Skocz do zawartości

jaka dlugosc deski


Rekomendowane odpowiedzi

hejka

upatrzylem sobie deske RAVEN DRAGON (flex 3) tylko nie wiem jaką dlugosc wybrac.

wzrost 170 cm

waga 60 kg

chodzi mi do zjazdow (snowparki mnie nie interesuja - przynajmniej na razie)

 

z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Hej:)

mam problem jutro wybieram sie po snowboard i potrzebuje pomocy wlasnie w tym momencie jezdze juz 8 lat glownie zapierniczam po stoku od czasu do czasu jakies skoki i boxy ale to poczatki lubie szybkosc na stoku...chcialabym deske dosc sztywna dajaca kontrole i pewnosc w jezdzie na krawedziach ale fajnie jakby z hopa tez dawala rade mam 160 cm i max 55 kg wagi wczesniej mialam jedna wysluzona deske 144 morrow za krotka wiem:) teraz mam zaproponowana dluzsza przez faceta co doradza w sklepie 151 cm ride promise model 2011 i jest tez chyba krotszy 145 z 2012...polecal k2 filing 2012 ona chyba byla cos kolo 146?! i salomon ivy z 2012 bodajze z takim wypuklym x na srodku -podobno dla dobrych technicznie dla poczatkujjacych za trudna nie wiem ile w tym prawdy oraz salomon lark 2012 doradzcie cos wiem ze na stok deska powinna byc troszke dluzsza aby byla stabilniejsza ale bojes ie ze 151 moze byc za dluga ze sie nie przyzwyczaje jesli wczesniej mialam o 7 cm krotsza,(oczywiscie powinna ona byc wymieniona na dluzsza na przestrzeni lat)ale jezdze wg mnie na wysokim poziomie....pomocy!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon Ivy to najwyzszy damski model do jazdy, lark oczko nizej, obydwie dosc twarde w sam raz do jazdy. Skoczyc tez sie na nich da, po boxie przeslizgnac tez, ale deski do jazdy nie sa tworzone z mysla o takich zabawach :) Ride dla mnie robi kiepski sprzet i omijam go od pewnego czasu ;) z K2 niestety nie mialem dosc duzo stycznosci by moc cos o tym powiedziec ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki,a co miales na mysli mowiac ze sie zlamil ride??konkretnie mi chodzi o model promise podobno jest spoko na jakims forum laska byla z niej bardzo zadowolona..?! a ten model salomon ivy co ma byc niby najlepszy z gornej polki an allegro mozna kupic nowke za 299 zl z jakimis wiazaniami wiec nie wiem o co kaman jak na desk z lepszej polki to cos za tanio.....?!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Posiada kilka minimalnych rysek od transportu

 

Z tego powodu zostaje obniżona cena"

 

czy to może rozwiać twoje wątpliwości co do niskiej ceny? starsze modele z tego co widzę na necie coś koło 600 a nowe 800-1000 :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy z nideckera??ja mowilam o tych modelach:

Salomony Ivy z Nideckera (2009) podobno na tej instruktorki jezdza zajebista do jazdy technicznej i szybkiej na krawedziach?!

i o tej:

http://www.dobrenarty.pl/snowboard_nowy/1,9810-snowboardy_nowe_salomon_ivy___wiazanie

 

ale juz dzis bylam kupilam 151 ride promise czytal.am dobre opinie o niej mam nadzieje ze ebdzie zajebista chcialam deske troche twardsza na szybkie zapierniczanie po stoku troche pbawiam soie ze moze byc za dluga mam 160 wzrostu i siega mi do okolo nosa ale mam opcje od sprzedawcy ja przetestowac jesli okazae sie dl;a mnie zla za dluga itp to moge zwrocic i wziac inna np salomona ivy lub k2 filing albo cos jeszcze innego ...choc powiedzial ze jak umiem zapierdzielac na krawedziach ,a umiem:P...to bede miec z tej dluzszej frajde...co myslicie?!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruktorki to akurat (przynajmniej 3 które znam) na deskach: a) ładnie pasujących do kurtki i przyzwoicie jeżdżącej B) desce marki, którą handluje chłopaka kumpel i którą przypadkowo może po zakończeniu nauki taniej załatwić c) desce na którą dostała dobry rabat od dystrybutora aby promować markę.

Desek jest tyle na rynku, że nie ma czegoś takiego jak deska najlepsza, może za to być najdroższa :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah racja:) wiecie ja jezdze dlugo ale nie znam sie zbyt na deskach po prostu mialam dobry sprzet przez 8 lat sluzyl mi zarabiscie zapierdzielal wiec nei nzarzekalam i nie wiedzialam potrzeby zmieniac choc faktycznie powinien byc zmieniony bo ma 144 cm a ja mam 160 wzrostu a lubie szybka jazde po stoku czasem zahacze o jakies boxy na snpowparku ale nie mam na niego cisnienia:) takze przetestuje tego ride'a promise 151 cm (o 7 cm dluzsza od mojej;o) ale nie moge sobie wkrecac ze bedzie zla zobaczymy podobno jak sie dobrzez jezdzi na krawedziach to mam byc zadowolona a wiazania wzielam ride VXN SERIES...:) do tego google dragona DXS scull candy i kask r.e.d trace:P bo moj kask quicksilvera okazal sie badziewiem i zimno mi bylo w czolo;/ a gogle uvexa totalny shit przynajmniej przy -30 stopniach jakie ostatnio byly na jaworzynie:)

 

zazwyczaj nawet jak sie zna dane techniczne deski to niestety plec piekna leci na grafe tak jest bylo i ebdzie xD wiec fajnie jak jest dobra i ma ladna grafe...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...