Skocz do zawartości

Deska dla zaawansowanego. Max 1300 zł (rocker, camber?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym sobie kupić moją pierwszą deskę, bo mam już dość wypożyczania badziewia. Jeżdżę już bardzo intensywne od 3 sezonów. Nie mam problemu ze skrętami ciętymi, ani śmigiem ciętym. Uwielbiam jeździć szybko i na krawędzi, oraz uwielbiam też puch. Jib też jest spoko, ale dla mnie priorytetem nie jest. Mam 180cm i ważę 87kg. Poszukuję deski do 1300 zł w rozmiarach od 158 do 162.

 

Mam problem czy wybrać rocker, camber czy jakieś jeszcze inne cudo. Póki co najbardziej podobają się:

 

Voelkl Vice 2013

http://proboarder.pl...oelkl-vice-2013

 

Ta deska podoba mi się, że niby:

"Rocker-Specyfic sidecut - - nowa geometria deski dostosowana jest do jej profilu, do wygięcia deski w drugą stronę. Sporo riderów narzekało do tej pory że deski w Rockerze słabiej trzymają na krawędzi, podwinięty do góry przód i tył deski nie jest wystarczająco dociążany. Koniecznością staje się wtedy całkowita przebudowa deski, czego przykład mamy właśnie przy tej desce. Voelkl poszerzył deski na dziobie i ogonie, środek zostawiając praktycznie bez zmian. Dzięki temu ta deska na krawędzi trzyma równie dobrze jak podobne deski w klasycznym camberze. Innymi słowy, kupując tą deskę nic nie tracisz z radości szybkiej jazdy a zyskujesz znacząco większe możlwości zarówno we freestylu jak i w puchu."

 

Endeavor Live 2013

http://proboarder.pl...eavor-live-2013

 

Tą za uniwersalność jednak boję się, że co jest do wszystkiego jest do niczego.

 

Palmer Saga-R 2011

http://proboarder.pl...2011-deski.html

 

Ta też jest wydaje mi się fajna jednak obawiam się, że full rocker nie będzie dobrze trzymał krawędzi.

 

Bardzo bym prosił o opinie na temat moich wyborów. Z wielką chęcią zobaczyłbym też wasze propozycje. Dzięki z góry!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi klasycznego cambera jeśli chodzi o trzymanie krawędzi co by producent nie wymyślał w swoich opisach. Jakimś kompromisem jest hybryda.

Do tej listy dopisałbym camberowego Pathrona Legend albo Drafta, coś można ciekawego wybrać też z Signala, a wywaliłbym z tej listy Palmera.

Ciekawie na przyszły sezon zapowiada się jeszcze Pathron Carbon Series Silver i Gold, które powinny zmieścić się w tym budżecie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że Draft zrobił na mnie duże wrażenie. Póki co jest chyba na pierwszym miejscu dla mnie. Dzięki marpyc!

Czekam na dalesze opinie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie, czy będziesz uczył sie jazdy na switchu czy interesuje cie tylko freeride? Jesli freeride bierz drafta do tej ceny, jesli elementy fs to jaka deska twin tip z camberem twarda (na przykład sapient evo, sam ja mam bo umozliwia mi i zapierdzielanie i wszelkie rotacje, a do rockera przekonac sie nie umiem włąsnie przez trzymanie krawedzi)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie obejsc bez FS. Wazniejsze dla mnie jest szybka jazda i FR w takiej kolejnosci. Mam jeszcze 2 pytania:

 

Czy SP brotherhoody beda pasowac do Drafta?

 

Czy buty o flexie 4/10 (niestety mam je od poczatku kariery) ktore posiadam nie beda za miekkie do tego decka? I tak mam zamiar kupić twardsze buty, za rok góra 2, tylko nie wiem czy bedzie sie dało jezdzić przy takim flexie deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty za miekkie jeżeli rezygnujesz z FS... Nieda rady na nich niema bata, te wiązania ci je powyginają na wszystkie stronyXD

 

Więc bierz drafta (jeżeli do tej ceny) plus do tego z tanszych jak wyzej raven s700 (za tą cene nic o tej sztywnosci nie znajdziesz, chociaż w końcu Marcin mógłby sie pokusić o jakas skale twardości wiazanek bo nie idzie sie połapać:D), a co do droższych to opłaca sie zainwestowac w FLUX TT lub Burton cartel:) Zresztą poczytaj opinie to sie dowiesz o co mi chodzi, w obu wiązaniach nie czuć strapów na bucie wogóle:D

 

No i na koniec, buty maja byc najtwardsze, potem wiazki, potem decha (plus but zmieknie po sezonie) tylko bez skrajności ale jednak;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam gula i marpyc! Szkoda, że jastawiam.pl nie działa to byście dostali ode mnie po piwku.

Wybór padł na Drafta i SP Fastec Team. Prawdopodobnie w weekend po swietach bede mial okazje to przetestować, więc zdam relacje :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm do krawedizowania wiazki z systemem sp to lepiej przetestuj juz w bucie;p może nie trzymac:D Z tego co wiem to najlepsze tego typu wiązki, ale to dalej ten typ z szybkim zapieciem, coś kosztem czegos:D Na pewno niebo lepsze od FLOWa ale to dalej nietradycyjne zapinanie:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wyszła. Kupiłem juz SP Team (najwyzej wymienie jak nie beda pasować). Zamówiłem też drafta, jednakze sie okazało nie ma mojego rozmiaru (boarder.pl - dalej nie zdjeli oferty tego decka :P).Troche poszperałem na na necie, 2 maile i jeden telefon pozniej okazało się, że w zadnym sklepie nie ma juz 161. Jest tylko 158 która wydaje mi się za krótka. Aha i zauwazylem, że mam wpisane w pierwszym poście 180cm, ale to literówka bo mam 183. I teraz zgłupiałem, bo tak dobrej deski za taką cenę (wszedzie było za 999zł) to już chyba nie znajde :( Jakby ktoś znalazł to dajcie znać. I teraz sam nie wiem czy się nie spinać i nie czekać na silvera albo golda.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...