Skocz do zawartości

Pomoc w doborze i zakupie zestawu dla początkującego !!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja sie dziwie że to mówie ale po wczoraj moge polecic deske ravena bo za ta kase voelkl z wiazaniami i butami nie dostaniesz;p

 

Kupisz jakas deche ravena od marpyc, do tego wiazania (tu juz niekoniecznie raven, za duzo w nich plastiku jak dla mnie) i butki wychaczoen z jakiejs oferty 2 letnie nothwave (np freedom) albo 32 (za 300 zl juz idzie czasem dostac wysokie modele)

 

Mysle ze na takim zestawie sobie troszke pojezdzisz i mam nadzieje, że i klaudia i marpyc mnie popra;p

Zastanowic sie mozna jak cos dalej nad konkretnymi modelami z GPS :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiesz czemu;p

 

Deska ci aldnie sie gięłą, w miare lekka była chociaż to WIDE wydawała sie całkiem ok w porownaniu do inncyh hebli;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dziwie że to mówie ale po wczoraj moge polecic deske ravena bo za ta kase voelkl z wiazaniami i butami nie dostaniesz;p

 

Kupisz jakas deche ravena od marpyc, do tego wiazania (tu juz niekoniecznie raven, za duzo w nich plastiku jak dla mnie) i butki wychaczoen z jakiejs oferty 2 letnie nothwave (np freedom) albo 32 (za 300 zl juz idzie czasem dostac wysokie modele)

 

Mysle ze na takim zestawie sobie troszke pojezdzisz i mam nadzieje, że i klaudia i marpyc mnie popra;p

Zastanowic sie mozna jak cos dalej nad konkretnymi modelami:)

 

Byłeś w Szczyrku w niedzielę? Ja niestety byłem jedynie przez całą sobotę na miejscu.

 

Fakt, że s200, choć bezawaryjne, to budżetowe wiązania zrobione głównie z myślą o atrakcyjnej cenie. Za to s250 na prawdę dają radę.

Z butami jest niestety taki problem, że w sklepach jest drogo, na allegro trafiają się na prawdę fajne okazje, ale buty trzeba koniecznie przymierzyć, czyli warto poszukać butów na allegro sprzedawanych w swoim mieście.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s350 to damskie wiązania. Jibmaster to bardzo miękka deska do butterów i na raile.

Co do RVN to ma niewiele wyższy flex od Jibmastera z tym, że deska ma setback.

Najciekawszą uniwersalną deską FS Ravena w tym sezonie jest Core, który będzie w przyszłym sezonie zastąpiony modelem Rasta z solidnym popem (decha będzie miała 4 pasy carbonowe pod klinem).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do flexu to deska twardsza jest lepsza do szybkiej jazdy , mniej skacze , wibruje , ucieka itd ... trybisz co pisze ? :)

deska z mniejszym flexem jest lepsza do zabawy bo się lepiej gnie ale troszkę myszkuje podczas szybkiej jazdy i trudniej ja opanować w czasie napinki na stoku:)

Butami nie zmniejszysz flexu deski czyli jej twardości , jedynie można by powiedzieć że możesz w cudzysłowie zmniejszyć jak weźmiesz za krótką deskę z większym fleksem wtedy będzie ona dla Ciebie miękka :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam na Ravenie Gravy, też dopiero w tym sezonie zacząłem przygodę z deską, miałem na nogach 3 różne stary salomon, burton cruzer z 2010 i mój Gravy który w porównaniu do tych 2 jest świetny i bardzo przyjemnie się na nim jeździ. Deska z flexem 5 do jibu i butterów się nie nadaje, ale do jazdy po stoku i hopkach jest git.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do flexu to deska twardsza jest lepsza do szybkiej jazdy , mniej skacze , wibruje , ucieka itd ... trybisz co pisze ? :)

deska z mniejszym flexem jest lepsza do zabawy bo się lepiej gnie ale troszkę myszkuje podczas szybkiej jazdy i trudniej ja opanować w czasie napinki na stoku:)

Butami nie zmniejszysz flexu deski czyli jej twardości , jedynie można by powiedzieć że możesz w cudzysłowie zmniejszyć jak weźmiesz za krótką deskę z większym fleksem wtedy będzie ona dla Ciebie miękka :)

 

Jacek to Ty jesteś Klaudią? :)))

http://adechade.com/topic/1829-twardosc-deski-flex-4-vs-6/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...