Skocz do zawartości

Zestaw dla początkujących zapaleńców do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:)

 

Dwóch moich kumpli planuje przesiąść się na deskę:)

Obaj jeździli na nartach na poziomie zaawansowanym, teraz wyporzyczyli dechy zakochali sie od razuXD

 

Z tym że nie chcą oni słyszeć o deskach freeride albo allmauntain;p

To juz im sie znudziło przy okazji nart także decha dla początkujacych (a może zaawansowanych raczej) freestyle+wiązania+buty:)

 

Co do wiązań raczej pewniak flux TT a jakie buty i deska by mi się nie zrazili a jednak by za 2 sezony nie musieli wymieniać sprzętu?

 

Myślałem o sapiencie dla nich tradycyjnie ale po zakupie fluxow zostanie jakies 1900 zl na deske+buty więc może da rade coś lepszego wymyslić?

jak sądzicie? Nie ukrywam że sapient na mój gust bedzie za twardy i ich rozwój, że tak powiem lekko zachamuje:)

 

Czekam na opinie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że na początek czy to będzie Raven, czy to Voelkl czy Burton w miarę miękki to przez 2-3 sezony i tak dla początkującego jest to praktycznie obojętne. Najważniejsze to bardzo wygodne buty na które nie żałowałbym budżetu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem Burtona do kwoty 1500 z na deskę że tak to ujmę:)

 

Więc odpada:)

Chodziło mi raczej o dechy którymi będa się mogli posługiwać także gdy już umiejętności nabędą:) by nie trzeba było za 2 sezony sprzetu zmieniac;/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na Burtona potrzeba z 1500-1600 żeby zakup miał sens :)

 

Problem jest taki, że na początku ciężko jest założyć, że dana osoba pójdzie z rozwojem w konkretnym kierunku. Jeśli kierunek FS to jeśli myślisz, że evolution jest za trudny, to popatrz na bardziej lajtowego TMA. Z desek do zabawy fajny jest Raven Core (polecam lekturę testu w ostatnim MDSie) lub półka wyżej Pathron FS (sam jeżdżę, a w zasadzie jeździłem przed zerwaniem wiązadła) lub Sensei. Popatrzyłbym też na deski K2. Większość ich desek na flacie nawet świeżak powinien ogarnąć bez problemu. Może jeszcze na Academy popatrz, ale to już deski raczej stricte FS.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ich rozwój jest stricte ukierunkowany:)

 

Zjeżdżali oni na nartach, na deski sie przerzucili by mieć fun:)

Pewne jest ze chca freestylu, a na dodatek nie sa sami bo w sumie zebrała sie nas juz mała ekipa deskarzy któzy sie uczą (ja z najwiekszym stazem).

 

Korci mnie by im polecic właśnie evo+flux TT dokładnie tak jak ja mam:) z drugiej storny wezma cos miekkiego bedzie można się wymieniać sprzętem a buty to już wiadomo wedle uznania:)

 

Czy ktoś się uczył na sapiencie? dadzą rade bedzie im miło??XD

 

EDIT:

wstępnie zdecydowali się na ten sam zestaw co ja czyli flux TT +sapient evo 157 cm:)

 

Buty jakie któremu spasują;p

bedziemy we 3 paradować w tym samym zestawie no ale cóż:) uznali że za 2/3 lata i tak kazdy z nas kupi 2 deche a te nam zostana na rampy i do rozwałki:)

Myslicie że dadzą radę sie na tym nauczyć??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra stało sie:)

 

W sumie ze mna mamy 3 dechy sapient evo 151, 153, 157 cm wiec na stoku bedziemy niezle wygladac:)

 

myśle że dadzą rade a za kilka lat przeznaczy sie je jak mowilem jako deche do katorgi:)

 

Do tego zaopatrzeni jesteśmy w flux TTXD

 

będzie miło:)

 

Jeden mankament to taki że kumpel na początek kupił 153 cm deche chociaż ma 180 cm wzrostu+ waga 76 kgXD

Ale uznalismy że się ten sezon poduczy na tej a w następnym wymienimy sięXD

Ja mu dam moje 157 cm a wezme 153 i wszystko powinno być ok...

 

Sam mam 69 kg i 175 cm wzrostu ale większość czasu spedzamy na stoku stąd tez takie a nie inne długości desek:D

 

Niech mnie ktoś poprawi i oceni mój plan! :twisted:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można wymienić z tego co wiem to istnieje możliwość zwrotu zakupu do 2 tygodni od otrzymania przedmiotu bez powodu (jeżeli zakup był dokonywany przez neta) ale może się mylę więc niech pouczą mnie ludzie pracujący w sklepach internetowych :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jesli towar był nieużywany:D Jak już weźmiemy na stok to kredki;p powiem więcej jak zerwiesz folie kredki:)

 

A co ty na moj pomysł by wymienic sie deskami po sezonie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...