost 180 cm

- waga 76 kg

- but: 42

- 3 lata na desce

- teren: głównie polskie "stoki", czasem przejedzie się lasem

- target na sezon: nauczyć się poprawnego oliego i butterować ;)

- aktualna deska : Raven Grunge 157 cm

- wiązania: Ride EX oraz SP sLAB.one

 

Na tapecie:

- Pathron Sensei 158

- Pathron Eco Sensei 158

- Bataleon Whatever 158

 

 

Miałem okazję jeździć na testowej Sensei 2012 161W i nie ukrywam, że deska mocno mi spasowała. O wiele bardziej niż Powder Toy i Legend. Z braku innych testowych przejazdów zdecydowałem się na ową Sensei. W tym sezonie pojawiła się dodatkowo wersja "Eco", która nie wiem czym się różni od nieEco. :)

Zapewne zabrałbym się za kupowanie Sensei, ale ostatnio jestem indoktrynowany w kierunku desek Bataleon. Teraz nie wiem w sumie na co się zdecydować. Może poszukać jeszcze czegoś innego?

Co o tym sądzicie?

 

Dzięki za wszelki sugestie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco ma lepszego popa od Senseja. Ma włókno szklane częściowo zastąpione naturalnym lnem.

Bataleon robi bardzo dobre deski, ale przyjechałbym się na tej desce przed zakupem, bo nie każdej osobie podchodzi stosowany w niej TBT. Znam wielu zwolenników jak i wielu przeciwników tej technologii.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku sezonów śmigam na Bataleon Evil Twin i na początku byłem mega zajarany i twierdziłem że to najlepsze deskia ale z czasem jak testowałem inne deski to zdanie troszkę się zmieniło. Nadal twierdzę że są to bardzo dobre deski, bardzo fajna technologia i buttery fajnie wychodzą ale jest też wiele równie dobrych desek.

 

Jeśli chodzi o pathrona to mi bardziej do gustu przypadł chillstick niż sensei. Chillstick ma lepszego popa co przy butterach czy innych flattrickach jest bardzo pomocne.

 

Z innych desek na których można ostro pojeździć i fajnie się pobawić na stoku polecam K2 Fastplant, Endeavor Guerilla, Voelkl Squad Rocker,

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Chillstick, mam wrażenie, że rozmiary ma typowo pod park. Najdłuższa bez "W" to 154, na stoku trochę krótko wg mnie. Sensei planowałem wziąć 158.

 

Co do reszty, desek...

Voelkl Squad Rocker zeszłoroczny model jest w zasięgu rozsądku, z 2014 musiałbym fakturę schować. :) Zastanawia mnie w niej flat w środku, bo zawsze jeździłem na deskach z hybrydowym profilem.

K2 Fastplant podobnie cenowo :/

Endeavor Guerilla - ma prostszy w utrzymaniu ślizg (tłoczony) od pozostałych. No i długość można spokojnie 159 bez "W" wybrać.

 

 

Reasumując, na polu chwały zostawiam:

Voelkl Squad Rocker 2013 (158)

Pathron Eco Sensei 2014 (158)

Endeavor Guerilla 2014 (159)

Bataleon Whatever 2014 (158)

 

Co teraz wybrać? :) W Bataleonie ryzykuję TBT, a w pozostałych... ???

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...