Skocz do zawartości

Śruba nie chce się wkręcić w jeden z insertów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Składam właśnie sprzęt i natrafiłem na mały problem.

Chciałem zamontować wiązania zgodnie z zaleceniami producenta (Sapient, model PNB2).

Deska ma standardowo niewielki setback co mi bardzo odpowiada aaaale - w jeden jedyny insert śruba za nic się nie wkręci - podejrzewam, że insert jest źle nagwintowany, bo w pozostałe wkręca się bez problemu.

 

Teraz tak:

1) Próbować go przegwintować?

2) Oddać do serwisu?

3) Zamontować o jeden insert dalej, na najdalszym ustawieniu (chodzi o przednie wiązanie), pozostawiając tył tak jak powinien być?

Zwiększa się wtedy odległość przedniego wiązania od początku deski - może to negatywnie wpłynąć na prowadzenie się deski na stoku?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym reklamował - nigdy nie wiesz czy to tylko wada nagwintowania czy coś z całym insertem jest nie tak.

Jeśli odrzucą (a patrząc na obecny stan marki to prawdopodobne) to kręć w kolejny i tyle - ew będziesz mieć stance większy o 0.5cm albo jeszcze większy setback ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiler powiedział, jest to ewidentnie jakaś wada inserta, jeśli nie było o tym mowy przy zakupie to warto to zareklamować.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady - niestety za tydzień wyjeżdżam i nie zdążę zareklamować deski.

W sumie na wymianę nie mam raczej co liczyć, bo Sapienty prawie wszędzie wykupione a za ew. zwrot kasy nie dostanę tak dobrej deski, więc chyba ją po prostu zostawię...

 

Poniżej wrzucam dwie fotki deski z wiązaniami, stance jest nieco mniejszy przez przesunięcie przedniego wiązania do tyłu, zwiększyła się też dysproporcja w odległości wiązań od przodu/końca deski (z przodu odległość jest większa o ten jeden insert od ustawień zalecanych).

Wygląda toto poprawnie, ma ręce i nogi? :mrgreen:

 

PS. Dzięki Bercik za doradztwo w sprawie Rome'ów i szybką wysyłkę! :razz:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...