Skocz do zawartości

Deska do parku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porady dotyczacej deski, butów i wiązań do parku.

Na desce jezdzę 5 lat, 4 lata na snow parku.

Mam 170 cm wzrostu i 61kg wagi.

Na komplet mam do wydania 2000zł z hakiem:p

Deska:

Musi być miekka,

najlepiej rocker chyba ze ktos mnie zachecie do wybrania camber,

Myślałem nad:

-Signal park rocker

-K2 WWW

-Flow verve

Wiązania:

Nie czytałem dużo głownie flux mnie zainteresował(prosze o dobranie zeby z deska spasowalo)

Buty:

Nie czytałem ale każda propozycje rozpatrze.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężko znaleźć taką uniwersalną deskę FS. Na raile możliwie krotka, a na duże hopy wręcz przeciwnie i nim większa hopa tym dłuższa. Do tego na hopy przydaje się pop, a ten z założenia będzie słaby w bardzo miękkich jibówkach jak K2 www. Ja chyba postawiłbym jednak na popa i średni flex.

Według mnie Park Rocker, czyli decha z ekstremalnym rockerem lepiej nada się do flat tricków, butterów itp. niż na raile czy duże hopy. Chyba coś w kierunku Light Rockera powinno być lepsze, ale o Signala pisz najlepiej do snow4life.

Popatrz jeszcze na deski Sapient (Evolution, Pnb1), Bataleon, Libtech, Pathron (FS, Sensei), Academy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec taka deske np jak jezdza na slopstyle.

Rocker light jest bardziej miekki jak park rocker.

A co powiecie na Burton custom x lub zwykla?

Prosze o podanie jeszcze jakis propozycji, moglby mi ktos powidziec wiecej o sapient batleon czy warte jest to sieczki .

Powiem wprost chce miec konktretny sprzet do szpanu na praku nie intereuja mnie zadne nitro, santa cruz i tym bardziej forum. Chce sprzet ktory wytrzyma 3 lata na parku przez 6 miesiecy jazdy w parku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że 180 dni w parku, jeszcze męczona na railach nie wytrzyma żadna deska.

Customa X możesz sobie odpuścić. Na pewno Sapient Evolution, którą ma kilka osób na tym forum daje radę i jest solidna. Libtechy to też deski do katowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Evolution to nie jest w żadnym przypadku deska dla początkującego (zresztą zdobyła najwyższe wyróżnienie w snowboardzie, czyli GoodWooda i to dla desek kosztującyh ponad $400), po drugie droższe nie znaczy lepsze (najlepszy przykład to wyniki testów GoodWood czy MDSu), po trzecie Evolution katalogowo kosztuje 1690zł.

Wybierz sobie do niej jakieś dobre wiązania Fluxa czy np. K2 Hurritane i będzie git.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie znam nikogo, kto poleca deski Flowa, są po prostu przeciętne i dodatkowo powstają w słabych fabrykach. Najlepiej świadczy ich słaba pozycja na rynku w USA. Deska FS na 60kg to według mnie 147-148cm i ani centymetra więcej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem teraz troche desek i co sadzicie o tych:

GNU Park Pickle Series

Burton Mr. Nice Guy

K2 Happy Hour

Lib Technologies Burtner Box

Lib Technologies Scratcher btx

 

 

ktora z tych bedzie najlepsza??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe wybierał miedzy k2 parkstar lib techem

 

[ Dodano: |4 Mar 2012|, o 15:59 ]

a chcailbym zapytac jeszcze ktory snowboard ze stajni signal najbardziej nadawal by sie do skokkow?? do mojego wzorstu i wagi

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Musi być miekka,

najlepiej rocker chyba ze ktos mnie zachecie do wybrania camber,

Myślałem nad:

-Signal park rocker

-K2 WWW

 

tylko od razu Ci powiem że na tych deskach to nie poskakasz, to są typowe kapcie na których nie ustoisz skoku na więksszej chopie. Na www jak jeździłem to nawet buttery mi sie niewygodnie robiło bo decha normalnie wyjeżdżała spod nóg - strasznie miekka.

 

Do desek camberowych nie bede Cie przekonywał bo w sumie kierunek w snowboardingu jest inny. Z K2 masz deski na flatlinie czyli płaskie między wiązaniami i to roziwązanie bardzo fajnie się sprawdza. Pisałeś o happy hour - deska ciekawa ale raczej bardziej na hopy bo do mięciutkich nie należy, parkstar jest już lepszą opcją ale jak dla mnie to Fastplant wymiata. Deska jest dosyć miękka ale też ma bardzo dobrego popa i nadaje sie zarówno na hopy (małe i duże) i na jibby, a i butterki też bardzo fajnie wychodzą.

 

Ride Kink to dobra decha, ale mi jakoś deski Ridenie leżą tak jak K2 np. Z bataleona możesz też pomysleć np o Evil Twin - sam jestem w jej posiadaniu i jestem zadowolony choć teraz z perspektywy czasu i przejeżdżeniu większości desek K2 to musz przyznać że na Fastplancie lepiej mi się jeździło, łatwiej nosepresy i tail pressy wychodzą

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...