Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszej deski.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę zacząć jazde na snowboard ale nie znam się za bardzo na sprzęcie więc postanowiłem napisać na forum. Poczytałem troche o snowboardach lecz myślę, że na forum moge otrzymać kilka dobrych rad.

Chciałbym zapytać czy polecacie kupno jakiejś deski na początek.

Mam 165cm wzrostu, około 60kg wagi.

 

Jak szukałem znalazłem tą deske: http://allegro.pl/show_item.php?item=2921561718

Jak myślicie nadaje się ona na początek? Jeśli też możecie to podeślijcie aukcje lub jakieś info co byłoby dla mnie dobre.

 

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz polecić jakiś sklep gdzie można kupić? przyznam też że mam okrojony budżet i chciałbym się zmieścić w 700/800 zł za wszystko (deska,wiązania,buty)

Na allegro nie moge znaleźć jakiś ciekawych z tych firm, które podałeś.

 

 

Znalazłem taką: http://allegro.pl/snowboard-k2-150-wide-rocker-salomon-fastec-i2938364506.html Ale też nie chce ryzykować i kupować używanej więc wolałbym nową.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inną deske, właśnie z firmy Raven.link: http://snowsport.pl/p5693-Zestaw_deska_Raven_Breathe_+_wiazania_Raven_S200_2012.html

Tylko teraz kwestia rozmiaru czy brać 145 czy 150 i czy byłaby odpowiednia na riderów początkowych i średnio-zaawansowanych?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jeszcze urosnę więc nie lepiej wziąć tą 150?

Dzięki za rady, myślę tak to że zakupię tą deske.

Tylko jeszcze chcę zapytać o flex. tam jest 5 czyli jest bardziej miękka czy twarda? i na jakiej lepiej się jeździ, miękkiej czy twardej?

 

P.S.

W czym są lepsze S250 od S200 (wiązania) ?

 

Wiem, że dużo pytań zadaje, ale chcę mieć pewność jak będę już dokupywał zakupu. :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec myślę, że wezmę tą 150cm.

A czy flex jet odpowiedni ? jest 5 (skala od 1 do 10 w twardości). Lepiej się śmiga na twardej czy miękkiej, bo ta 5 to tak po środku więc nie wiem do jakich ona se bardziej zalicza, ale chyba miękkich.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150cm na początek trudno Ci będzie ogarnąć (deska robiona na shapie 151,5cm ze skróconym ogonem, więc krawędź odpowiada desce 151,5cm) i niepotrzebnie utrudnisz sobie naukę. To taper, z dosyć długą krawędzią efektywną (większość desek 147 ma podobną długość krawędzi efektywnej) bardzo dobrze jeżdżący na krawędzi, ale przy 60kg nie będzie tak lajtowo wprowadzić tą deskę na krawędź i zainicjować skręt. Twój wybór, ale miej świadomość swojego wyboru. Jeśli nie zamierzasz od pierwszego dnia jeździć ponad 80km/h (bo dłuższa deska zapewni Ci jedynie wyższą stabilność na krawędzi) dłuższa krawędź tylko utrudni Ci naukę. Według mnie lepiej na pierwsze 3-4 sezony wybrać 145cm, a jak będziesz wiedział co chcesz robić w przyszłości (czy będzie kręciła Cię zabawa, może typowa jazda, a może jazda w puchu), to wybierzesz sobie taką długość jaka będzie potrzebna Ci do stylu, który wybierzesz.

Flex 5 jest ok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...