Skocz do zawartości

Pierwszy raz .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam widzę że jest tu dużo doświadcznych riderów natomiast ja jeszcze nigdy nie jeździłem I mam dwa pytania .

 

1. Czy warto jest wykupić instruktora na pierwszy raz, jakie są tego koszty?

2. Co powinienem wiedzieć gdy będę pierwszy raz na stoku, nie chodzi mi raczej o jazdę tylko sam sposób zachowania się aby nie utrudniać życia sobie i innym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak kompletnie nic nie potrafisz to może warto wykupić kurs ;]

2. Pierwsza zasada to nie stawaj / siadaj na środku stoku a szczególnie za pagórkami bo masz pewne, że ktoś w ciebie wjedzie.

Warto często się oglądać bo są tacy "debile", co puszczają dzieci ( 5 lat ,prawdopodobnie pierwsza jazda w ich życiu ) na czarne trasy (a ojciec na piwku w barze ) i jak ty w niego nie wjedziesz to on wjedzie w ciebie.

;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Warto zainwestować chociaż te 100-150 zł za 1-2 godz z instruktorem. Powie Ci o podstawach, nauczy i wyjaśni zasad, które będziesz potem szkolił i rozwijał. Szkoda czasu i neróww, aby dochodzić do tego samemu.

 

Ad.2) Najlepiej obrać sobie jakiś mało uczęszczany fragment stoku, gdzie jest w miarę płasko i nie ma zbyt dużego ruchu. Generalnie na stoku pierszeństwo ma osoba "niżej", ale różnie z tym bywa. Warto szybko opuszczać orczyk / wyciąg i nie blokować go innym. Co do siadania na stoku - zamiast na środku, raczej z boku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Weź tego instruktora na 1-2 h na początku, z własnego doświadczenia wiem że nauka samemu zajęła mi cały kilkudniowy wyjazd i momentami było ciężko. Najlepiej będzie jak zrobisz jak tu koledzy radzą - weź instruktora na raz potem po jakimś czasie żeby ci wytłumaczył co jak robić, bo jednak trochę zajmuje jak się samemu do wszystkiego dochodzi i żeby wytłumaczył ci co źle robisz. Nie słuchaj tych co mówią że da się wszystkiego nauczyć samemu, bo zawsze będzie coś co notorycznie robisz źle a sam tego nie zauważysz, musi ci to powiedzieć kto popatrzy na ciebie z boku.

2. Koledzy napisali chyba wszystko, ale ja bym jeszcze dodał nieprzemakalne gacie, bo pierwszego dnia będziesz niechybnie kilkadziesiąt razy na d***e

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...