Skocz do zawartości

Poszukiwany - bardzo dobry sprzet do FS ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, chcialbym prosic was o skompletowanie i propozycje sprzetu "marzen" do freestylu. Moja wiedza na ten temat nie jest zbyt duza a ilosc i odmiennosc sprzetu wydaje sie byc nieskonczona. Jezdze czwarty sezon. radze sobie na zjazdach, jednak chcialbym rozpoczac nauke roznych trickow , butterow , skokow jazdy zarowno na prawa jak i lewa noge itd.

 

-Deska: chcialbym zeby byla sprezysta, miekka, LEKKA z dobrym popem itd... Cos typowo nastawionego na freestyle. bylo by bardzo dobrze gdyby jednoczesnie nadawala sie do normalnych zjazdow ( czy takie w ogole istnieja? ) jednak nie jest to dla mnie priorytetem.

 

-Wiazania: zeby byly LEKKIE. nie mam wymogow zwiazanych z systemem zapinania. Chetnie wyslucham propozycji jakie najlepiej sie nadaja.

 

-cena: moge wydac okolo 2500zl. A moze nie ma sensu wydawac takiej sumy?

Jaka dlugosc najlepiej wybrac ? wzrost 182cm. waga 70kg.

 

Jeazeli macie chwile to bardzo prosze o propozycje, bo od 3 dni szukam i mam coraz wiekszy metlik w glowie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Hej. Jest sporo desek spełniających Twoje wymagania. Endeavor H5, Live lub BOD, Signal Omi, OG, Stepchild FTW, JP WALKER PRO.

 

[ Dodano: |22 Sty 2012|, o 00:59 ]

Długość deski to: 157-160

:grin:

 

[ Dodano: |22 Sty 2012|, o 01:02 ]

I jeśli chodzi o wiązania to: rome 390 boss

strasznie dobre, strasznie fajne, do wszystkiego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam freestylowke 157 cm z 70 kg wagi:D

 

Troche długawa ale powiedzmy że to wyższy poziomXD

Przydaje sie podczas krawedziowania;p

 

A co do sprzetu za ta kase to wiązania fluxy!

 

Dechy bataleon ostatnio robia furrore.

Osobiście miałem dokłądnie ten sam problem co ty, nawet wymiarami sie zgadzamy (tyle że ja 5 sezon teraz mam) i kupiłem własnie

sapienta evolution - za twardy na buttering ale za to zajebiscie się zjeżdża chociaż to deska freestyle, true twin kształt:) pop i reszta wypasXD

do tego wiązania włąsnie flux tt z tego roku.

Ja bym ci śmiało polecił ten zestaw (razem za jakieś 1400 zł pewnie kupisz)

Ale jak masz 2500 to myśle że ktoś jest w stanie ci coś lepszego zaoferować, najlepiej jakby ktoś się odniósł do tego co napisałemXD

 

Co do dechy jak fundusze pozwalaja to jeszcze DC tone mi sie podoa osobiscie (nie mówie o wyglądzie)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi... Poczytalem troche i poogladalem filmy o deskach ktore wymieniliscie - wiekszosc modeli faktycznie trafia w moje potrzeby (niestety niektore ciezko mi ocenic ze wzgledu na mala dostepnosc filmow). Ostatecznie trafilem na deske - Signal Park Rocker. Wydaje mi sie byc idealna ale co ja tam moge wiedziec... czy mozecie wypowiedziec sie na temat tej deski?

1) czy jest to podobny segment deski do wczesniej wymienianych ?

2) czy nadaje sie na poczatek przygody z FS?

3) czy da sie na niej pokrawedziowac? jak zachowa sie na lodzie muldach?

4) rozumiem ze decha ta jest stworzona do flat trickow , butterow ?

5) jakie wiazania do tego modelu ?

6) jakie buty ?

7) jaka jest konkurencja dla tego modelu , a moze sa jakies jeszcze lepsze ?

8) jaka dlugosc tej deski wybrac ( 182cm, 70kg. ) 153cm ?

 

Wybaczcie ta liczbe pytan ale nie znam nikogo kto moglby mi to wyjasnic a sprzedawcy ciezko mi zawierzyc ;)

 

[ Dodano: |22 Sty 2012|, o 17:45 ]

gula44 zaraz sprawdze wiazania o ktorych piszesz.

Deske sapient evolution tez rozwazalem ale skoro mowisz ze jest za twarda na buttery to chyba odpuszcze.

 

Myslisz ze ten Signal park rocker bedzie ciezki do zjazdu ? Boje sie ze bedzie za miekki i nie pojezdze ... ? :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za twarda na buttery ale świetnie trzyma krawędź co dla mnie jest dużym plusem:)

Niema co sie oszukwiac na miekkiej desce nie pozjezdzasz efektywnie po zlodowaciałym ale za to mozesz ją łądnie wyginać:D

 

Ale bez skrajności;p Tu też nie jest do konca tak źle ani tak dobrze wybór jest twój;p

 

A co do wiązań Fluxy pasują zawszeXD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Signal Park Rocker faktycznie jest deską typową do parku,ale jak na takiego naleśnika bardzo dobrze trzyma krawędź i można śmignąć na niej na niezłym furkocie po stoku.Słabiej spisuje się w puchu ale nie tam jej miejsce:):), na pewno bardziej uniwersalna i lepiej śmiga po stoku,na hopach bardzo przyjemnie,ale na pewno nie gnie się tak jak PS,do tego nie klei się do przeszkód tak jak PS,ale w puchu idzie bardzo przyjemnie.

Moim zdaniem do zabawy na stoku i jazdy bez spiny nada się bardzo fajnie :grin:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...