Skocz do zawartości

Deska freestylowa a All mountain :>


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się tu rozpisze, ale bardzo liczę że znajdzie się ktoś komu zechce się to przeczytać i mi pomoże ;)

Otóż jestem średnio zaawansowaną riderką, jeżdżę od trzech sezonów i cały czas się uczę. Dobrze sobie radzę na przygotowanych trasach, zaczynam coś kombinować, myślę żeby popróbować coś w snowparku, jednak najbardziej interesuje mnie stok.

Do tej pory jeździłam na wiekowej, ciężkiej desce HEAD Concept (AM) , którą kupiłam już używaną do nauki. Szukam dla siebie czegoś innego, jednak przyznaje że nie mam na to dużych funduszy.

Mam teraz w domu damską deskę STUF Jewel, nie mogę znaleźć w internecie zbyt wielu informacji o niej, a mogę mieć ją (nówkę) za 500zł z wiązaniami, dlatego nie ukrywam że z chęcią bym ją kupiła. Jednak nie wiem czy to deska dla mnie, jest to deska freestylowa, jednak dość sztywna (nie aż tak jak mój stary head), leciutka, no i mocno przylegająca do ziemi (head jest lekko wygięty na środku, mniej na końcach). Są to pewnie typowe cechy poszczególnych desek, jednak bez bicia przyznaje że wcześniej po prostu nie zwracałam na to uwagi.

Zastanawiam się jak duża różnica jest pomiędzy jazdą na tych deskach, czy znacznie trudniej będzie mi się jeździło tą deską na przygotowanych stokach?

Czy przy moich średnio zaawansowanych umiejętnościach (praktykuje jak na razie tylko na stokach) będzie w miarę łatwo się przerzucić na taką deskę i z równą łatwością będzie się na niej śmigać po stokach jak na AM? ;)

Może dodam jeszcze ze mam dość twarde buty Northwave Opal (flex 7).

 

Z góry wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie bez bicia, ze nie wiem co to jest za deska, nie kojarze takiej firmy...

 

Deski FS sa bardziej miekkie od desek am i fr, sa tez krotsze a co za tym idzie nie beda tak stabilne przy szybkiej jezdzie po stoku, trudniej takze jezdzic na krawedziach.

 

 

Mowisz, ze jezdzisz glownie po stoku i chcesz sie czasami pobawic w fs, wiec ja na Twoim miejscu kupilbym deske AM, a po sezonie zobaczyl co mnie bardziej kreci i wtedy poszedl w jedna lub druga strone :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh czyli to coś takiego jak Decathlon ma swoje Wed'ze? Eh w takim razie chyba będę musiała poszukać sobie innej deski, choć w tym przedziale cenowym będzie ciężko :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...