Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Co myślicie o K2 Zeppelin, czy warto jeszcze wydać 800 zł. za deske z 0'9 roku ?

http://allegro.pl/nowa-deska-k2-the-zeppelin-161-cm-suoper-okazja-i3052977716.html

Interesują mnie raczej szybkie zjazdy (nie freestyle).

Mam ok. 180 cm, waga ok. 80 kg.

Miałem rok przerwy ale 3 lata dość dużo jeździłem na swoim headzie, powiedziałbym, że jestem średniozaawansowany.

Proszę o wyrażenie swojej opinii i pomoc. (Będę wdzięczny również za wskazanie ew. innych modeli desek)

 

Pozdrawiam icon_smile.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

To może ja się wypowiem, bo śmigam na desce wspomnianej przez Ciebie w linku.

- skoro interesują Cie szybkie zjazdy, to bardzo dobrze trafiłeś - deska jest sztywna, stabilna przy prędkościach, po prostu idealna do freeride'u

- nie patrz na rok, bo deska i tak jest nowa. Użyte technologie są wciąż niesamowite, a deski wyrabiane obecnie często nie dorastają jej do pięt.

- model Zeppelin firma K2 produkowała przez chyba grubo ponad 10 lat. Był to topowy model, który się rewelacyjnie sprzedawał. Obecnie trudno go wyhaczyć, a cena na allegro jest więcej jak 'super okazją'. W googlach bez trudu znajdziesz ten rocznik jeszcze za ok 1.400 zł, co i tak jest ceną po obniżkach :P

- no i wisienka na torcie - deska jest na żywo po prostu prześliczna. Zdjęcia na aukcjach nie odzwierciedlają wielu detali, które na żywo robią super wrażenie ;]

 

Teraz parę minusów:

- niestety Zeppelinka jest dosyć podatna na powierzchowne uszkodzenia... po pierwszym parogodzinnym wypadzie na stok już była poobijana od góry przy brzegach. Niestety jest ona pokryta śliskim i błyszczącym materiałem / czymś ( :D), na czym strasznie widać wszelkie defekty... rysy, zagłębienia, itp. Mam już też pierwsze małe 'ząbki' / wyszczerbienia, no ale to niestety już wina ludzi, którzy oczywiście potrafią się zachowywać jedynie jak bydło w kolejce do wyciągu ;/

Wiem, że niestety mało jest recenzji / opisów tej dechy na polskich forach, tak więc warto posługiwać się zagranicznymi. O Zeppelinach 09 i starszych możesz poczytać tutaj:

http://www.outdoorre...88_4193crx.aspx

 

Moim zdaniem - za tę cenę tę deskę po prostu trzeba kupić ;] Niestety jednak trzeba się pogodzić z faktem, że bardzo łatwo można ją poobijać ;/ Szczególnie trzeba uważać przy wyciągach...

 

A jeżeli chcesz coś jeszcze twardszego, to poszukaj Santa Cruz Platinum Twinza (jest na allegro chyba za jeszcze 100 zł mniej). Myślę, że równie dobra decha, ale pieruńsko sztywna o_O Widziałem ją na żywo, bardzo ładnie wykonana i też się nad nią zastanawiałem, zwłaszcza że cena zachęca. Stwierdziłem jednak, że moje umiejętności mogą póki co dla niej nie wystarczać... :]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...