Skocz do zawartości

Tani zestaw dla chcącego zacząć jeździć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam ochotę nauczyć się jeździć na desce . Mam paru znajomych którzy jeżdżą ok i chcą mnie uczyć . Teraz tylko sprzęt

 

Szukając znalazłem coś takiego :

 

http://www.snowboard1.pl/snowboarding-dorosli-zestawy_snowboardowe/c-939/

 

I tu mam pytanie :

czemu to jest takie tanie ? SKąd takie przeceny ?

 

Co sądzicie o zestawie za 482,80 i 531,24 i 563,53 i 628,12 i 644,27 ?

Można to brać spokojnie bez obawy że się rozleci na stoku ?

 

http://www.snowboard1.pl/snowboarding-dorosli-zestawy_snowboardowe/c-939-p-2/

i jeszcze te 4 ostatnie możecie przeanalizować ;)

 

Z góry dzięki

 

Dodatkowo słyszałęm że deska ma być do okolic brody . Mam 174 cm więc pasuje mi brać deskę ok. 150 cm . Prawdziwa informacja ?

 

Wzrost - 174

Waga - 67 kg

Wiek - 18 lat

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:D

Więc tak sklep podany prze Ciebie ma super ceny ale nie najlepszą opinię. Często sprzedają podróbki, a jeśli podrabiają deski słabszych firm to gwarancji że się nie rozleci nikt Ci nie da.

Deski przeważnie dopiera się nawet od mostka do mnie więcej nosa wiec okolice brody są jak najbardziej ok.

Jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś na desce to może na początku coś wypożycz i zobacz czy najnormalniej Ci się to spodoba.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kurde zajebiście jesteście panowie, deske dobiera się nie tylko do wagi^^ ale tez do:

 

-warunków fizycznych czy ktoś ma mocne nogi czy słabe (jeśli mocne to z dłuższą deska sobie poradzi lepiej i odwrotnie)

 

-do stylu jazdy(najlepiej żeby już teraz określił się co chciał by robić na tej desce czy tylko zjeżdżać po trasie czy nie, jak by nie było na razie musisz się nauczyć jeździć ale teraz jak weźmiesz się do jib ze chcesz to robić to od początku żebyś się przyzwyczajał do krótszych desek)

 

ale jak by nie było kolega dobrze powiedział że coś w przedziale 150-155 będzie wystarczające

150cm jib

155 zjazdówka/ freestyle

jak dla Ciebie

 

Jeśli chcesz jeszcze jakieś info to wal

nie określiłeś się jaki masz budżet na sprzęt;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim wypadku ten sklep odpada ;)

 

Co do budżetu to sprawa wygląda następująco . Będę miał jakieś 600zł na deskę i wiązania i max 150 na buty.

 

Co do typu zjazdu to na razie w ogóle jeździć , później jeździć na krawędziech , no i w końcu jakieś skoki i drobne tricki typu 180 . No i jazda po puchu bo mamy taką trasę na wyciągu , że jej nie obrabiają ratrakiem i jest ładny puszek .

 

Jakieś poręcze czy schody odpadają . Nie kręci mnie to

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No buty do 150 to będzie wyzwanie jedyne co mi przychodzi do głowy to decathlon lub inny sklep tego typu, ewentualnie używane.

 

[ Dodano: 13 Lipiec 11, 08:25 ]

Desek nie dobiera się do żadnej z części ciała

Desek nie dobiera się długością to dobre:D Nie zależnie do tego ile będziesz ważyć deska powinna mieścić się w tym przedziale co podałem mostek-nos na chyba, że się mylę. Co do stylu jazdy to jasne że różne długość do różniej jazdy ale jak kolega nigdy nie jeździł to jest mu ciężko określić co mu przypadnie do gustu więc podałem dość bezpieczną granicę długości deski:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh....wybaczcie, ale marpyc ma racje :)

 

Deske dobiera się do wagi i stylu jazdy (ale to chyba oczywiste, mam racje? wydaje mi sie, ze tak :))

 

warunków fizycznych czy ktoś ma mocne nogi czy słabe

Moze ale nie musi, ja mam 167cm a doskakuje do obreczy od kosza (3.05), wyciskam blisko 100kg na nogi, wiele lat trenowalem biegi, skoki itp. wiec moge powiedziec, ze mam mocne nogi, ale i tak mam deske 147, więc... troche prawdy w tym jest, ale ten wspolczynnik nie ma zadnego znaczenia przy wyborze deski ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę że marpyc źle pisze odnośnie wagi ale w przypadku desek np. używanych nie zawsze istnieje możliwość sprawdzenia jaka długość do jakiej wagi (nie każdy producent ma takie same wytyczne) więc podałem mniej więcej jakie długości będą ok. Ale dobra mniejsza z tym bo odbiegamy od tematu pomocy w doborze sprzętu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektorych butach (np salomonach) same wkladki kosztuja po 300zł - oczywiscie tych lepszych modelach :)

Moim zdaniem 300zł to minimum, chyba ze znajdziesz jakas pojedyncza pare za grosze w sklepie stacjonarnym ;) ja tak znalazlem swoje, ale jestem pracownikiem, wiec mam dodatkowe znizki :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/gp/product/B0055R0C42/ref=s9_simh_gw_p200_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=1TZWTADD8TZFAEGPFVFH&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938811&pf_rd_i=507846

 

może udałoby mi się ściągnąć tą deskę ze stanów za free bo mam pewne kontakty tam .

 

Wtedy miałbym tutaj 600zł na wiązania i buty

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie . Zmiana planów niestety . Wysłanie deski ze stanów będzie niemożliwe ze względu na kosmiczne ceny przesyłki , aż tak to nie dam rady ;)

Ściągnę sobie tylko wiązania ze stanów , bo to jest w granicach rozsądku . Resztę kupię na miejscu

 

Rozmiar stopy to 43

 

Edit :

Znalazłem jeszcze jedna sensowną ofertę , nad którą bym się poważnie zastanowił :

http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-blur-154cm-wiazania-buty-i1720074980.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...