Skocz do zawartości

Raven Core 2012 - złotym środkiem AM/FS ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych tematem.

 

Czy ten model może konkurować z Sapient Evolution2009 (mam na myśli zastosowanie uniwersalne AM/FS a nie tylko w parku ), co o tym myślicie ?

 

Jak wielu ( początkujących i sredniozaawansowanych) raider'ow szukam złotego srodka,czyli coś na stok i do zabawy z podstawowymi tickami typu : buttery ,ollie, tail press'y itd. za rozssadna kase.

 

Dostalem cynk i tu pozwole sobie zacytowac " ... W tym roku będzie fajna, trochę sztywniejsza od Jibmastera deska na rockerze w kolekcji Ravena, chwalony na testach model Core (to taki AM/FS) i znacznie lepiej sprawdzająca się podczas szybszej jazdy niż TTT i Jibmaster...".

 

Wiem z innego zrodla ,ze: "deska będzie dostępna od końca września. Cena to 649zł .

 

Czekam na opinie i nowinki odnosnie tej deski.

 

Dzieki za kazda pomoc.

[shadow=yellow][/shadow][glow=red][/glow]

 

[ Dodano: 28 Czerwiec 11, 20:39 ]

"Raven Core to technicznie dokładnie Pathron FS (to troszkę droższa deska za 849zł) - dokładnie ta sama deska co Core, ale bez wzmocnień z włókna węglowego, podkładek pod wiązania z włókna szklanego i bez spiekanego ślizgu. Deski mają identyczny kształt, drewno, flex i wszystkie pozostałe rzeczy. Test Pathrona FS jest na przykład tu:

http://adechade.com/topic/1865-pathron-fs/page__pid__41031#entry41031

Nowe Raveny i Pathrony były testowane na testdrive forum Adechade.com

Rocker i odwrócony camber to różne określenia tej samej rzeczy"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven zmienił fabrykę w której produkuje deski co powinno się przełożyć na poprawę jakości ich produktów lecz mimo wszystko sądzę że jeszcze trochę technologicznie są z tyłu w stosunku do Sapient. (to tylko moja opinie :mrgreen: )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze z myślami , szperam to tu ,to tam i chyba jednak zdecyduje się na Spienta Evo 09 puki jeszcze są nowe do kupienia :) Ktoś ,gdzieś wspomniał,ze Evo słobo się sprawdza we flatowych trick'ach typu Buttery,że niby za twarda :shock: może źle dobrał dł. dechy? Ktoś inny,że i na Evo można dobrze pocisnąć na stoku. Chciałbym rozwijać swoje umiejętności i ztąd moje obawy czy Raven Core aby zbyt szybko nie zacznie mnie ograniczać ,a nie mam w planie kupować kolejnej dechy wcześniej niż za 3 sezony (no chyba,że wygram w totka okrągłą sumke :lol: ) .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madun - technologicznie od podstawowych Sapientów (np. Alive czy Solstice) niczym się nie różnią. O tym czy coś jeździ czy nie w większej mierze decyduje shape (i jeszcze zgranie go z flexem). Evolution to już wyższa półka technologiczna z triaxialnym laminatem (czyli np. większą sztywnością skrętną). Ta deska przez miękki środek i sztywniejszy ogon i dziób jeździ specyficznie, ale do nauki jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy chodziło o porównanie Alive czy Solistice nie sądzę. W grę wchodziło porównanie deski Sapient Evolution 2009 i Raven Core więc napisałem co myślę o technologi Raven vs Sapient odnośnie tych dwóch modeli.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś chyba wyczytałem,że Raven (nie wiem czy ogólnie, czy tylko konkretne modele) mają miekki nose jakoby ułatwiający inicjację skrętu ,a jak się to ma do tail i nose press,buttery itd. mianowicie ułatwia,czy raczej utrudnia w zabawie ? Bo jak zauważyłem te bardziej znane firmy stosują

nose i tail zazwyczaj flex 6 ,a środek flex 4-4,5 jak to ma miejsce np: w Sapient evo. A tak wogóle to jakim flex'em się będzie legitymował Raven Core???Bedzie miał flex mieszany,czy flex 4 na całej długości?

