Skocz do zawartości

Raygun - długość deski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zakup swojej pierwszej deski. Prawdopodobnie będzie to K2 Raygun, no i mam problem z dobraniem długości.

Mam 174 wzrostu, ważę 76 kg.

 

Rozważam wymiary 153, 156, 159 cm.

Wydaje mi się, że najodpowiedniejsza byłaby deska o dł. 156, jednak w pobliskim sklepie mają tylko deski 153, 159. Dodam, że najbardziej podoba mi się kolorystyka deski o dł. 159. Obawiam się jednak czy nie będzie za długa.

 

To mój drugi sezon jazdy na desce, głównie interesuje mnie jazda po stoku, w przyszłości uderzę pewnie od czasu do czasu na snowpark.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie poradzisz sobie z tym blatem . Twoj przedzial to 156-160, wiec 159 jak najbardziej da rade!

Jest to twoja gorna granica blatu ale tez nie masz sie czym przejmowac zwlaszcza ze glownie interesuje cie jazda na przygotowanych trasach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bedzie szybka i stabilniejsza od krotszych. to czy da rade na stoku z tym sa male problemy gdyz blaty freestyleowe dobiera sie calkiem innaczej i sa o duzo krotsze od FR cz AM.

W takim wypadku proponuje 156. Powinno to jakos rozlozyc sie w jezdzie am i probach smigania na fs ( oczywiscie jezeli uparles sie na ten blat)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Nie zdecydowałem jeszcze się na 100% na tą akurat deskę. Rozważałem też inne(m.in. popularny Volkl Spade), niestety teraz wybór jest dość ograniczony.

 

Buty już mam, na zakup deski+wiązania chcę przeznaczyć maksymalnie 1500 zł.

Teraz jeżdżę po stoku, próbuję już trochę urozmaicić sobie jazdę i wykręcać jakieś triki. W przyszłości pewno będę wpadał na snowpark.

Będzie to jednak moja pierwsza deska. Moje umiejętności są póki co nie większe niż średnie, chciałbym więc, żeby deska była w miarę uniwersalna i dawała frajdę.

 

Zastanawiam się jeszcze nad deską Voelkl Vice SQD 156 cm długości, może ktoś coś o niej napisać?

 

[ Dodano: 1 Marzec 11, 18:34 ]

OK, ostatnie pytanie. Pod uwagę biorę jeszcze słynnego Sapienta Evolution. Teraz kwestia długości, czy 157 cm nie będzie ograniczać możliwości kręcenia tricków? Bo wydaje mi się, że przy mojej budowie ciała deska o długości 153 cm będzie za krótka, ale może się mylę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl Vice to typowy Twin-Tip na ktorym smialo powinienes podolac w parku . Dosc moim zdaniem twardy blat ktory ma naprawde dobrego pop'a bardzo przydatnego na jibbing ogolnie mogl bys byc zadowolony z tego blatu.

 

O Sapient Evolution poczytaj z innych postow bo bylo tego naprawde sporo i znajdziesz tam odpowiedz na jego temat.

 

Blat 153 to stanowczo za krotki blat dla ciebie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...