Skocz do zawartości

decha do wszystkiego - pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym że wasze rady były bardzo pomocne przy kupnie wiązań, teraz mam pytanie jaką deskę kupić. Wzrost 165 / ok.62 kg.

Sprzęt raczej w klasie ekonomicznej ale totalnego "nic" też bym nie chciał, powiedzmy ~550zł

Deska uniwersalna, czyli na trasy i bardzo chcę zacząć szlifować FS.

Z tego co czytałem i mniej więcej by mi pasował to:

Raven TTT/Jib Master (niski pop, i nie wiem jak będzie się zachowywała przy szybkiej jeździe)

Raven Blur/Grizzly (ciężko będzie z długością deski i nie wiem czy w FS da rade)

Raven Core (raczej mój faworyt, trochę droższa)

Sapient Evo (raczej dla średniaków w FS, z nowicjuszami jak ja gorzej)

 

Może macie inne propozycje ?

Proszę tylko napiszcie czemu taki wybór polecacie a nie inny :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Evo i dałem rade mimo iz we FS jestem cienias ;) nie jestem ich w stanie porownac do ravenow, bo jeszcze nie testowalem, ale wydaje mi sie, ze z tych, ktore podales evo bedzie najlepsza.

Powinna jeszcze byc na sklepie:

http://allegro.pl/snowboard-salomon-drift-152-warszawa-i1813206134.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta powinna Cię zainteresować http://allegro.pl/salomon-salvatore-sanchez-rocker-151cm-10-fs-jibb-i1886766118.html ale jeśli nie zależy Ci na zabawie w butterki,pressy itp (rocker najlepszy ) to bierz Evolution - najlepsza technologia za śmieszną kase ( tak mówia ) :lol:

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 03:16 ]

A tu coś z A/M : http://allegro.pl/nowy-silence-152cm-allmountain-wyprzedaz-do-70-i1878582529.html tanio aż miło ;)

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 03:30 ]

A tu coś nieco droższego http://allegro.pl/nowy-santa-cruz-slasher-149cm-allmountain-wyprz-i1880706275.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon z tej listy jest ok z tym że to jest bardzo miękka jibówka podobna do Jibmastera czy TTT. Silence to marka ultra budżetowa i możesz ją w USA praktycznie tylko w marketach znaleźć, a Santa lata świetności ma dawno za sobą i stawia na masówkę.

Jeszcze fajna opcja to łatwiejszy i bardziej uniwersalny niż Evo jest Sapient TMA.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Salvatore sanchez do JIbmastera i TTT (technologicznie) jest wygórowane :lol: ale niech experci się wypowiedzą . Ja zrezygnowałem z EVO tylko dla rocker'a . Sanchez uniwersalną nie jest , ale autor postu chciałby zacząć przygode z FS ... a na efektowne flat tricki nie jedna laseczka " się złapie" :mrgreen: Na początek to w sumie każde desiwo dobre ,bo brak porównania i nawet z "szajsu" człowiek zadowolony i cieszy się jazdą jak głupi :wink:

 

Do mini 108 : ten post wciąż aktualny ?

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 20:11 ]

Sam szukałem dechy do wszystkiego, ale te wszystkie A/M tylko pozornie takie są i trzeba się na coś zdecydowac... co nas bardziej kręci : zawrotna prędkość , wysokie loty czy zabawa

we flat trick'i & jibbing a z czasem można zaopatrzyć się w 2 zestawy :razz:

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 20:20 ]

Dla zainteresowanych czym są flat trick'i http://www.youtube.com/watch?v=oa2fnNRbPV0&feature=related

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównanie Salvatore sanchez do JIbmastera i TTT (technologicznie) jest wygórowane :lol: ale niech experci się wypowiedzą . Ja zrezygnowałem z EVO tylko dla rocker'a . Sanchez uniwersalną nie jest , ale autor postu chciałby zacząć przygode z FS ... a na efektowne flat tricki nie jedna laseczka " się złapie" :mrgreen: Na początek to w sumie każde desiwo dobre ,bo brak porównania i nawet z "szajsu" człowiek zadowolony i cieszy się jazdą jak głupi :wink:

 

Do mini 108 : ten post wciąż aktualny ?

