Skocz do zawartości

Pomoc w doborze i zakupie zestawu dla początkującego !!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Różnica to pompki 3 osiowe - otwierasz je dużą dźwignią nawet w grubych rękawicach, do tego znacznie lepszy strap górny oraz dolny i amortyzacja na całej długości bazy.

W buty warto na pewno zainwestować więcej jeśli mają być wygodniejsze, z tym że musisz je przymierzyć bo czasem zdarza się, że tańszy but jest wygodniejszy od droższego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to proste ;) Buty jutro bede kombinował, a wieczorem pewnie deske zamowie wlasnie w tym sklepie. Pytanie... Jesli mam rozmiar 40/41 to Brac wiazania S/M czy M/L? Bo mam taki graniczny rozmiar ;/ A moze lepiej najpierw kupic deske i wiazania a po buty skoczyc z jednym wiazaniem zeby potem nie bylo jaj ze buty nie leza dobrze w wiazaniach?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy interesująca Cię długość jest, bo ten sklep zaopatruje się w deski u mnie, a ja już np. Core o długości 158cm nie mam. 40/41 to w przypadku wszystkich butów rozmiar S/M.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak by nie bylo to 154 i tak bedzie odpowiednie bo waze 70kg^^. To mnie zaskoczyles ;/ Szkoda bo wygladowo byly by fajniejsze no ale nie jezdzi sie wygladem :)

 

EDIT:

Co z tymi butami? Najpierw kupic deske i wiazania? Potem z wiazaniem wybrac sie do sklepu czy raczej kazde buty podejda do tych S600?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba najlepsze wyjście kup but który Ci pasuje a później ogarniaj resztę bo będziesz znać kwotę do przeznaczenia:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od butów, bo się przeliczysz

ja nie kupowałem, żadnych wyższych pułek a na wszystko wyszło..

spodnie 200 (najważniejszy element:)), kurtka 300, buty 500 (salomon faction 2012), kask 200, gogle 100, kominiarka 25:)

deske+wiązania kupie w następnym sezonie. i planuje na to wydać max 2k

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na all 2k Mysle w cropp kupic spodnie i kurtke (150/200) jakies rekawice i cos na glowe i skrapetki do sb :D Reszta w deche i wiazania. Wiec mysle ze starczy 350+150+ dechaz wiazaniami 1050 na buty zostaje ~400. Skocze dzis jak zdaze bo jak na razie do 18 na uczelni. Niema sie co spieszyc. Jeszcze sie waham z ta deska ;/ Jednak nie latwo wydaje sie tak duze pieniadze :) Do wieczora musze sie zdecydowac bo sprzet na weekend potrzebny. Jak na razie wybor to ten Core +S600

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja bym na twoim miejscu Sparki zostal przy tych s600, buty tak jak przedmowcy mowili nie musza byc z wysokich polek. wazne zebys czul sie w nich wiecej niz komfortowo. w przeciwnym razie jakie kolwiek obcieranie, drobne uciskanie staje sie po kilkugodzinnych zjazdach koszmarem.

Jednak nie latwo wydaje sie tak duze pieniadze

zwlaszcza jak jest sie studentem :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony ze spodni z exisport:), były po 200zł teraz za 100 kupisz.

co do butów, to ubrałem buta za 1100zł z 2xBOA, no i były wygodne, ale na mój budżet salomon faction wystarczył i naprawdę mi pasują.

dziwny jest tylko rozmiar, normalnie nosze 44, a kupiłem 42 2/3, i przylegały idealnie

mierzyliśmy z kumplami po 3-5 marek/modeli, koledze przypadły salomon echelon (niższy model niż faction) i najlepsze jest to, że po 2h jazdy strzeliła mu jedna linka. u mnie jest ok, on sobie kupił w castoramie linke do rolet/żaluzji i też już wszystko gra.

 

ps. dzwoniliśmy do salomona do biura obsługi: gwarancja nie przepada jak zmienimy sobie na własną rękę linki, można je odesłać i reklamacja taka jest przyjmowana bez problemów (ale kto by w połowie stoku odniósł buty na pocztę)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce mnie boli... wlasnie wrocilem ze sklepu... Mieliscie racje budrzet byl max 400 skonczylo sie na 600... Padlo na Burtona ale nawet nie wiem jaki model ale butki zajefajne na nodze ;) Mierzylem jeszcze jakies Raveny (straszne gumiaki) i DC ale pieta mi w nich latala. Coz teraz czas na deske :P Zamowienie zlozone na Snowsport.pl Raven Core +S600. Mam nadzieje, ze bede zadowolony... Na tygodniu musze kupic jeszcze jakies spodnie i jak starczy kasy to kortke. A moze polecicie cos w sklepie internetowym? Moj rozmiar to raczej S :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z czym ty mu wyjeżdzasz:) 400zl

kup sobie najpierw spodnie, są naprawde ważne, nie dlatego że czesto będziesz leżał na tyłku po upadku, ale samo wiązanie i odpoczynki - all na siedząco

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...