Skocz do zawartości

kilka pytań niedoinformowanej riderki :P


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim, witam wszystkich !:)

W tym roku bedę jeździć 4ty sezon, kupilam Palmer'a halo 149 ( mam nadzieję,ze będę zadowolna ) i zaczynam freestyle. Mam buty Head Jade boa 39.5, i wiązania Drake Jade ( rozmiar L, bo tylko takie po rozsądnej cenie mogłam znaleźć, a słyszałam,ze nie ma różnicy po wyregulowaniu i spokojnie mogą być ).

 

1) Można tak ustawic wiąznia, zeby móc jeżdzić i na prawą i na lewą nogę ? Wybaczcie, jeśli to pytanie jest bezsensowne, ale naprawdę nie mam pojęcia, od początku jeżdzę na goofy, a oglądając filmik z obrotem 180 stopni stwierdzilam, ze przy moim dawniejszym ustawieniu nigdy nie wylądowałabym na lewą nogę :D

Ogólnie chciałabym dowiedzieć się, jakie ustawienie jest najlepsze na początek takie szybkiej jazdy i doszlifowania jazdy na krawędziach, a jakie do ollie i początków FS, dla kobiety 175 i 54 kg wagi. Chodzi mi o jakieś konkretne ustawienia, bo chyba powinno byc 15 stopni różnicy, a przy 15/-15 jest przecież 30 :P

 

2) Ollie uczyć sie od razu na skoczni, czy podczas jazdy powinno się próbować ?:)

Przepraszam z gory za moja nieświadomość i liczę, że może ktoś mi pomoże, Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Można tak ustawic wiąznia, zeby móc jeżdzić i na prawą i na lewą nogę ?

oczywiscie ze mozna a nawet trzeba przy jezdzie fs. ustawienie na tzw kaczke.

 

Jade maja dosc wysokie podbicie wiec dobre wyregulowanie wiazan sprawi ze nie bedziesz miala zadnych problemow.

Co do ustawien katow to juz kwestia indywidualna ja jezdze 9 -9 (czasami zmieniam w zaleznosci od potrzeb 12 -9) przy stance goofy. ustaw je tak zebys czola sie bespiecznie

 

Ollie uczyć sie od razu na skoczni, czy podczas jazdy powinno się próbować ?:)

ollie to nic innego jak wybicie z tail'a , im wieksza dynamika tym wyzsze wybicie. uczac sie tego na skonczni mozesz narobic sobie krzywdy (zakladajac ze nie najezdzalas jeszcze na zadna chopke)..

 

Przepraszam z gory za moja nieświadomość i liczę, że może ktoś mi pomoże, Pozdrawiam :)

przepraszac tu niema czego, po to jest to forum. pozdrawiam rowniez i wysokich lotow, malo kontuzji i miekkiego ladowania :twisted:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś mikołaja o jakąś ksiażkę o snowboardzie. Ja mam dobrą,za tydzien wróce do domu na weekend to mogę Ci podać tytuł i autora

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od mikołaja dostałam już deskę więc teraz o nic już nie proszę, bo jestem przeszcześliwa i o nic więcej nie powinnam marudzić, ale jak odłożę jakieś oszczędności to kupie :) szukałam, ale i tak to dla mnie czarna magia więc zostaje oddanie do serwisu, bo mam 2 lewe ręce, muszę tacie pokazać, może on coś zaradzi i coś wykombinujemy żeby nie tracić kasy;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zająć się sprzętem chociaż w stopniu podstawowym, nie obejdzie się bez sprzętu za kilka ładnych stówek, więc zastanów się czy w ogóle warto.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...