Skocz do zawartości

Nowa deska, pomoc w doborze (Lamar-opinie)


Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł mój trzeci sezon i sądzę, że na czwarty przydało by się zakupić nową dechę. Z góry mówię, że nie dysponuję wielkimi funduszami więc cena powinna się zamknąć w ok. 800zł.

 

Wzrost: 182

Waga:71

Buty: 44/45

 

Z tabelki wychodzi deska 155-160 Wide i w tym tkwi cały problem. Trudno mi znaleźć dobrą, tanią deskę w opcji wide, a jest to dla mnie ważne, bo teraz jeżdżę na desce węższej i odczuwam pewien dyskomfort z powodu wystających z przodu nosków butów.

 

Póki co jedyną sensowną opcją jaką znalazłem jest deska 157W od Lamara i tu pytanie do Was co do tej firmy. W internecie trudno znaleźć jakieś aktualne info na temat Lamara a w starych postach z roku na rok zdania są odmienne, raz jest dobra, raz nie, bo przenosi produkcję, potem znowu lepiej... Może ktoś z Was albo znajomych ma jakieś aktualne opinie na ten temat ? jeżeli tak to serdecznie proszę o informacje. Ale czekam też oczywiście na wasze propozycje co do deski.

 

155-160 - raczej miękka AM/FR. Cena do 800zł ( w przypadku jakiejś wielkiej okazji mogę się skłonić ku małym odstępstwom od tej ceny ; ) )

 

Moja propozycja: Lamar Word RC 10/11 - 157W

 

Liczę na Waszą pomoc

 

[EDIT] -jednak idąc za poradą kolegi matzela deska nie musi być Wide, tak więc wybór znacznie się zwiększa ; )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam lamara, wiem tylko tyle o nim, ze istnieje ;)

co do taniej deski wide to

Sapient Element (mało taliowana, taka troche bordercrosowa deska)

Sapient PNB2 pewnie podobnie taliowana to element, ale nie dam sobie glowy uciac. (domysly)

Nie potrzebujesz deski wide, to tylko znacznie utrudnia jazde. Jesli masz katy w okolicach "0" przestaw na conajmniej 6-9 i jak sie uda cofnij wiazanie do tylu (tylko nie za mocno, tak by nie działało to w druga strone). Na desce sporo jezdzisz, wiec powinienes dac rade ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiązania mam na tzw. "kaczkę" mniej więcej 15/-9, bo po prostu tak mi wygodnie i w sumie ja nie odczuwam aż takiej różnicy (choć nie twierdzę, że w ogóle) ale moje średniej jakości buty bardzo na tym cierpią i po trzech sezonach noski się już trochę rozpadają i szwy puszczają. Choć co prawda buty mam nieco zbyt duże więc może pokuszę się na przyszły sezon także o mniejsze buty. Więc sądzisz że nie potrzebuję deski wide ? To wiele zmienia ;)

 

A tak, na tego drugiego Spaienta patrzyłem, ale jakoś umknął mojej uwadze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz za duze buty to co sie dziwic :) bercik ma 45 i nie ma deski wide, moj znajomy ma 46, kupil elementa oraz powerlinki i tak naprawde rownie dobrze, moze jezdzic bez nich ;) no ale w powerlinkach jest lepsza kontrola, wiec szkoda, zeby tak drogi kawal plastiku sie marnował ;)

ustawienie na kaczke jest ok ;) to to bedzie +9 czy -9 nie ma roznicy ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napisalem,

Sapient Element

Sapient pnb2

Sapient evolution to deska fs

Sapient Coast to ich podstawowy model, jak chcesz to bierz, ale dla ciebie znacznie lepszy bylby element.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep dobrze znam, zamawiałem tam pierwszą dechę i wbrew powszechnym opiniom obeszło się całkowicie bez problemów ; ) A mogę wiedzieć co konkretnie Ty zamówiłeś ?

