Skocz do zawartości

Witam, i od razu rosze o pomoc w wyborze deski...


jed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam na imie kamil.

To moj pierwszy post.

Wlasnie stoje przed wyborem deski na ten sezon.

Mam nadzieje ze pomozecie Smile

 

moje "wymiary" Smile

wzrost 178

waga 65kg +- 2kg - zaleznie od pory roku i ilosci pochlanianego w danym okresie jedzenia:)

upodobania - hmm chyba am

 

Na stoku spedzilem tylko ok tygodnia w ostatnim sezonie, uczylem sie wtedy jezdzic i wszyscyu mowili ze idzi mi swietnie, pod koniec tygodnia nie ustepowalem koledze ktoy jezdzi juz 3 lata, powiedzmy ze moze sie szybko ucze, jezdzilem wczesniej na nartach i deskorolce moze dlatego... Wtedy jezdzilem na wypozyczonej desce.

 

Teraz stanalem przed wyborem wlasnej deski na ten sezon, prosze wiec o kilka porad.

 

Nie mam niestety zbyt zasobnego portwela czyli kupie sprzet raczej uzywany, ewentualnie sprzed kilku lat.

 

Moje pierwsze pytanie jaka dl. deski bedzie dla mnie odpowiednia?

Moj poziom okreslibym jakos "zaawansowany" poczatkujacy:) chcialym czynic szybki progres, bardzo podobalo mi sie jezdzenie w puchu poza trasa ale chcialbym w tym roku tez troche poskakac.

 

Troche czytalem ale wszedzie znajduje sie sprzeczne informacje, mam okazje kupic tanio deske HEAD DEFIANCE z tym ze jest to dlugosc 152 i nie wiem czy nie bedzie to deska za mala dla mnie, z grugiej strony czytalem ze na poczatek lepiej kupic krotsza deske bo ma sie nad nia weiksza kontrole...

 

 

Mam tez mozliwosc kupienia deski DYNASTAR OBSESSION z wiazaniami w dobrym stanie za ok 400zl z tym ze jest to model stikte FS i ma dl 158cm, nie wiem czy to nie bedzie juz za duzo i czy na takeij desce bedzie sie dalo kjezdzic po normalnym stoku... i w puch (niby miekka ale juz sporo dluzsza wiec ma i wieksza powierzchnie).

 

Prosze o pomoc w dokonaniu wyboru.

 

Ewentualnie jakies wasze typy desek dobrych na "poczatek"

 

Z gory dzieki i POZDRAWIAM wszytkich userow!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że skoro chcesz jeździć w puchu, to raczej dłuższa decha jest wskazana. Co do wymiarów dla Ciebie, koło 153-156cm będzie dobrze. Jeśli chodzi o cenę, to i tak nie warto na początku kupować nowej, drogiej deski, także tym się nie przejmuj. Fajny sprzęt możesz znaleźć u nas na giełdzie albo na allegro.

 

Pozdrawiam! :]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie deski nie będą złe na długość. Poza tym do jazdy w puchu, o której raczej możesz zapomnieć (w Polsce nie ma gdzie jeździć i jest to niełatwe), lepsza jest dłuższa deska. Na allegro jest dużo fajnych zestawów z wiązaniami za +/- 500zł. Proponowałbym tam zajrzeć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak Jed moówił na allegro jest sporo tanich zestawów...co do ich jakości to juznie wime :-P Jed przetestuje sprzęt to napewno opowie co i jak no a wracając do Twoich pytań to deska Dynastara nie będize za długa..będzie taka w sam raz. A to że w katalogu czy w jej opisie jest napisane że jest to deska typowo fs to wcale nie oznacza że po zwykłym stoku nie będziesz mógł jeździ...nic bardziej mylnego. Taka deska równie dobrze się sprawuje przy normalnej rekreacyjnej jeździe, w puchu też pojedzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...