Skocz do zawartości

Wiazania K2 CINCH CTC


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko o wiązania jak w temacie możecie coś o nich więcej powiedzieć.. po ostatnim wypadzie na deske z narciarzami stwierdziłem że jakbym szybko nie zapinał moich wiązań (raven s400) nawet w czasie jazdy to i tak za długo.. Myslalem wczesniej nad wyzszym modelem raven-a s700 z niby szybszymi pompkami ale teraz stwierdzilem ze to nie ma sensu i lepiej kupic jakieś "tylnowsady".

 

Zastanawialem sie nad sp fastec-ami duo black raven fastec i tytułowymi K2cinch z tego co widze to niestety zadne z nich nie mają aluminiowej piętki ale te ostatnie mają najbardziej sensowne rozwiązane zapinanie no i regulacje na paskach ala klasyczne wiązania..

 

Cenowo to tych 600zl nie chcial bym przekroczyć.. czekam na wszystkie opinie i rady btw... do tych wiązan jakiś butów z k2 extra nie bede potrzebowal ? :D

 

a tu przykładowy link http://allegro.pl/wi...2933424708.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fasteki od Core w górę mają aluminiową bazę. Ja jeżdżę na Fastec Team i mogę je polecić. Bardzo lekkie i mają dobrze trzymające strapy. Core też dają radę, mają tylko troszkę gorsze strapy, a cenowo mieszczą się w Twoim budżecie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedz, faktycznie masz rację :).. a powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy w tych np fastec-kach core tez przy wpinaniu/wypinaniu buta trzeba odpinać tą boczną klamrę a dodatkowo wcześniej te małe zapięcie w klamrze? bo gdzieś tam wyczytałem że jest czasem problem z obsługa w "grubych" rękawiczkach (a takowe posiadam ;) )...a i czy jakiekolwiek wiązania tego typu ze wspomnianiego napoczątku k2 przewineły ci się przez ręce ? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpięciu tylnej głównej klamry i odchyleniu łyżki klamra boczna sama odskakuje. Przy zapinaniu trzeba tą dużą boczną klamrę dopiąć, ale to zajmuje niecałą sekundę. Nigdy nie miałem problemów z obsługą w grubych rękawicach, a jeżdżę na przemian w jednopalcowych i wielopalcowych. Wystarczy przejechać ręką wzdłuż strapa w kierunku pięty i zawsze się ją zaczepia i sama mi się zapina. Na k2 nie jeździłem, natomiast w kilku różnych Fastekach tak i interesować się warto wiązaniami od Core w górę. Obydwa systemu są ciut upierdliwe na bardzo stromych stokach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie działania bo już różnie ludzie piszą w internecie że niby trzeba najpierw odpinać klamrę boczną a pozniej dopiero tylną zeby niby nie uszkodzić tego "mechanizmu" także jeszcze raz dzięki za informację i zostawiam sobie model Core do przemyslenia :). a stromymi stokami narazie sie nie stresuje ;). Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również polecam SP od modelu Core. Z K2 Chinch miałem do czynienia i mi ten system nie leży. Raz że wiązania K2 z tym systemem są znacznie cięższe od zwykłych nie wspominając już o SP, które są bardzo lekkie. Mi w tych K2 but jakoś nie leżał

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bercik :) dzięki za opinie odnosnie tych k2 jak i fastec-ow . to ja sie juz dluzej nie bede zastanawiał i wybór pada na fastec-ki core. Jeszcze raz dzięki bardzo za pomoc :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko jeszcze raz koncząc temat, chcialem napisać że wiązana przetestowane 2 dni na pilsku i nie mogę się fastec-ow nachwalić można powiedzieć ze teraz przeganiam narciarzy :) zapinanie to tak jak marpyc pisales 2 sekundy i jazda ....na stromych trasach tez jakos nie mialem problemu chociaz usiad na stoku musial być :) troche wsunąc buta w wiazanie na ile sie da pozniej deska do góry dopchać buty a zapinać już na ześlizgu...ale taką akcje mialem moze 2 razy tak to po zejsciu z orczyka druga noga odrazu w wiazanie i gotowe sam nie wiem jak moglem sie tak dlugo meczyc ze zwyklymi wiazaniami..teraz to jest dopiero komfort.. jeszcze raz dzieki bardzo wam za pomoc. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...