Skocz do zawartości

Sapient Evolution 160cm pare pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam w sumie przygodę ze snowboardem, uczę się jeździć, kiedyś chcę spróbować freestylu więc odrazu kupuję deskę miekką która jak też wyczytałem, ułatwi mi naukę. Do tej pory jeździłem na złomach z wypożyczalni.

Moje pytanie to czy będzie ona ogólnie ok przy moich parametrach 188 i 85-90kg (dodam, że kg będzie w przyszłości pewnie więcej).

Oraz czy zmieszcze na niej buta 46(rozmiar stopy ok 300mm) ?

Chcę za wszelką cenę uniknąć deski WIDE.. Do deski chcę kupić wiązania Drake King i jakieś butki o małej skorupie (mały rozmiar zewnętrzny) i tu pytanie jeśli da rade to jakie ??

Deska to Sapient Evolution 160cm, jej szerokość w talii to 254mm więc chyba tragedii nie ma, deskę znalazłem w bardzo dobrej cenie, nową, już jestem na nią prawie zdecydowany i umówiony ze sprzedawcą.

Budżet na wiązania to ok 300zł (może być mniej i niewiele więcej) na buty 250-400.

 

Dowiedziałem się, że podobno te raveny mają dość małą skorupę

http://allegro.pl/nowe-buty-raven-explorer-46-30cm-2011-2012-i2081644693.html

tylko, że nie jestem jakoś do marki przekonany, na butach jedynych nie chciałbym failnąć. Muszą być bezpieczne i wygodne no i nie zawadzać o śnieg.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmniejsza skorupe na rynku maja Salomony z serii Fusion (F20, F22, F24), ale są to wąskie i drogie buty. Przynajmniej ja nigdzie nie widziałem mniejszych i bardziej kompaktowych.

Jesli nie chcesz wide, to musisz zainwestowac w power linki dodatkowo i wtedy juz nie beda Cie interesowaly za bardzo buty ;) dodatkowo jakies wiazanie z wysoka plyta i bedzie cacy. Draki maja ja dosc nisko, ale Fifty pod tym względem sa juz duzo lepsze.

Deska wcale nie jest miekka jak sie to wydaje ;) z dlugosci troche krotko, ale ujdzie. Lepiej byłoby brać coś w okolicach 163-166.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady Matzel. Chodzi Ci o model Drake fifty ? Dzięki za sugestie butów, i tak będe musiał je pomierzyć zanim kupie tak jak radzi Pyc. Wiązania rzeczywiście wysokie mogą sporo podnieść buta. Przeglądnąłem te salomony, mają jakiś ten przód dość podwinięty do góry, to może trochę pomóc i fajny system szybkiego wiązania. Mimo to mam obawy, tyle, że deche mam za 400zł więc chyba warto...

Wiem, że 160cm troche krótka, ale to max ile ma evolution, myślę też nad pnb1, ale to już chyba trudna deska do opanowania? Możecie mi coś innego polecić ? W sumie nie zależy mi na tym, żeby deska była bardzo miękka, bo siły mam sporo i masy więc za miękka być też nie może, ale myślałem, że jak napiszę o twardej to mnie ktoś tu będzie hejtował :P. Głównie zależy mi na tym, żeby to była deska pokroju pnb1 czyli umiarkowanie twarda ok 160-168cm i do FS. Kąty na jakich będę jeździł to mniej więcej tyle co ty Matzel ok 30/-30 a to chyba też trochę pomoże. Z tych wysokich wiązań coś poleccie :P nie musi być to drake, tak przykładowo podałem, bardziej zależy mi na dobraniu reszty pod tego sapienta evo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sredni flex ma jeszcze Raven Core i Pathron FS. Popatrz jeszcze na deski ze stajni Technine, Signala i Academy.

Jeśli masz czas w weekend to podjedź do Szczyrku, bo będzie możliwość przetestowania Core'a i Pathrona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za rady, kupiłem tą deske, do tego wiązania drake fifty(co prawda wiązania tyle co niejedna deska ale wypas są) i buty head scout, sprzęt kupiłem w sklepie w dobrych cenach miałem możliwość zmierzenia itp i powiem wam, że w fifty but jest mega wysoko, więc jeśliby ktoś miał problem z za dużym butem możecie śmiało polecać. Musiałbym położyć się na ziemi żeby obetrzeć butem :). Do tego troche ludzie na forach przesadzają z tymi deskami wide że od 45-46 to już mus praktycznie. Mi się wydaje, że do tej deski 160cm spokojnie buta 48 bym wsadził przy 254mm szerokosci i nic by się nie działo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...