 

Mam też pytanie z troche innej beczki : czy połączenie zestawu FR : buty 32 model 306(jedne z najtvardszych) i wiązania nidecker pro 800 ze wspomnanym Evolution (ew.Core) nie będzie łatwiej zmusić deskę do wygięcia z odpowiednim ułożeniem nóg podczas flat tricków , może paradoksalnie ułatwi ew. przyspieszy naukę tych tricków przy odpowiednich kątach wiązań ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na dwa pytania :) a mianowicie:

Evo jest dosc sztywna freestylowa deska, co mi bardzo odpowiada. Buttery itp. ciezko sie na niej robi, mi przynajmniej nie wychodza, ale jesli chodzi o FS to jestem leszczyk :D No i porownywalem do swojej poprzedniej AMowej deski, ktora o dziwo...jest duzo mieksza :D ale dzieki temu, ze jest taka twarda ma duzego popa, ktorego z racji, iz zeszly sezon mialem baaaardzo slaby, jeszcze nie umiem wykorzystac.

 

Co do twardego zestawu...teoretycznie tak, ale praktycznie jest to troche nie wygodne o uciazliwe przy wysokich trickach (lądowanie jest mordercze) :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokich lotów nie planuje, ale z tym lądowaniem to pewnie masz racje. Czytałem ,że te buty chwalą sobie doświadczeni FS -owcy( no ja niestety do nich nie należe) .

Czyli mój zwstaw: buty+ wiązania FR lepiej sprawdzą się razem z Raven Core ,która powinna być bardziej miękka przedewszystkim na nose'ie i tail'u co by ułatwiło lądowanie i kończenie trick'ów(Evo pewnie nie wybacza tak błedów ).

Ambicja swoją drogą,ale w sumie po co sobie utrudniać sprawe.Zazwyczaj na snowboard jeżdże z kobietą ,więc większość czasu spędzam na stoku kręcąc " wirówki" i 180-ki przy każdej okazji ( nie żadko kończąc na glebie).

Technologia przemawia na korzyść Sapient Evo... ale moje umiejętności i rock'er na Rawen Core . Sercem jestem z Sapient Evo ,ale rozsądek podpowiada Raven Core.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sie "krecic" po stoku to Raven wydaje sie lepsza opcja.

Miekka deska jest ok do butterow, raili i boxow, twarda za to lepsza do ladowania (zachowuje sie stabilniej)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno rome w tym roku kiepsko wypadl, no i ten sklep sprzedaje podrobki i odwala rozne dziwne akcje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem opinie niejakiego kiler 129 psioczył na rome '11 ,że jakość spadła . Podobają mi się właściwości tego blatu : ten rocker między insertami ,a na nose i tailu camber positiv dla lepszego popu, a zprzymieżam się kupić go za 839zł z tego sklepu

http://supersklep.pl/c3-deski-snowboardowe/i92968-deska-snowboardowa-rome-wi-11-garage-rocker-152 ( wzrost 167 /waga 57kg ) Sklep ma bardzo dobrą opinie .

 

Gdyby istniał Sapient Evolution Rocker,albo " WMN Wide" 150 z flex'em na poziomie 5-3.5-5 nie zastanawiał bym się 2 razy bo byłby idealnym rozwiązaniem dla mie jak sądze :)

 

Za tą kase chyba już nic lepszego nie znajde.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madun - dzięki za te musze przyznać ciekawe propozycje ( nie znałem wcześniej tego sklepu ) ,ale potrzebowałem dechy 148-150 max jak się okazało.

Już zamówiłem Rome Garage 148 i mam nadzieje,że dobrze wybrałem dla siebie i posłuży mi pare sezonów :)

 

Temat przewodni Raven Core - all in one dla mas wciąż aktualny i otwarty dla gości ,więc jak coś wiecie w temacie to podzielcie się wiedzą z odwiedzającymi tego posta.

 

Wielkie DZIEKI wszystkim, którzy starali się pomóc mi w wyborze blatu .

Serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieomieszkam podzielić się wrażeniami, bo na próżno szukać na forach opisu doświadczen z tym konkretnym modelem ,bynajmniej ja nic nie znalazłem.

Zamierzam już w domu na dywanie trochę potrenować pressy... już nie mogę się doczekać zimy :twisted:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...