Skocz do zawartości

Moja pierwsza deska


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

W tym roku po wieloletnim jeżdzeniu na nartach przerzuciłem się na deskę. Po godzinnej lekcji z instruktorem ogarniam już podstawy oraz skręty frontside i backside. Pozostaje jeszcze dużo praktyki by pewnie poczuć się na desce i wyrobić sobie nawyki.

 

Chcę kupić sobie własny sprzęt na mniej więcej 2 sezony jazdy po stokach - do nauki. Co teraz jest na topie, jeżeli chodzi o nie najdroższe firmy, ale sprawdzone? Szukać w sklepach sportowych takich jak Decathlon i tym podobne? A może kupic używany zestaw?

 

Nie zależy mi na najlepszej desce jaka tylko jest możliwa, bo w przyszłości chciałbym ją zmienić na freestyle'ową, chcę za rozsądne pieniądze miec coś, na czym sie nauczę dobrze podstaw. Jakich firm szukać? Na co zwrócic uwagę? Bede wdzięczny za każda radę.

 

 

Wzrost 186 cm

Waga 85-90kg

Nr. buta 45

 

Uczyłem sie na desce Burton G 166cm, buty i wiązania tez Burton

 

PS: Mam też pytanie o sposób zapinania deski. Czy po zapięciu wiekszego paska i dociśnięciu buta do wiązania, mniejszy zakładamy na czubie buta (nosie), czy na jego podbiciu?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich firm na pewno warty polecenia jest raven, więcej o nich może powiedzieć marpyc. A co do przedniego strapa (zapięcia), to w różnych wiązaniach się róznie zapina.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...