Skocz do zawartości

ride agenda, ride control watpliwosci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym poprosic Was o opinie porade...chcialbym zaczac swoja przygode ze snowboardem...okej pomine wstep;P

chce dokonac zakupu sprzetu na "pierwszy raz" sprzetu na ktorym chcialbym nauczyc sie smigac na desce.

po rozeznaiu ofert roznych firm zainteresowalem sie ponizszymi modelami:

ride agenda

http://www.360sklep.pl/Ride-Snowboards/32-Snowboards/47-Meskie/48-Deski/334-Deska-SOW-Ride-Agenda-159/Detailed-product-flyer.html

 

ride control

http://www.360sklep.pl/Ride-Snowboards/32-Snowboards/47-Meskie/48-Deski/345-Deska-SOW-Ride-Control-162/Detailed-product-flyer.html

 

i tu pojawia sie pytanie czy jest sens wydac 1000-1200 zl na deske dla poczatkujacego?!zdaje sobie sprawe ze to najnizsze modele dobrego producenta... w sumie zastanawia mnie czy np na takich deskach latwiej jest sie nauczyc a moze trudniej?!

odwiedzilem pare sklepow ze sprzetem i w pamieci zapadly mi dwa zdania

1." na dobrej desce uczy sie latwiej/szybciej i przyjemniej"..zachwalali ride/nitro/palmer

2." wez genetrics(ok 500zl) bo ma zaookraglone gorne krawedzie jest mieciutka i latwiej Ci bedzie sie nauczyc, a po sezonie kup sobie cos lepszego" zwrocili uwage ze w gen..gorna krawedz jest zaokraglona czyli nie istnieje a w markowych deskach sa diwe gorna i dolna...

i teraz jestem w kropce:/ nie wiem czy jest sens ladowac fundusze w deske, ale z drugiej strony jak cos kupic to juz kupic konkretnego(na kilka sezonow)..jakos nie usmiecha mi sie teraz wydac 500zl a za rok kolejne 1200 na nowa deske:/

wiem ze moja wiadomosc jest lekko dziwna ale w sumie ciezko mi bylo odszukac tego typu topic na forum...

 

uogolniajac czy poczatkujacy bardziej polubi/szybciej sie nauczy na desce lepszej czy to nie ma znaczenia bo i tak nie wykorzysta jej potencjalu?!zdaje sobie sprawe ze wyskoie modele desek sa juz bardzo wrazliwe na "rozkazy" snowboardera itd...

ufam ze wiece o co mi chodzi;)

 

prosze o wasze uwagi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1." na dobrej desce uczy sie latwiej/szybciej i przyjemniej"..zachwalali ride/nitro/palmer

Nie widzę jakiś większych zależności, że na dobrej desce uczy się łatwiej i przyjemniej. Jeżeli człowiek nie miał nigdy styczności ze snowboardem to na dobrą sprawę jakiej deskie nie zapnie to będzie mu to bez większej różnicy a na początku chodzi przeceiz o utrzymanie równowagi , przenoszenie ciężaru ciał na poszczególne krawędzie itd. (pomińmy sytuacje gdize deska na której będziemy sie uczyc jest bardzo zniszczona) Zgodzę się z tym że dobra deska może się w znacznym stopniu przyczynic do doskonalenia umiejętności jazdy, gdyż dopiero kiedy posiadamy pewien bagaż umiejętności możemy wykorzystac w pełni możliwości deski.

 

Odnosząc siedo tego co powiedział ten sprzedawca to można go usprawiedliwic tym, że droższa deska = większy zysk.

 

Moim zdaniem możesz kupi cos pośredniego między tanią podstawową deską a dobrą deską. Teraz jest do tego dobry okres gdyz zaczynają sie wyprzedaże i można kupic dobrą deskę za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...