Skocz do zawartości

Zestaw do nauki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbliża się mój trzeci sezon na desce tylko że na wypożyczonej i ciężko się czegoś nauczyć (za każdym razem inna deska :/). Postanowiłem więc że czas na własny sprzęt, kasa jest, widzę że rabaty też niezłe tylko brakuje wiedzy by coś kupić. Dlatego piszę z prośbą na nakierowanie mnie na dobry tor :D . Deska myślę że all-mountain, moja waga 70kg, wzrost 177, stopa 44/45 zależy od butów. Są jakieś szersze deski czy ja bym musiał takiej szukać z moim rozmiarem buta? Myślałem o kupnie przez internet tylko nie wiem czy nie lepiej dopasować do siebie na miejscu, tylko że w necie lepszy wybór i lepsze ceny a na dodatek w mojej okolicy bieda z takimi sklepami. Kwota to ok 1500. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1000-1100 na deskę z wiązaniami, to w sieci (choćby w sklepie do którego link jest w zakładkach na górze strony) na pewno w tej cenie dostaniesz z polecanych desek Ravena (np. RVN, Gravy, Blur, Element), Voelkla (Stroke) czy K2 (Brigade) z lepszymi niż podstawowe wiązania. Do większości butów 44-45 nie potrzebujesz deski Wide, wystarczy spokojnie talia ponad 250mm. Po buty rzeczywiście udać się do sklepu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, jeszcze mógłbyś polecić mi jakąś długość deski bo nie wiem czy 155/158 by była dobra. Co do Ravena to jak wygląda sytuacja bo ceny mają kuszące ale czytałem że sprzęt kiepski, ale znowu czytałem gdzieś indziej że niby pnie się w górę. W oko mi wpadła właśnie deska K2 Brigade plus wiązania K2 Mach 2012 za 1149zł. A buty bym dokupił w intersporcie żeby dopasować do nogi :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 70kg to około 154cm. Raven jak najbardziej polecane. Dawno temu były kiepskie, teraz to I liga, a w testach (np. najbardziej obiektywnego MDSu) punktują lepiej niż znacznie droższe deski: http://www.jaceksp.pl/images/skan.jpg. W tym sezonie będzie nawet kilka modeli (Element i Rasta) z carbonem i innymi nowinkami i według mnie to będą hity za swoją cenę. Marka skupia się głównie na deskach dla początkujących i średniozaawansownaych. Cena jest niska, bo jest mniej pośredników między fabryką a klientem końcowym niż w przypadku innych marek.

K2 Brigade też jest jak najbardziej ok, ale Mach to strasznie proste wiązania i poszukałbym na pewno innych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to właśnie widzę że bardzo tanie. Wybrałem dwa zestawy które by mnie interesowały, jeśli możesz doradź mi który był by lepszy albo żeby inne wiązania wziąć do danej deski. Zestaw 1 Head The Good Flamba + wiązania head nx one 2012, zestaw 2 Reaven Core + wiązania Reaven S200 2012. A co do buta to mam rozmiar 27/28 cm do te rozmiarówki są różne, w tym wypadku starczy deska z talią 25 cm?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Core'a możesz znaleźć tu:

http://jaceksp.pl/index.php/testy-desek/35-raven-core-161-w

O Headzie możesz znaleźć opinie na forach snowboardowych, bo jest tego sporo - krótkie podsumowanie to - fajne rakietki tenisowe produkuje :)

s200 to najprostsze wiązania na poziomie K2 Mach i poszukałbym czegoś troszkę lepszego, np. Raven s600 czy K2 Sonic lub jeśli budżet pozwala K2 Indy albo Rome United.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Przepraszam że tak ciągle dopytuję, ale już prawie się zdecydowałem na deskę Raven Core wiązania Raven s600 tylko że deska i wiązania mają przeznaczenie do freestyle. Nie wiem czy to ma aż takie ma znaczenie, ponieważ mi chodzi o deskę do jazdy po stoku. I jeszcze może trochę głupie pytanie ale czy deska jest już naostrzona? bo nawoskowana chyba nie jest?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core to true twin, więc jest w pełni symetryczną deską. Są deski FS źle jeżdżace na krawędzi, ale Core na krawędzi jeździ na prawdę fajnie i przez to, że nie jest zbyt miękki jest stabilny przy wyższych prędkościach. Jeśli zamierzasz choć trochę bawić się deską na stoku, jeździć na switchu itp. to dobry wybór. Jeśli nie, to od razu celuj w jakieś kierunkowe deski. s600 to wiązania allmountain/freestyle. Z oferty Ravena jedynie s750 to wiązanie typowe do FS.

Pamiętaj, że FS to szerokie pojęcie - są np. naleśniki na raile, które z założenia słabo jeżdżą, są deski bardziej uniwersalne FS "do wszystkiego" i są np. deski backcountry freestyle, które znów są deskami kierunkowymi, do freestylu w terenie, czyli najczęściej dużych hop i jazdy w puchu. Te pierwsze z ostatnimi oprócz słowa freestyle w nazwie mają tyle wspólnego ile krzesło z krzesłem elektrycznym :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...