Skocz do zawartości

deska dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jeszcze nigdy nie jeździłem na snowboardzie ale chciałbym sobie kupić deske. Pytanie jest tego typu czy kupić deske używaną czy nową? Nie chciałbym przeznaczać bardzo dużej kwoty jak na pierwszy raz. Jak juz sie zorientowałem RAVENA to lepiej nie kupować ;) także czekam na propozycje desek które będą dobre dla mnie.

 

Drugie pytanie jaka długość deski dla mnie?

Waga - 70kg

Wzrost - 176cm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raven do zeszłego sezonu poprawił jakość swoich wyrobów po przez zmianę fabryki. Jak dla mnie to deska na start z tej firmy powinna dać radę. Jeśli nigdy nie jeździłeś to polecam coś wypożyczyć i sprawdzić czy się spodoba. Co do długości deski do od mostka do nosa:D zależy od przeznaczenia deski

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś już nastawiony na kupno to trzeba się zastanowić do jakiej kwoty deska, wiązania, buty jak podasz przedział to będzie trochę łatwiej coś wybrać. A co do podobieństw do deskorolki to jak dla mnie to tylko fun z jazdy jest podobieństwem:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się przekonać osobiście i przetestować Ravena przed zakupem to daj znać, a coś zorganizuję. W swojej klasie cenowej od poprzedniego sezonu po zmianie fabryki na Nobile na pewno ma bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w 154 do max 156cm (to już ciut na wyrost)

Jibmaster to mięciutka deska głównie do jibbingu do tego na rockerze, więc byłaby bardzo łatwa do nauki, ale właśnie przez tą miękkość słabiej jeździ na krawędzi i po 2-3 sezonach będzie już mało stabilna. Jeśli nie zamierzasz iść w kierunku freestyle, odpuść ją sobie.

Palmer po zmianie właściciela marki to kiepskie jakościowo deski (szczególnie niskie modele).

Sapient Alive to fajna propozycja, deska nie za miękka, nie za sztywna, posłuży Ci chyba dłużej.

Popatrz jeszcze na Raven Blur 154cm, jeździ podobnie do Alive, ale jest ciut bardziej miękka.

Buty sugeruję przymierzyć przed zakupem, bo może czasem się okazać, że akurat na Twoją stopę pasują tylko takie za 6 stówek. To najważniejsza rzecz w zestawie. Możesz się przejść do sklepu, a kupić w necie. Polecam Celsius, DC lub Thirty Two - te trzy marki akurat mnie dobrze siedzą na nodze i są fajnie wykonane (jeszcze Northwave, ale są potężnie zbudowane).

Raven s250 polecam - mają bardzo wygodne 3 osiowe pompki, które obsłużysz bez patrzenia na wiązania, nawet w bardzo grubych rękawicach. Szczerze mówiąc wybrałbym je zamiast s500, które mają 2 osiowe pompki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli miałbym wybrać używaną deske to czym mam się kierować przy wyborze?

 

[ Dodano: 13 Lipiec 11, 12:34 ]

http://cgi.ebay.pl/BRAND-NEW-BURTON-BULLET-SNOWBOARD-154-/300576615353?pt=UK_Sporting_Goods_Skiing_Snowboarding_Snowboards_CV&hash=item45fbc32bb9

 

znalazłem taką deske, powiedzcie czy warto?;) firma konkretna i cena tez:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Wide (przynajmniej tak podane jest w opisie), a więc nadaje się dla Ciebie jeśli masz buty o rozmiarze co najmniej 45, po drugie do tego to jest licytacja, więc zakończy się i tak znacznie wyższą ceną.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z butow dodam jeszcze salomony :)

 

 

 

http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=1841

Kupuje używaną deskę, na co zwrócić uwagę?

 

Zacznijmy od tego, iż z deską używaną jest jak z samochodem. Po zdjęciach nikt wam nie powie, czy jest w dobrym stanie. Przy oględzinach i macaniu trzeba zwrócić uwagę na:

- krawędzie - czy nie są wyłamane, pęknięte itp.

- rozwarstwienia - czy gdzieś w okolicach krawędzi nie ma rozwarstwien

- slizg - duze ubytki zniechecaja, ale mozna to w latwy sposob zalatac

- pekniecia w rdzeniu - tego na gole oko zobaczyc sie nie da. Deske trzeba powyginac jak sie tylko da, jesli gdzies jest deska duzo mieksza, istnieje ryzyko iz tam wlasnie jest pekniety badz sprochnialy rdzen. Bierzcie ten poprawki na to, iz deski kierunkowe nie zawsze maja jednolita twardosc na calej dlugosci deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8/10 desek używanych które widzę to szrot. Zawsze masz szansę trafić na te pozostałe 2 z 10.

Jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć, że jest na płd. Polski firma zwożąca z Austrii reklamacyjne deski pewnej znanej marki z jej centrum dystrybucyjnego i odpicowująca je (kleją je itp.) tak, że sporo osób cieszy (krótko) się z zakupu prawie nówki za dobre pieniądze.

Jeśli znajdziesz np. na allegro deskę używaną w Twoim mieście to na pewno warto z kimś kto ma o tym pojęcie podjechać i ją pooglądać. U handlarzy z giełd narciarskich jeszcze nigdy nic ciekawego nie widziałem (dobre używki trafią raczej do wypożyczalni).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Witaj, ja w zeszlym roku tez zastanawialem sie jaka deske kupic na poczatek i ci powiem bierz RAVEN-a ( ja mam model jak w profilu, do tego wiazania Raven S400 i buty Head classic 2011 o rozmiar mniejszy niz nosze buty na codzien :)) i wg. mnie to dobra deska a przy tym nie kosztuje fortuny (kupilem komplet w proboarder.pl w super cenie :-) ). I nie zastanawiaj sie długo nad wyborem deski bo spadnie snieg a deski nie wybierzesz :-) ja sie naczytalem naogladalem nasłuchałem ( miesiące leciały :) ) i tak wkoncu wybralem raven-a bo na poczatek to jest dobry wybór i nie ma co za bardzo kombinować, z resztą sam sie o tym przekonasz po jednym sezonie :) . do zobaczenia na stoku :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...