 

A tak w ogóle, to oprócz małego flexa, to czy deska damska się czymś różni ? Najbardziej mi zależy na info czy ma węższe taliowanie, czy nie.

 

I jeszcze pytanie co do jakości desek Option, bo sporo takowych widzę w ofercie ; )

 

Póki co konkretnie:

http://www.snowboard1.pl/snowboard-option-forecast/d-86248-c-928/

http://www.snowboard1.pl/snowboard-option-franchise-blue/d-86226-c-928/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem tę, którą mam w profilu, a option chyba przestał produkować deski i jest trochę jak z sapientem, ale w mniejszym stopniu (narazie). Teraz najlepiej jest brać Sapienta. Sam bym wziął, ale nie chciałem deski typowo fs jak evo, a coast był za długi, więc padło na nitro. Ty masz podobny problem chyba, że chcesz evo normalne lub coasta, lub pnb2, ale wide .

Różnice między deskami męskimi a damskimi

 

Deski damskie są lżejsze, miększe oraz mocniej wytaliowane, co wplywa na mniejszy promień skrętu, łatwiejszą inicjacje oraz znacznie ulatwia kobietą wycisnięcie z dechy ile się tylko da

 

Jakby co to to napisał matzel w innym temacie :grin: Jak masz do wydania 800 zł, to może zaproponuj coś droższego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, zaoszczędzić się chce, a jeżeli jakość Optiona jest porównywalna do Sapienta, to czemu by nie... Dlatego pytam ; )

 

[EDIT] - kurcze, sporo pozytywów widzę na temat Optiona a ten model nie dość, że w świetnej cenie, to jeszcze ten koguci nadruk mi się podoba ; )

 

http://www.snowboard1.pl/snowboard-option-franchise-blue/d-86226-c-928/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska dobra do fr z opisu wynika, że śłizg ma 4000 i jest wzmocniona jest włóknami węglowymi

chyba możesz brać, a jak kupisz i przetestujesz, to daj opinie, bo na tym forum nie ma za dużo informacjo o firmie

 

PS Moja deska była 90 zł tańsza niż w polsce i nie wiem skąd oni mają takie ceny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, napisałem do kolegi xnxx z pytaniem, mam nadzieję, że szybko odpisze ;D

 

A na allegro znalazłem takie oto info o desce:

 

* konstrukcja: freeride

* rdzeń: drewniany Flight 2 na całej długości deski i szerokości

* ślizg: spiekany, stone ground 7200

* 2x12 insertów ze stali nierdzewnej

 

Z tego co się dowiedziałem ślizg spiekany 7200 to szybki, twardy ślizg, co mi w sumie pasuje i jestem w stanie pogodzić się z serwisem ; )

 

[ Dodano: 6 Luty 11, 10:56 ]

No to teraz po zebraniu kilku opinii nie pozostaje mi chyba nic więcej jak zamówić sobie tą deseczkę, bo w tej cenie nic lepszego nie znajdę, a resztę kasy przeznaczę na wiązania bądź buty.

 

A co do sklepu, to zamawiałem tam już dwa razy, z czego raz w bardzo niechlubnym dla niego okresie, kiedy nazywali się jeszcze ar-snowboard a nie snowboard1 ale ani razu nie zawiedli i w obydwu przypadkach sprzęt dostałem w ciągu 3-4 dni, więc myślę, że jestem skłonny zaryzykować po raz trzeci ;)

 

No to dzięki wszystkim za pomoc, dam jeszcze znać czy na pewno na nią się zdecydowałem i jak tak to opiszę wrażenia.

 

A tak całkiem przy okazji, by nie tworzyć nowego tematu: czy te pompki http://allegro.pl/pompka-klamra-do-wiazania-stalowa-made-in-italy-i1444438921.html będą pasowały do dowolnych wiązań ? bo złamała mi się jedna i trzeba by ją wymienić, bo czasem stwarza problemy na stoku ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...