Skocz do zawartości

HEAD COURSE czy K2 FUSE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum. I mam problem zamierzam kupić sobie pierwszą deskę wcześniej jeździłem na pożyczonej. I teraz co wybrać HEAD COURSE 145CM + WIAZANIA PTWO HEAD http://allegro.pl/head-course-145cm-wiazania-ptwo-head-buty-i1470529654.html czy może K2 FUSE + Wiązania HEAD STEP X4 http://allegro.pl/deska-k2-fuse-145-cm-wiazania-buty-okazja-i1484893072.html . Trochę czytałem o tych deskach i był bym skłonny kupić K2 tylko obawiam się tych wiązań bo nic o nich nie znalazłem. Więc proszę kogoś doświadczonego o radę.

Ps. Waga: 50kg wzrost: 165, nr buta: 41, wiek: 16.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z K2 odpada w przedbiegach. Wiązania to przestarzały już system step-in. Pomijając jego zawodność i niemożliwośc łatwej wymiany butów jeździ się na nim fatalnie.

Druga sprawa - obie te deski to używki, aby kupić dobrą używkę trzeba się na tym w miarę znać i obejrzeć osobiści - łątwo jest zmanipulować na zdjęciach poważne wady.

 

Kolejna sprawa - jaki masz budżet? Jeśli liczysz, że za 400zł kupisz coś lepszego niż dostajesz w wypożyczalni to się mocno mylisz - w takich cenach można dostać - nazwijmy to po imieniu - szajs który wypożyczalnie wyprzedzają uprzednio odpicowując.

 

p.s. Jak realnie warunki na stoku w rytrze teraz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No budżet to tylko około 600zł. Dziś byłem w kilku serwisach i znalazłem coś takiego:

 

201103052_hrnqnpn.jpg

 

201103052_hrnqnhp.jpg

 

201103052_hrnqnrr.jpg

 

Podobno bardzo dobra deska z drewnianym rdzeniem. Co o niej sadzicie? Z wiązaniami chcieli za nią 400zł.

A w Rytrze na stoku śniegu jest dużo tylko bardzo zbity, twardy i dziś przyświeciło słońce więc wszystko powoli topnieje ale ludzi trochę jeździ. Ja teraz nie jeżdżę bo rękę mam w gipsie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dokładnie ocenić tej deski bo fotki się nie ładują (zmień hosting na np. wstaw.org) ale wygląda jak noname w wiązanami ravena.

Lepiej dozbieraj troche i kup coś lepszego i nowego - nigdy nie wiesz jakie niespodzianki ktoś ukrył.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To no name - w dodatku pogruchotany na krawędziach. Ja bym nie kupił osobiście. Do tego brakuje fotki ślizgu która jak by nie patrzeć jest ważna.

Można coś więcej powiedzieć jeśli podrzucisz dobrą fotkę ślizgu oraz tych uszczerbków laminatu które widać na dole przy krawędzi.

Sądząc po naklejce to deske zakupiona od wypożyczalni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety więcej fotek nie mam bo to było w komisie w Sączu i zdjęcia robiłem telefonem. Ślizg był w dobrym stanie bez większych rys. Ale chyba ją sobie odpuszczę. Zobaczę ile będzie kosztowała ta deska HEAD COURSE bo dziś się aukcja kończy, a ile ona jest warta bo nie wiem ile dawać za nią.

 

[ Dodano: 5 Marzec 11, 21:06 ]

Wielkie dzięki za pomoc właśnie przed chwilą kupiłem tą deskę head course za 406zł. Nie wiem czy to dobry wybór ale zobaczymy :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To no name

Nie jest to no name jest to jedna z srednich desek amerykanskich ktora w niedawnej przeszlosci zablysnela blatem ktory byl "rozdzielony" na tailu [ jej przeznaczenie FR ]

Dla porownania o czym mowie wypuscili teraz nowy blat 2011 zwany Winterstick Swallowtail

Oczywiscie nie kupil bym tego blatu w zyciu :P ( ale jak ktos chce sobie silnik motorowy doczepic to powinna sie nadac :twisted: )

 

co do head course - blat directional z drewnianym rdzeniem ( moim zdaniem producent ja ciut za mocno wytaliowal i blat przy wiekszej predkosci zaczyna dziwnie reagowac na "otoczenie"

Jest to blat dla poczatkujacych jak i sredniozaawansowanych. Wybacza wiele bledow i gladko sie prowadzi (do pewnej predkoci - pozniej zaczyna byc niestabilny) [jak wspomnialem blat dla pocz/sr. zaawans.] idealny dla ludzi chcacych poswiecic swoj czas na robieniu wszystkiego po trochu.

 

Zle nie wybrales - bedziesz zadowolony

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...