Skocz do zawartości

Deska dla dziewczyny AM/FR. Co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze deski snowboardowej.

Na desce jezdzę około 5 sezonów. Jazda głównie po przygotowanych stokach, rzadziej poza trasami, czasem sobie gdzieś skoczę ale snowparki i inne tego typu rozrywki mnie nie interesują :) Szukam SZYBKIEJ deski do jazdy na krawędziach + freeride (okazjonalnie) , która pozwoli mi też tu i ówdzie wyskoczyć i miękko wylądować ;) Chciałabym, żeby deska dobrze trzymała krawędzie i była stabilna przy dużych prędkościach. Generalnie prędkość kręci mnie najbardziej :)

 

 

Mam 171 cm wzrostu - 58 kg.

 

Przez ostatnie 5 sezonów jeździłam na Forum Star 149

 

Przeglądając rożne fora wytypowałam kilka desek, które wg. mnie pasowałyby do mnie najbardziej, aczkolwiek ze względu na to, że znawcą w tym temacie nie jestem to dlatego prosiłabym o pomoc i ewentualne inne propozycje:

 

- NS LOTUS 149

- Endeavor Diamond 2012 149

- ARBOR PUSH 148

- ROME BLUE 147

- K2 WOLFPACK 148

- ROSSIGNOL DIVA MAGTEK 148

- VOELKL FLAVOR 150

- ROXY ALLY 147

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam trochę o Sapiencie i zarówno Neige jak i PNB3 wydają się być ciekawe. Dodatkowo cena też jest zachęcająca i dlatego wybrałabym jedną z nich. Tylko teraz pytanie, którą ? Możesz powiedzieć coś więcej o tych dwóch modelach ? Bo doprawdy nie wiem na którą miałabym się zdecydować. Ponadto obydwie deski są do kupienia o długości 151 cm. Czy taka długość będzie dla mnie OK ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o długość 151 to jak najbardziej będzie odpowiednia dla Ciebie i tego co chcesz robić na tej desce. Jeśli chodiz o Neige to technologicznie jest to najlepszy model Sapienta

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już prawie się zdecydowałam na tego Sapienta Neige. Aczkolwiek nurtuje mnie teraz jedna rzecz...z tego co widze deska ma juz swoje lata, bo model ten pochodzi z roku 08/09. Więc czy nie lepiej jest zainwestować w jakiś nowszy model ? Czy rzeczywiście technologie w tej desce są na tyle ponadczasowe, że warto ją kupić ? Chciałabym, zeby deska posłuzyła mi na kilka sezonów. Na deskę mogę przeznaczyć max 1200 zł, a Sapienta znalazłam w cenie 600 zł. Zdaje sobie sprawę, że nie zawsze droższe = lepsze, ale w tym przypadku jeśli mam taki budżet, może jest coś lepszego na co warto przeznaczyć większą kwotę ? I jeszcz jedno pytanie. Z tego co widze Sapient ma slizg spiekany z jakąś tam nanotechnologią. Jak dba się o taki ślizg? Z tego co czytałam po kilku dniach jazdy trzeba taki ślizg nasmarować, a o tym nie mam zielonego pojęcia !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Sapient Neige już zakupiony. Ale teraz mam pytanie odnośnie butów, bo je też musze kupić. Jaki flex powinny mieć buty? Bo tak na logikę to wydaje mi się, że też powinny być raczej twarde, ale nie jestem pewna. I znalazłam coś takiego:

 

http://www.skiteam.pl/buty-snowboardowe/Northwave/Devine-SL-2012/

 

http://snowsport.pl/p8790-Buty_Northwave_Opal_SL_2012.html

 

Czy te butki będą ok ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...