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 20:11 ]

Sam szukałem dechy do wszystkiego, ale te wszystkie A/M tylko pozornie takie są i trzeba się na coś zdecydowac... co nas bardziej kręci : zawrotna prędkość , wysokie loty czy zabawa

we flat trick'i & jibbing a z czasem można zaopatrzyć się w 2 zestawy :razz:

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 20:20 ]

Dla zainteresowanych czym są flat trick'i http://www.youtube.com/watch?v=oa2fnNRbPV0&feature=related

 

Akura ten Salvatore to konstrukcyjnie bardzo prosta deska oparta na biaxie i Salomon ma dużo ciekawsze (ale też niestety i droższe) deski FS w ofercie. Nic w niej szczególnego nie ma według mnie. Ani żadnych wysmakowanych wzmocnień rdzenia, ani dobrego ślizgu. Do tego typowy v-rocker bardzo fajnie sprawdza się w jibie, ale jako uniwersalna deska FS akurat nie (lądowanie na takim profilu to ciężka sprawa). Rzeczywiście ciężko jest znaleźć deskę do wszystkiego. Albo decydujesz się na coś bardzo miękkiego typu właśnie ttt, jibmaster czy Salvatore i do tego kupujesz drugą deskę na stok albo wybierasz kompromis czyli deska AM (tu lista brandów byłaby długa) albo coś sztywniejszego, potrafiącego jeździć na krawędzi z FS jak Sapient PNB1 czy Raven Core.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do mini 108 : ten post wciąż aktualny ?

 

[ Dodano: |20 Paź 2011|, o 20:11 ]

Sam szukałem dechy do wszystkiego, ale te wszystkie A/M tylko pozornie takie są i trzeba się na coś zdecydowac... co nas bardziej kręci : zawrotna prędkość , wysokie loty czy zabawa

we flat trick'i & jibbing a z czasem można zaopatrzyć się w 2 zestawy :razz:

 

 

Tak, temat aktualny,

cały czas szukam po necie czegoś dla siebie.

Wiem że najlepiej wybrać coś z konkretnego gatunku, ale (zawsze musi być ale..) jak to w Polsce, jadę na deskę kilkanaście weekendów w sezonie i już sporo stoków zaliczyłem a ze snowparkami to u nas lipa. Trochę w Czechach "skakałem" (o ile można to tak nazwać) i ogólnie temat mnie kręci.

Tu właśnie o to chodzi że nie mogę się zdecydować i chciałem coś bardziej uniwersalnego żeby można było i jibba, trochę rail i poskakać, a jednocześnie będąc gdzieś gdzie parku nie ma, nie walczyć z deską przy szybszej jeździe. Deska którą mam teraz to Nidecker Cad'52 i powiem szczerze że ciężko z nią coś zrobić bo jest mocno płaska i popa to ona nie ma, skacząc prawie wcale się nie wybijam a jak ląduję czuję się jak na blacie kuchennym, wnioskuje z tego że flex ma wysoki, znów oddając ją na serwis gość mówił że jeszcze dwa, trzy ostrzenia i nie będzie czego zebrać, dlatego szukam nowego sprzętu a na dwa mnie nie stać i tu jest problem co zrobić.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć popa, to nie szukaj jibbówki, bo to są prawie zawsze naleśniki. Jeśli ma być solidny pop to musi być jakieś wzmocnienie w desce (carbon, kevlar). Z desek FS (ale do 700zł, więc musiałbyś podnieść budżet) to na pewno Technine Icon, Sapient PNB1 ma bardzo dobre kopnięcie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest gęstsza tkanina oplatająca rdzeń, więc nowy Raven ttt ma wyczuwalnie większego popa od starszego ttt. Deski jibowe z założenia muszą być bardzo miękkie. Z sztywnością rośnie pop deski, więc i tak ma znacznie mniejszego popa od Raven Core.

Najlepiej widać różnicę carbon vs brak carbonu porównując dwie prawie identyczne deski, różniące się właśnie dodatkiem carbonu z kevlarem (oprócz tego jeszcze tkaniną triax, spiekanym ślizgiem i podkładkami tłumiącymi drgania): Raven Core i Pathron FS. Na tej drugiej ollie robi wrażenie jakbyś włożył do wybicia z dwa razy więcej siły.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do porównania reven core i TTT 2012, do podstawowych trików FS którą byś polecił ?

Oczywiście zdaję sobie sprawę że na większości blatów trik po prostu wyjdzie ale bardziej chodzi o wybaczanie błędów bo wiadomo że początkujący się tego nie ustrzeże.

Dodatkowo chciałem zapytać o Sapient Evo '07 i '09 bo między nimi różnica w cenie jest dosyć spora a właściwości ?

 

P.S deska do mojego wzrostu to chyba max 147, co myślicie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...