Skocz do zawartości

czy deska jest dobrze naostrzona?


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie moze nieco dziwne ale skad mam wiedziec czy dobrze naostrzylam deske nie jezdzac na niej?

 

chodzi o to ze od tego sezonu sama serwisuje deske. nie mam do tego jakiegos wypasionego sprzetu. uzywam tego co wyczytalam w necie czyli kontownika i odpowiedniego kamienia (ten zestaw nie nadaje sie do wziecia w kieszen na stok). jak po naostrzeniu bralam krawedz palcem (tak jak sie sprawdza czy noz jest ostry) to wydawala sie ostra. porownywalam do deski szwagra ostrzonej w serwisie i moja wydawala sie ostrzejsza. jak szlam z parkingu na stok kilkadziesiat metrow niosac deske w rece (bez rekawiczki) to rozciela mi palec. przez 3 dni na stoku bylo ok (trasa dobrze przygotowana twarda ale bez lodu), 4 dnia pojawil sie lod (momentami nie dalo sie tego ominac) i deska kompletnie nie trzymala. po powrocie do domu naostrzylam krawedzie tak jak poprzednio i kolejny raz na stoku bylo super (snieg miejscami mokry a w wiekszosci tzw. firn). po powrocie do domu okazalo sie ze czas na smarowanie no i doszlam do wniosku ze jak juz smaruje to odrazu naostrze i tak tez zrobilam. jak sie wybralam na stok to byla poprostu tragedia. tam gdzie snieg to wszystko ladnie pieknie trzymalo i jechalo ale sporo lodu wychodzilo (popoludniu na calej szerokosci trasy) po ktorym nie dalo sie jechac. deska kompletnie nie lapala krawedzi do tego stopnia ze jak klaplam na tylek dlugo niemoglam sie zatrzymac. fakt faktem widzialam sporo osob w podobnej sytuacji (czyzby wzyscy mieli zle naostrzone deski?). szwagier mowil ze jego deska po serwisowym ostrzeniu tez nie trzyma ale on sie dopiero uczy wiec jego opinie trzeba brac z przymrozeniem oka. w poprzednim sezonie kiedy serwis mi ostrzyl deche nie bylo takiej tragedi na lodzie.

 

czy deska byla zle naostrzona? jak sprawdzic w domu przed wyjsciem na stok czy jest odpowiednio ostra zeby ewentualnie jeszcze podostrzyc? a moze chodzi o kat ostrzenia krawedzi bocznej? czy zakup takiej http://www.decathlon.com.pl/PL/ostrzarka-kieszonk-quick-sharp-26799062/ ostrzalki pozwoli mi naostrzyc lepiej? szczerze mowiac nawet z taka ostrzalka nie mam ochoty bawic sie na stoku. poprostu chce miec deche gotowa do jazdy a nie zastanawiac sie czy bedzie dobrze, co jak lod sie pojawi i po kazdym zjezdzie przez kilka minut podastrzac.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zatem jaki powinien byc ten kat?

 

bez specjanego sprzetu robilam to tak ze ustawialam sobie taki kat jaki byl wczesniej zrobiony przez serwis no ale gwarancji nie daje ze taki sie zachowal mimo iz bardzo sie staralam.

 

wyczytalam ze z regoly ostrzy sie na na katy od 88-90 i ze inny kat do FS a inny do FR a jaki bedzie najlepszy do jazdy po oblodzonym stoku?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...