Skocz do zawartości

Wiązanie - pompka, problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż mam taki problem: gdy zapinam wiązania, to lewe zapina się idealnie natomiast to na prawą nogę (jeżdzę nią z przodu) robi coś takiego, że do pewnego momentu zapina się dobrze, natomiast gdy dochodzi już do tego, że jest trochę ciasno i muszę mocniej nacisnąć pompkę, to ta zastawka od pompki wchodzi w rower paska ale zaraz z niego wyskakuje. Wiązanie Raven S250, jeżdzę drugi sezon na nim. Dodam, że pasek nie wygląda na wyrobiony. Problem pojawił się w momencie jak kupiłem nowe buty (rozmiar 44), które są trochę masywniejsze, czyt. sztywniejsze od poprzednich (rozmiar 45). Na sucho (bez nogi), wiązanie zapina się doskonale. Co to może być?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... no filmiku nie dam rady nagrać, bo nie mam sprzętu :<. Mamy pompkę, do pompki wkładamy pasek i "pompujemy". Podczas pompowania w rowki paska wskakuje ta taka zastawka, która normalnie się blokuje w rowku, który sobie obierzemy i wtedy mamy zapięte wiązanie. Ja mam ten problem, że ta zastawka wyskakuje z rowka paska, przez co mam utrudnione zapinanie wiązania. Muszę wielokrotnie próbować zapiąć jeszcze raz albo pomagać sobie ręką. Pasek jest w idealnym stanie, rowki nie są wyrobione, pompka też wygląda na sprawną.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz telefonu żeby to nagra?? no dobra ale to nie ważne...

czy zawsze Ci się to dzieje w tym samym miejscu paska? pompka chodzi płynnie nie ma dziwnych oznak? hmm w takim razie obwiniałbym pompkę ale to trzeba by wymienić i sprawdzić :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

i starczyło pasek mocniej wcisnąc i łapała....;)

a tak na poważnie to skoro któraś z kolei pompka "nie działa" to moze wina paska? sprawdź na allegro, teraz jest tam tego dużo (szkoda że jak ja potrzebowałam to nie było....) zmierz, porównaj, kup i wymień i powinno grac... :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No filmiku nie dam rady wrzucić, wybaczcie. Jeżdzę zawsze wieczorami w miejscu co prawda dobrze oświetlonym ale to i tak nic nie da... a mój aparat w telefonie za dobry nie jest :<. Co do sprężyny to - nie, ponieważ zastawka "oddaje" dobrze po puszczeniu "zwalniacza", wiem, że słabo mnie rozumiecie ;d gdyby to była wina sprężyny to ta zastawka, która wchodzi w rowek paska latała by luzem a ona chodzi identycznie jak w drugim wiązaniu. Tak jak mówię, zaraz idę na deskę, polatam trochę i powiem wam jak jest teraz. Marpyc, jak jest ta cała czarna część (na której pisze m.in. Raven) to ją można regulować za pomocą tego paska z dziurkami po lewej stronie, no więc "wydłużyłem" ją i zobaczymy jak będzie teraz.

BTW. Bo i tak narazie nic nie zrobimy z tym faktem, to tak pomijając cały temat, co sądzicie o deskach firmy Raven, produkowanych od 2010 roku?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, no więc regulacja tego paska, do którego przyczepiona jest pompka dała efekty, wiązanie trzyma i nie puszcza. Widocznie chodziło o to, że nowe buty, sztywniejsze (bo to HEAD, wiadomo), nieco większe i widocznie pasek nie był dostosowany do rozmiaru. Dzięki wszystkim za pomoc! Pozdrawiam i miłego sezonu.

 

[ Dodano: |1 Lut 2012|, o 21:33 ]

Mam jeszcze jeden "problem", mianowicie za każdym razem gdy na dworze jest temperatura poniżej zera lewe wiązanie lekko się rusza w prawo bądź w lewo, leciutko (1 lub 2 milimetry), dzieje się tak tylko na dworze na mrozie, w domu wszystko gra, nawet zaraz jak wracam z jazdy to wszystko już jest okej. Wiem tyle, że w niskiej temperaturze metal może się kurczyć to więcej, to mniej. Co o tym myślicie?

PS. Nie chcę zniszczyć insertów :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...