Skocz do zawartości

deska dla amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym prosić o pomoc w wyborze pierwszej deski+wiązania oraz buty. Na całość chciałem przeznaczyć 800-900. Z desą miałem styczność tylko raz 2lata temu.

Waga:+/-74kg

Wzrost:185

rozmiar buta EU45.

A więc byłem dziś odwiedzić kilka sklepów. Znalazłem kilka egzemplarzy:

 

alibi-motive

jokerman

alibi-sicter

 

Wszystkie trzy w cenie 600zł razem z wiązaniami. Wydaje mi się że są one trochę za wąskie ponieważ rozmiar mojego buta to 45, jak przyłożyłem buta do deski to wystawał po obu stronach. Czy jest to problem jak but wystaje poza krawędź deski?

 

Ponadto znalazłem:

 

raven-grizzly

 

tylko nie wiem czy nie jest za długa.

Wyjazd mam w przyszłym tygodniu.

Proszę o porady, pomoc, czy wybrać którąś z tych czy szukać innej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już to raven ! pogadaj z użytkownikiem marpyc to jego sklep podczas wyboru deski kieruj się tym wyznacznikiem http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=655&highlight=firmy te deski alibi nie są najlepszej jakości a w cenie 900zl można znaleźć naprawdę spoko secik

 

[ Dodano: |8 Lut 2012|, o 19:35 ]

http://supersklep.pl/zestawy?pg=2 osobiście polecam przedostatni z drake empire i kingami może i 99 zl poza twoim budżetem ale moim zdaniem warto dopłacić :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to już sam nie wiem =], wyjazd mam w przyszłym tygodniu i przydało by mi się do tego czasu znaleźć jakąś deskę. Tymczasem jeszcze się udam w sobotę to serwisu, zobaczę jaką oni mają ofertę i najwyżej zamieszczę tutaj co znalazłem. Może ktoś poleci jakąś deskę do 800zł z wiązaniami dla początkującego. Był bym bardzo wdzięczny i z góry dziękuje na każdą pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej desce:

[urlhttp]voelkl[/url]

 

Może jak mi się uda zorganizować trochę więcej pieniędzy to kupie coś takiego, ale na razie tak jak pisałem wcześniej udam się do serwisu może coś jeszcze znajdę tańszego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda elegancko:) kup i zdaj relację. ja się ogólnie boje jedynie o to, że to wersja na "blok wschodni" = tańsze materiały. lepszy niby voelkl dash. nie wiem czy tak jest z deskami, sprawa dotyczy jednak proszków i wieeelu produktów (hairspray, perfumy, itd), więc czemu nie desek :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz sredniego wykonania ten stroke jak najbardziej na tak.

Salomon Drift bardzo fajna deska, miekka. Wypasione wiazania są przy nich no i buty to juz mniej wazne sa, bo rozmiar pewnie i tak nie ten ;) Bardzo dobry set.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla początkującego ten voelkl powinien być dobry?? długość 156 tak? Aha i czy na stopę 29,5 cm będzie dobry?

Zobaczymy jak nic nie znajdę innego do poniedziałku to możliwe że wybiorę voelkl stoke.

Chyba że macie jakieś inne propozycje :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ważę 70kg, i jak dostałem w wypożyczalni dechę 160cm (takie szpecjalisty) to się prawie zabiłem. potem jeździłem raz na 152. a wczoraj na 155, i tak mi było najlepiej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z opisem deski voelkl i zastanawia mnie czy przy długości 156 wiązania i buty nie będą mi wystawać poza krawędź deski stopa 29,5cm (but45), czy to jest problem? Proszę o pomoc ponieważ się nie znam xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 74kg mozesz brac dluzsza. Tak 158, nawet 160 mozesz sprobowac.

Im dluzsza, tym wiecej w talii bedzie miala i Twoja stopa moze byc problematyczna ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymq, ja zakupiłem 159 Wide i sobie chwalę bo również mam nr buta 45 a waga i wzrost prawie tak samo jak u Ciebie. Powiem szczerze nie narzekam, jeździ się bardzo dobrze i nie ma problemów z butami. Na węższej desce podejrzewam że byłby problem przynajmniej tak wyliczyłem. Wide Ravena jest szerszy o 16 lub 17 mm od zwykłej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...