Skocz do zawartości

Ktora deseczke Burtona wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyborze deseczki.

 

To jest moj 4 sezon na desce. Do tej pory jezdze na desce head (nie kojarze modelu) + wiazania drake cobra.

No ale nadszedl czas na zmiane deseczki. Wybor padl na ktoras z 3 desek Burtona:

 

burtom custom: http://allegro.pl/burton-custom-163-wyprzedaz-2011-profistyle-i1446087598.html

burtom process: http://allegro.pl/deska-burton-process-v-159-wyprzedaz-i1434907646.html

burton twc: http://allegro.pl/deska-snowboardowa-burton-twc-standard-159-cm-w11-i1432847062.html

 

Deseczka ma byc glownie do jazdy na stoku ale tez do okazjonalnego freestylu (glownie hopki ale tez rail i boxy). W tym roku wybieram sie w alpy i tam mam zamiar zaczac zabawe w snowparku.

(warto zmieniac deche przed wyjazdem czy moze poczekac do nowego sezonu? - boje sie o ceny i nie wiem czy warto, czy nowe modele wniosa cos nowego).

 

Nie wiem ktora z nich najlpiej by sie nadawala do moich preferencji, poniewaz do tej pory nie sledzilem co sie dzieje w swiecie desek.

 

No i jeszcze pytanie co do dlugosci dechy.

Mam 189cm wzrostu i 85kg. Moj head ma 163cm, jezdzi sie na nim spoko, ale niektore z tych desek wyzej wymienionych sa dostepne tylko w opcji 159. Czy nie bedzie za krotka?

 

Swoje umiejetnosci ocenialbym na 7, jezdze juz dobrze, chce zacac freestyle, freeridu w puchu na razie nie bedzie.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

ps. jak wyglada sprawa z mocowaniami wiazan w tych deskach? musza byc specjalne burtona czy moga byc np draki do ktorcyh sie przekonalem. wiazania tez zmieniam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawal bym za Burton Custom .. sprawdzona deska przeze mnie i bardzo przypadla mi do gustu.

Niestety na pozostalych nie jezdzilem wiec nie wypowiadam sie.

Co do wiazan czy beda pasowaly ? hmm tu sa malutkie chody bo inserty w burku sa dosc specyficzne i nie kazde wiazanie sie da wpiac w blat burka... aczkolwiek sa do nabycia talerze ktore to umozliwiaja w przypadku innego rozstawu w danym wiazaniu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczam sie do dwoch: custom albo process.

 

process jest troche tanszy, a mam zamiar dokupic jeszcze wiazania...

 

Generalnie chcialbym zeby decha, ktorra teraz kupie starczyla mi na dluuugo.

Ma sie nadawac do wymiatania przy zjazdach z gory ale tez zebym mogl na niej poskakac i pobawic sie w parku.

 

Jaka jest generalnie roznica miedzy customem a processem?

 

Czy jezeli process jest bardziej nastawiony na FS to mimo to jest na tyle uniwersalnyc zeby pozwolic mi smiga po stoku na naprawde przyzwoitym poziomie?

 

No i jakie wiazania do customa/processa?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Juz praktycznie zdecydowalem sie na Processa. Przemowil za wyborem stosunek jakosc/cena. A boje sie ze custom bedzie zbyt zaawansowana decha. Podejrzewam ze bedzie on moja kolejna :).

Tylko pojawil sie inny dylemat. Czy brac Processa w wersji rocker czy camber.

 

szukam deski, ktora da mi frajde na stoku a jednoczesnie pozwoli na szybsze zjazdy.

Nie bede smigal az 100/h ale zamierzam w miare szybko krawedziowac.

Jak ktos napisal na innym forum: chodzi mi o to aby deska na twardym przy dociśnięciu nie dostawała telepawki i pozwalała na puszczenie się ładnym ciętym przy większej prędkości, ale tez zeby pozwalala na latwosc w fajnych zabawach na stoku, butterki, male hopki, raile.

 

Czy wersja w rockerze bedzie wystarczjaco trzymala krawedz? Bo wiem ze zabwy na stoku i parku to jego domena wymiatania.

 

Licze na pomoc w temacie, za ktora z gory bardzo dziekuje. Sprawa sie robi pilna - niedlugo mam wyjazd w alpy.

 

pozdrawiam,

czero

 

ps. a moze jesli nie process to cos zupelnie innego w podobnym zakresie cenowym? np K2 Raygun, podobny bedzie do Processa?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Oficjalnie Process ma flex 3, czyli tyle co burton Hero. Ja kupowałem ostatnio deske z podobnym przeznaczeniem jak Ty i powiem szczerze, że bałem się czy Hero nie będzie za miękka na stoku. Padło na Custom 2010 w cambrze i jestem super zadowolony.

 

Jedyne czego żałuje, to że połączyłem deske 2010 z wiązaniami est 2011. Pomimo solidnego dokręcenia, przy większym upadku na hopie wiązanie przeskakiwało. Ale Ty i tak myślisz nad deską 2011 więc nie ma sprawy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imigas, idz do jakiegokolwiek chydraulicznego sklepu i zakup biala "tasme" do uszczelniania, obwin nia sruby od wiazan i zakrec sruby do insertow.

Gwarantuje ci ze nie puszcza i nie bedziesz mial przeskakiwania wiazan na talerzu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imigas, idz do jakiegokolwiek chydraulicznego sklepu i zakup biala "tasme" do uszczelniania, obwin nia sruby od wiazan i zakrec sruby do insertow.

Gwarantuje ci ze nie puszcza i nie bedziesz mial przeskakiwania wiazan na talerzu.

W EST to w miarę powszechny probleem i nie jest to słabe trzymanie samej śruby ale styk wiązanie-główka.

Musisz sobie podłożyć podklładkę zewnętrznie ząbkowana, takie coś:

82024_02f.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest to słabe trzymanie samej śruby

bzdury kiler129, wypisujesz

po 1 zawsze sie daje tasme na sruby! (poczytaj jezeli sie nie orientujesz)

ta podkladke stotuje sie wtedy jak masz spierdolone zabki w talerzu(lub jak kto woli dysku)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiler129 akurat trafił w sedno problemu. Nie mam dysków, bo wszystko jest oparte na ics/est. Same śruby nie puszczają, mają jeszcze oryginalną warstwę tego "usztywniacza" na gwincie. Natomiast płaska podkładka śruby 2010 przy mocniejszym upadku zaczyna jezdzić po ząbkach wiązań 2011. Niepełna kompatybilność związana ze zmianą technologii przez burton.

 

kiler129, rewelacja, dzięki za cynk!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest to słabe trzymanie samej śruby

bzdury kiler129, wypisujesz

po 1 zawsze sie daje tasme na sruby! (poczytaj jezeli sie nie orientujesz)

ta podkladke stotuje sie wtedy jak masz spierdolone zabki w talerzu(lub jak kto woli dysku)

Taśma swoją drogą ale aż tak drastycznie luzować się nie powinny nawet bez niej.

A co do ząbków to tak - w dyskach masz racje ale przy tym "genialnym" EST kontakt śruba-wiązanie nie jest już tak solidny i zależy od doboru śruby (co potwierdził kolega wyżej).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...