Skocz do zawartości

Deska freeride do 1500-2000zł + wiązania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuję zakup nowej deski, bo sezon niebawem się zacznie, dlatego już się rozglądam. Deska ma być głównie do freeridu. Jestem zainteresowany każdą firmą jaką wymienicie, chodzi mi o to, aby sprzęt był sprawdzony i warty zakupu. Oczywiście chciałbym się zmieścić do 2000zł z wiązaniami, chyba że odpiąłbym ze starej deski (wiązania CrazyCreek), ale jak nowa deska to i dobrze by było dobrać też nowe wiązania. Dlatego proszę o pomoc. Dzięki

 

Wzrost: 173cm

Rozmiar buta: 43,5 - 44

Waga: 55kg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym deskę do szybkiej jazdy po bardziej wymagających trasach oraz taką, która dobrze sprawdzała by się sprawdzała również poza trasami. Nie chciałbym ograniczać się wyłącznie do jazdy poza trasami. Deska ma być stosowana 50/50 jeżeli chodzi o jazdę poza trasami i na stoku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, na pewno je sprawdzę i zdecyduję, ale jeszcze mam takie pytanie, czy firma Burton w tym przedziale nie jest godna polecenia, czy produkuje produkty jedynie dobrze rozreklamowane, a jakościowo słabe ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do długości to ok 156 byłoby dobrze. Z desek moge Ci polecić K2 ale nie turbo Dream a UltraDream - to jest wręcz niesamowita deska! Marcin Jaskółka polecił mi abym sobie ją przetestował. Deska ma profil idealnie nadający się do freerideu - dłuższy przód wyraźnie uniesiony ku górze. Na stoku przy pełnej prędkości deska jest stabilna, skrętna i wogóle super. W puchu też mi się bardzo dobrze jeździło ale jaki ze mnie freerider :) Jak Jaskóła mówi że mu się na niej najlepiej jeździ to musi coś w tym być.

 

Z wiązań to Rome Arsenal, 390 boss, 390, Targa - gdzie arsenal jest najsztywniejszym wiązaniem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bercik - szczerze mówiąc deska 156cm na 55kg to trochę słaby pomysł no chyba, że to deska wyłącznie do jazdy poza trasą, która ma "pływać" w puchu, wtedy będzie ok. Na ubitej trasie taka deska według mnie nie będzie trzymała krawędzi.

Wiązania, które Bercik wymienił jak najbardziej ok.

Nie jeździłem niestety ani na ultra ani na turbo. Ultra jeśli wierzyć opiniom to świetna deska, ale ultra wydaje mi się ona bardzo ekstremalną deską poza trasy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...