Skocz do zawartości

Nowa deska


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

potrzebuję pomocy przy zakupie nowej deski i chciałbym zdać się na waszą wiedzę.

Wydaje mi się że jeżdżę na poziomie coś koło średnio-zaawansowany bo kilka sezonów za

sobą mam ale wiem, że wiele jeszcze muszę się nauczyć.

Od zawsze interesowałem się tej dziedzinie freestylem i zdałem sobie sprawę, że chciałbym się w przyszłej jeździe na nim skupić. Pytanie czy dla osoby z moim w samej jeździe średnim doświadczeniu a we freestylu praktycznie zerowym, deska freestylowa byłaby dobrym wyborem czy jednak powinienem jeszcze zastanowić się nad jakimś all-mountain modelem.

Deski na których dotychczasowo jeździłem to Rossignol Imperial i Decoy.

Potrzebuję również rady co do odpowiedniej długości i wagi deski (moje wymiary - 187 cm i 82 kg).

Budżet to około 700 zł, na samą deskę lub z wiązaniami. Prosiłbym o polecenie najsolidniejszych marek i modeli w tym przedziale cenowym, na razie zastanawiałem się nad K2 i znalazłem 2 fajne oferty ich desek, model Legend i Anagram. Mam nadzieję, że zawarłem wszystkie potrzebne informacje.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rozmiar buta to 45/46 więc chyba wide obowiązkowo.

Mam takie pytanie co do długości deski bo wdziałem tabelę która przedstawiała odpowiednią

długość deski w oparciu o wagę i wzrost. Pamiętam że tam wyszła mi długość około 162-168.

Moje pytanie - czy tabela błędnie to wykazywała czy do FSu używa się krótszych desek?

Swoją drogą, deski Sapientu/Sapienta już mi polecano więc zastanowię się poważnie nad tą opcją.

No i na koniec : ) jakby zastawić K2 Anagram a Sapient Evolution w oparciu o to co napisałem o swojej dotychczasowej jeździe, to co by się lepiej sprawdziło?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie evo ;) nawet na stoku sie sprawi lepiej od Anagramu ^^

do FS sa krotsze deski

Wide nie koniecznie, zalezy na jakich kątach jezdzisz ;) do FS i tak bedziesz sie musial przestawic do kaczkowatych kątów ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...