Skocz do zawartości

Dobór deski - 157 cm, 52 kg, kobieta średniozaawansowana


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Chciałabym Was prosić o pomoc w doborze deski. Mam 157 cm wzrostu,ważę 51 - 52 kg. Na desce jeździłam trzy sezony, uczyłam się na desce noname, 136 cm, była twarda (niestety) - nie wiem jaki flex, wiem, że prawie w ogóle się nie ugina, jeśli się na nią naciska.

 

Teraz stwierdziłam że deska jest trochę za krótka i troszkę za twarda (choć może to tylko kwestia długości).

 

Jestem średniozaawansowana,raczej dobrze radzę sobię na stoku, jeżdżę płynnie i dość szybko.

Szukam deski all-mountainowej, do jazdy na krawędziach. Raczej nie planuję przygód w snowparku ;p

 

Mój budżet: 800 zł na deskę i wiązania. Może być nowa albo używana - polecicie coś ?

 

+ jaki flex polecacie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska na stok powinna być twarda (flex około 5)

Zapięcia Raven są godne polecenia i trochę posłużą ;)

Coś w stylu Raven s350 black/violet 2012

http://proboarder.pl...2-wiazania.html

 

Oraz deska flex 5 (145 cm)

Raven Flair

http://proboarder.pl...lair-deski.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Co sądzisz o firmie Raven ogólnie ? Masz / miałeś deskę tej firmy ? Jeśli chodzi o długość deski, to nie wiem, czy nie lepsza byłaby jednak 140 cm. Nie chcę wtopić z za długą.?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz trochę poczytałam i podobno jeśli nie nastawiasz się na skakanie, tylko jazdę, lepiej wybrać deskę dłuższą. więc myślę że zdecyduję się na jakąś 142 - 143 cm. taka chyba okej, jeśli wziąć pod uwagę mój wzrost i wagę ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze marpyc mowi jesli jeszcze zdążysz:D

 

nawet sobie nie wyobrażasz jaką rożnice czuc chociazby przy zmianie wiazan:)

jedne sa częscią deski, inne znów czujesz jakbyś był jakimis sznurkami do niej przywiązany;p

Nocleg w górach

Co do dechy, ravena akurat tego nie kojarze (ale pare na nogach miałem, dzieki cenie te deski robią się naprawde dobreXD)

jednak poleciłbym tego sapienta, sam go kumpeli brałem:) Jeśli tylko czujesz sie na siłach do niej to bierz:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...