Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze deski do FS


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jestem tutaj nowy ale mam nadzieje ze się zadomowie na dłużej :)/>

Otóż jeżdżę od 4 lat na snowboardzie, do tej pory jezdzilem głównie na desce All Mountain czyli raczej nic nadzwyczajnego oprócz zwykłych zjazdów, troche puchu oraz ostatnio ollie + switch.

No i tutaj właśnie dochodzę do momentu, gdzie skakanie strasznie mi się spodobało, jednak moja deska nie jest do tego zbyt dobra. Jest zdecydowanie za twarda a kształt jest directional - przydałby się twin aby dobrze nauczyć się jeździć switchem. Jeżdzę regular (lewa stopa przód) a chcę nauczyć się jeździć goofy do robienia 180'.

Dlatego poszukuję deski do freestyle, flex najlepiej 2-3, długość pozostawiam Wam do ocenienia

Mam 180cm wzrostu oraz ważę około 72kg, rozmiar buta to 45 (wiem gigant :/).

W mojej starej desce nie mieszczę się z końcami butów i czasami zachaczam o śnieg (deska ma 241mm w talii, 154 długości).

Zauważyłem tą deskę : http://snowsport.pl/p7010-Deska_Burton_Blunt_2012.html

ale nie wiem czy będzie dla mnie odpowiednia.

Czy ktoś miał może z nią do czynienia ? Może macie jakieś inne deski do zaproponowania ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :P/>

 

Zapomniałem dodać, że cena jaką dysponuję to około 1000zł

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby ktoś się wypowiedziec kto na niej jezdil, osobiscie twierdze ze burek jest przepłacony:D

 

Sprawdź może pathrona FS, flex 4 (ale skoro głównie jeździsz to nie wiem dlaczego chcesz miększą;p), konstrukcja true twin tip (nie wyobrazam sobie na innej na switchu jezdzic) plus te pare technologii;p Jak to powiedział mój brat znajdź mi inna deskę w tej cenię z tyloma upakowanymi paściami:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chce troche mieksza zeby np manuale porobic czy cos, pathrona obczajalem ale malo opini o tych deskach slyszalem

A moze jezdzil ktos na Nitro Haze ?? Podobno super decha tylko nie wiem czy akurat dla mnie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie byłeś na TD. Na stoku w Białce było 4 lub 5 osób, które kupiły wcześniej Senseja i na nich jeździły, a do tego Senseja objeździło kilkanaście osób testujących z dużym doświadczeniem i wszystkim bardzo podszedł. Sensei jest bardziej miękki od FS, lepiej nada się do flattricków, za to FS stabilniej jeździ na krawędzi, choć i Sensejowi nic nie można zarzucić. Będzie jeszcze szansa spróbować je 16-17.02 w Istebnej :) Podpytaj się na dowolnym forum snowboardowym właścicieli Sensejów, to usłyszysz o tej desce same superlatywy.

Haze jest bardzo miękki, bliżej mu charakterem do Ravena TTT, ale jeśli możesz odżałować słabsze trzymanie krawędzi, to z Haze też będziesz zadowolony..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...