Skocz do zawartości

Prośba o rzucenie okiem ! Dobór sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Szukam deski, butów i wiązań i prosiłbym Was o poradę.

Myślę, że najfajniej byłoby zamknąć się w 2000 zł, ale jeżęli przektocze ten koszt o kilkadziesiąt złotych na rzecz jakości - nie ma problemu, chętnie przyjmę każde zestawienie , poradę.

 

Jeżeli chodzi o doświadczenie :

 

Tydzień jazdy w tym sezonie - mało ale złapałem zajawkę i chciałbym móc wyjechać w kolejnym sezonie z własnym sprzętem. A zatem sprzęt dla początkującego.

 

Kilka danych o mnie :

 

M

188 cm wzrostu

90-95 kilo (to może dziwne, ale waga bardzo ruchoma)

Rozmiar buta 45-46

 

Teraz trochę o sprzęcie o którym myślę :

 

Deska All Mountain

165-166 cm długości (czy do danych powyżej będzie ok?)

Rdzeń drewniany, ślizg tłoczony, full cap

 

Wolałbym aby deska o ile to możliwe była wąska.

Jeżeli chodzi zaś o mękkość to coś dna punktowego - ze względu też na motorykę nad którą muszę po kilku latach w biurze na nowo wyrobić :)

 

Dzięki za info z góry wszystkim !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedzial na AM to 164 -166

Podejrzewam ze na razie bedzie to zjazd po przygotowanym stoku (bez zadnych wariacji)

Moge zaproponowac Voelkl Dash

Popatrz rowniez na K2 lub head

Rozmiar buta 45-46

z waskim blatem bedziesz mial delikatny problem aczkolwiek mozna jezdzic tyko musisz odpowiednio ustawic sobie katy zeby "kajaki" :) ci nie wystawaly zza krawedzi bo bedzie wielkie boom przy skretach :D

 

Jutro powinienem poszukac cos konkretnego dla ciebie to sobie obadasz ... o ile koledzy nie podpowiedza szybciej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robia juz desek Capowych ;)

 

Salomon Ace Magnum, Voelkl Dash to chyba tez poszerzana deska.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą dechą jest K2 Raygun. W tym roku wygrała Good Wood w kat. AM, więc napewno będziesz zadowolony.

Był tylko problem z twoją długością, ale znalazłem na allegro

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-k2-raygun-164-cm-i1457400805.html

 

Nie wiem tylko, czy potrzebujesz powerlinków, czy przy dobrych kątach stopa ci się zmieści

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Dzięki za poradę i podzielenie się doświadczeniem !

Czy możecie podrzucić jeszcze buty lub wiązania dla takiego Vasha ?

 

A może mógłbym prosić o jeszcze inne typy prócz K2 Rayguna i Voelkl Dash :) ?

Wdzięczny będę za informację aby nie wyrzucić kasy w błoto i dobrać do swoich gabarytó i umiejek ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Warszawy to zapraszam do kolegi matzela

Wał Miedzeszyński 377 i tam dobierzesz sobie jakieś salomony, bo to chyba jedne z lepszych butów

Co do wiązań to musisz się określić czy chcesz normalne czy fasteci lub jeszcze inne .

Ja mam normalne i chyba najbardziej mi odpowiadają.

Dobre są wiązania Drake Fifty, ale możesz też patrzeć na coś z Unionów lub Fluxów.

Te ostatnie dużo osób chwali, więc napewno będą dobre.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mozesz u nas caly komplet kupic ;)

Przeceny mamy nawet na 30-40%

Salomon Ace (1100pln) + Salomon Patriot (600pln) + Jakies buty jak Synapsy, Dialogue czy Savage (około 1000pln) kupisz u nas za mniej niz 2000.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zgryz :)

 

Z jednej strony Voelkl Dash z drugiej strony Salomon Ace.

Szczerze - Salomon kojarze troche z firma wszystko i nic, spotkalem sie tez z opiniami, ze dla poczatkujacych na 1-2 sezon jest to deska dosc twarda.

 

Przyzam tez, ze nie jestem mistrzem dbalosci o sprzet, zas Ace'a trzeba dosc czesto smarowac.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie... ale czy najlepsza ? ty dy dy dy.... oto jest pytanie :)

 

Btw, gdzie w Warszawie lub okolicach dojazdu dla osoby bez auta (:P) mozna pouczyc sie jezdzic na desce ?

Znacie ludzi ktorzy ucza nie zdzierajac ostatniego grosza ? :)

 

Uczylem sie ostatnio na Prochowce - wybralem sie ze znajomymi - ale sprzet totalne dno do wypozyczenia, a gorka fajna tylko za stroma zeby uczyc sie pierwszych podstaw...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznajmy, że ACE nie przeszedł restrykcyjnej oceny jury - czyli mnie samego i wielu godzin rozmyślań za plecami ;)

 

A tak serio, może to głupie ale firma producenta mnie odrzuca, a nie chce kupić dechy i później myśleć czy miałem racje czy nie itp itd.. więc ACE wylatuje i zostajemy przy Raygun oraz Dash.

 

 

Fanfary.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...