Skocz do zawartości

Czy to dobre połączenie sprzętu???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić nową deskę i tu rodzi się moje pytanie czy dobrze dobrałem wszystkie części??? Nie chcę popełnić błędu żeby potem nie żałować starty kasy ;)

 

Deska

 

Wiązania

 

Buty

 

Dodam jeszcze że moja waga mieści się w przedziale 70-80kg i mam 183 cm wzrostu.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile masz kasy na sprzęt to raz. Dwa wiązania które wybrałeś są raczej kiespskie - wiem, że kusi Cię system Fastec do szybkiego zapinania ale dobre wiązania z tym systemem to 600+ zł. Te moim zdaniem nie są warte ceny.

 

Jeśli chodzi o buty to musisz je dobrać w sklepie - kupowanie w ciemno to głupota i bezsens. Butów snb wg rozmiaru zdalnie nie dobierzesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRAFIKA NIE JEŹDZI!!!

To największy błąd początkujących - wybieranie deski po wyglądzie. Tak na prawdę deskę widzisz tylko ty sam i to też rzadko - zazwyczaj jest ośnieżona toteż na grafikę nie warto zwracać uwagi.

Pomijam już kwestię, że szybko się rysuje.

 

Co do deski to przy tym budżecie faktycznie lepiej brać Volkl, będzie lepszy niż Head a na 100% lepszy niż Raven.

Wiązania Drake jak polecił wyżej kolega.

 

Buty tak jak już wiele razy mówiłem na forum - dobiera się w sklepie - bez wyjątków. Firma nie jest tak mocno ważna, ważne aby nie były no name (a takich się za bardzo w dobrych sklepach nie spotyka) oraz co NAJWAŻNIEJSZE - mają być jak najwygodniejsze bo spędzasz w nich bardzo dużo czasu i uprawiasz sport.

But snowboardowy nie "rozejdzie" się jak adidas, z czasem straci trochę flexu ale nie licz, że jeśli ciśnie po boku to przestanie - narobisz sobie tylko odcisków i stracisz kasę.

Powtórzę to już może 20 raz - ja zanim wybrałem miałem na nogach kilkanaście par, wybrałem 2 pasujące idealnie rozmiarem - po krótkim przejściu wybrałem ostatecznie jedne z nich tak, że są idealne.

 

p.s. W świecie snb każde kolory pasują (nawiązanie do tego heada). Im bardziej jaskrawe, wyzywające i nie pasujące do siebie tym lepiej ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygląda to jak newbie ale dlamnie deska też musi fajnie wyglądać dlatego poprosiłem kolege wyżej żeby znalazł mi jakiś zamiennik i przeczytałem opisy kilka razy dokładnie tych desek. Dzięki za pomoc przy wybieraniu.

 

[ Dodano: 8 Luty 11, 16:13 ]

Jeszcze jedno ostatnie pytanie czy mogą być te WIĄZANIA zamiast tych z allegro bo boję się że rozmiar buta będzie troszke większy, a różnie to w życiu bywa ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRAFIKA NIE JEŹDZI!!!

 

 

Co do deski to przy tym budżecie faktycznie lepiej brać Volkl, będzie lepszy niż Head a na 100% lepszy niż Raven.

Wiązania Drake jak polecił wyżej kolega.

 

Kolega pozwoli że się z tym nie zgodzę. Ja jeżdżę na sprzęcie ravena i uważam że jest to dobry sprzęt. Zyskuje coraz większe poparcie riderów. Co raz częściej widuje się go na stoku. Jeździłem wcześniej na różnych deskach między innymi także na headzie i szczerze nie zauważyłem różnicy,co do volkla to się nie wypowiadam bonie jeździłem.

 

A co do doboru sprzętu to radzę (biorąc pod uwagę twoje umiejętności kolego.) Kup deskę ravena bo to naprawdę dobry sprzęt, i nie będzie ci go żal katować na stoku, a doinwestuj w buty bo te warto mieć naprawdę dobre Ja jeżdżę w salomonach f20, są świetne, wcześniej Deeluxe dragon boa, i też ogarniały. Deskę jak wspominał mój przedmówca i tak porysujesz. A myślę że raven zaspokoi wszelkie twoje wymagania i co najważniejsze jest tania. więcej kasy na wyciągi!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wiazan to sam mam Drake'i i jestem bardzo zadowolony, moge polecic. Tych Rad-air'ów nie znam, nie testowalem ale ktos napisal kiedys na forum, ze tez sa ok.

 

Jesli chodzi o blat to zgodze sie z kilerem, ze Voelkla nie mozna porownywac do Ravena, poki co przynajmniej. Jakbys zapytal pare osob to mysle, ze 7/10 wybraloby Voelkla.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRAFIKA NIE JEŹDZI!!!

 

 

Co do deski to przy tym budżecie faktycznie lepiej brać Volkl, będzie lepszy niż Head a na 100% lepszy niż Raven.

Wiązania Drake jak polecił wyżej kolega.

 

Kolega pozwoli że się z tym nie zgodzę. Ja jeżdżę na sprzęcie ravena i uważam że jest to dobry sprzęt. Zyskuje coraz większe poparcie riderów. Co raz częściej widuje się go na stoku. Jeździłem wcześniej na różnych deskach między innymi także na headzie i szczerze nie zauważyłem różnicy,co do volkla to się nie wypowiadam bonie jeździłem.

 

Co nie znaczy, że to wysokiej jakości sprzęt ... to jest low end i tego nie zmienisz. Często widujesz bo jest tani i popularny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś w tym jest. Ja sam marzę o czymś w rodzaju Customa. Moja wypowiedź dotyczyła tego konkretnego przypadku. Raven jest wyśmienity na początek i do nauki nowych trików czy do obczajania osiedlowych raili bo nie żal ci jak go skatujesz. Osobiście uważam że warto mieć taki tani sprzęt w swoim pokrowcu chociażby na gorsze warunki itd. Nie zawsze jeździmy w Austrii czy we Włoszech a u nas z tą zimą to nie za bardzo. U mnie w Szczecinie jest taka mała góra zwana chyba złośliwie Gubałówką i powiem ci że gdybym miał dechę za 2 kapcie to w tym sezonie bym nie pojeździł. Może to i snobliwie brzmi ale takie są niestety realia mieszkania nad "morzem". PS: a próbował ktoś z was "sandboardu" to w sumie to samo co snow tyle że po piasku.hehehe

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się zgadzam z doozerem.

Niby mam tego Sapienta za 6 stówek, ale kiedy widzę, że po 3 wypadach ślizg już jest pociorany od kamoli, to się zastanawiam, czy nie rozsądniej byłoby wziąć coś Ravenowego, żeby to ciorać na rejlach i polskich stokach. Raven JibMaster mi się widzi jako dobry kandydat na to niewdzięczne stanowisko.

Sandboard pewnie fajny, ale jak śnieg nawłazi do dupy, to się rozpuści, a z piachem różnie bywa :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...