Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze deski- Burton TWC V- rocker


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

bardzo proszę o pomoc przy wyborze deski ( 172 cm , 60 kg. jeżdżę od 5 lat . )

 

Głównie zależy mi na zwykłej jeździe po stoku ewentualnie od czasu do czasu jakiś skok na hopce itp .

przedział cenowy decha + wiązania 1500zł

 

co myślicie o modelu TWC burton ? czy to strikte do fs, czy da się na tym pojezdzić ?- polecił mi to ktoś w sklepie.

 

co ewentualnie innego ?

 

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-burton-twc-standard-159-i3083859234.html

 

z góry dzięki za pomoc. peace

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burtona niższe modele możesz sobie odpuścić. 1000-1100zł na deskę + 500zł wiązania to wystarczająco, żeby wyrwać jakiś fajny sprzęt. Dechę za tyle szukałbym w K2, Pathron, Endeavor, Voelkl, Signal, Gnu, Libtech.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deski dobiera się do ciężaru ciała. Jeśli głównie jazda, to 150cm będzie w sam raz.

Żadna z wymienionych firm nie robi lipy.

Od siebie mogę polecić Pathron FS, deska do zapychania na krawędzi i na hopy. Jeździ na niej jeden z najlepszych polskich zawodników freestylowych Piotrek Tokarczyk:

Do tego jakieś wiązania Fluxa lub Uniona i będzie świetny zestaw.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązania wybrałbym marek które Ci wymieniłem, ewentualnie jeśli lubisz odpinaną piętę to jeszcze w grę wchodziłyby K2 Cinch i Sp Fastec wyższe modele.

Piotrek jeździ na Raven s750, ale to wiązania stricte do FS.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że mam deskę Burton TWC Standard i jest świetna na park jak i na stok. Jak dla mnie wyśmienita i jak najbardziej polecam !! No i można dodać, że jeździ (bądź jeździł) na niej Shaun White, którego raczej nie trzeba przedstawiać :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Shaunem to dobry żart. Shaun "współpracował" przy tym modelu, ale wiele na tej desce jeżdżąc w zawodach by nie ujechał (biax+tłoczony ślizg, bez żadnych wspomagaczy :D), bo to deska dla początkujących ze słabiutkim popem i jest masę desek lepszych w tej cenie od Pathronów przez Stepchildy po Gnu i Libtechy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...