Skocz do zawartości

Pierwsze smarowanie deski


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie nową deskę i w sobotę pojadę przetestować. I stąd moje pytanie. Smarować ją? Deska jest "czysta" prosto ze sklepu, zapakowana. I jeżeli smarować to zająć się tym sam czy dać do serwisu? Jako, że to 1 raz to oddałbym do serwisu, ale jeżeli dałbym radę zrobić tak samo sam to wtedy nie widziałbym w tym sensu.

 

I jak już będę dbał o deskę to co ile ją smarować, raz na sezon, dwa razy? Biorę pod uwagę, że jeżdżę co tydzień na weekend i czasami na kilka dni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smaruj najlepiej co tydzień. Smar fabryczny starcza ok. na 1 dzień. Jak już wrócisz z jazdy to powiedz jak było, bo może się w przyszłym roku na sapienta evo pokuszę ( jeżeli jeszcze będą :lol: ).

 

Już po wyjeździe ;) Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tej deski, "słucha" się mnie bardzo dobrze. Duży + należy się za flex, który jest inny na końcach i w środku deski co daje naprawdę wysokie ollie (!). Dość trudno wykonuje się manual - przynajmniej mi. W porównaniu do innych desek na jakich jeździłem ta stosunkowo mało waży. Mogę z pewnością polecić tą dechę do FS jak i zwykłej jazdy po stoku bo taka mnie nie ominęła ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smaruje blat na goraco co tydzien . lecz przed kazdym wtargnieciem na stok dosmarowuje na zimno smarami ( tu tez zalezne od pogody jaki smar uzywam)

Blat nasmarowany = mniejsze zuzycie slizgu = dluzsza zywotnosc blatu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...