Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego ( na czwarty sezon )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na święta wybieram się w góry i to będzie już mój czwarty sezon( tylko że zawsze to był tydzień ). Jeździć już jakoś umiem ;D. Koszt wypożyczenia na 6 dni to tam z 300zł, a jak jadę już czwarty raz to w sumie 1200zł już by było. Wpadłem na pomysł, że może jednak kupię sobie jakiś zestaw. Mój budżet to około 1000zł na cały zestaw. Wiem, że to nie jest dużo, ale to ma być tylko rekreacyjne sport dla mnie.

Deski, które wypożyczałem odpowiadały mi. Był to rozmiar około 160 pamiętam. Jeżdżę na na małą "kaczkę", tak sobie najlepiej dopasowałem. Dawałem sobie jakoś radę swobodnie jeździć po stoku nie oszczędzając się. Zastanawiam się nad jakimś zestawem gotowym z allegro(chyba że polecacie sklep internetowy). Nie wiem tylko czy ufać firmie RAVEN, SCREW, bo to są deski na moją kieszeń jedynie. Wiązania RAVEN S200 są wystarczające? Słyszałem, że tak. Z butami to nie wiem, rozmiar odpowiedni i będzie dobrze?

 

WROST: 183cm

WAGA: 73-75

ROZMIAR BUTA: 43 (stopa ok. 27,5cm).

POZIOM: swobodna jazda po stoku

PREFEROWANY STYL: Jazda po stoku, jakieś lekkie hopki

 

Coś takiego np : http://allegro.pl/no...2822777393.html

Czy może sama nowa deska+wiązania i jakieś buty po taniości używane ? :D

http://allegro.pl/no...2820483143.html

 

Przyrostek WIDE mnie tylko np. tutaj trochę niepokoi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven jest jak najbardziej godny polecenia. W tej cenie w zasadzie nie ma konkurencji. Zdecydowanie warto dopłacić do s250, bo różnica między nimi a s200 jest szalona. Nie potrzebujesz, a wręcz nie możesz mieć deski wide przy Twoim rozmiarze butów. Na 73-75gk deska max 157-158cm.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupilem deske Ravena model Core + wiązania S600. Deska jak i wiązania z troche wyższej półki, ale firme mogę polecić. Tak jak kolega wyżej prawi, lepiej dopłać do wiązań bo model S200 to najbardziej podstawowy a różnica 30 zł to nie kosmos. Co do butów to osobiście źle się w nich czułem i szczeże odradzam no chyba, że nie masz jakiś kosmicznych wymagań i faktycznie jeździsz pare dni w sezonie. Na dłuższą mete się nie nadaja.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja również polecam Raven-a kupiłem go w forumowym sklepie jako swoj pierwszy zestaw - prawie 3 lata temu (bercik jeszcze raz dzięki za pomoc :) ) model blur + wiazania raven s400 i smigam na tym aż miło ;) wiadomo że pro to nigdy nie będę ale na takie zwykłe moje smiganie spoko nic sie z deska złego nie dzieje jak i z wiazaniami a lekko szczegolnie napoczatku to nie mialy. takze polecam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...