Skocz do zawartości

Kompletowanie sprzętu dla nowicjusza...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak się składa, że postanowiłem kupić jakiś komplet (deszczka, wiązania i buty) i oczywiście jak chyba każdy początkujący mam z tym problem. Jeżeli chodzi o moje zaawansowanie w jeździe to powiem tylko tyle - póki co wyjeździłem tylko 3 godziny na oślej łączce na wypożyczonej desce :lol: . Oczywiście w gre nie wchodzą duże kwoty, bo dopiero zaczynam. Wolałbym coś nowego, lub używanego ale w bardzo dobrym stanie.

Na stoku w wypożyczonej desce miałem wiązania z plastikowymi pompkami i już troche zjechane te paski miały. Często mi się to zacinało i luzowało, ciężko było potem to ściągnąć.

Dlatego myślę, żeby zainwestować już w wiązania z aluminiowymi pompkami - to chyba tyle z spostrzeżeń który wynikły z mojej dzisiejszej jazdy...

 

Druga sprawa to JA. Mam +/- 180 wzrostu, waże 56 kg więc jestem dość szczupły i wysoki, nic na to nie poradze. Numer buta jaki nosze to 43 . Co do stylu jazdy to trudno mi powiedzieć po 3 godzinnej "jeździe" a raczej walce z deską. Ale ciągnie mnie raczej to jakiś tam różnych kombinacji niż bardzo szybkiej jazdy, więc deska myślę aby była dość miękka. Wysokość deski wydaje mi się, że 160 cm, śmigałem na właśnie takiej i było -według mnie- bardzo dobrze.

 

Nie wiem czy lepiej kompletować sprzęt dla siebie, czy kupić już zestaw (no ewentualnie buty osobno) Jeśli chodzi o zestaw to znalazłem na allegro taki: Deska SIMS + wiązania NIDECKER i chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie ? Warto się tym zainteresować za te pieniądze?

 

Jeśli chodzi o nowy sprzęt to wiadomo, teraz po sezonie są liczne wyprzedaże więc chciałbym kupić teraz. Deske chce kupić w granicach 400 zł, wiązania ok. 200 zł, buty jeszcze nie wiem, za ile moge kupić dobre.

 

Znalazłem kilka faworytów jeśli chodzi o poszczególne elementy,

 

 

Deska:

Generics 07 Ghost Red - 399 zł LINK

44 Snowboards PALMBEACH - 449 zł LINK

Black Fire Paldini - 399 złLINK

Black Fire Starglider - 370 złLINK

Kurtz Heli - 399 złLINK

VENUE - 399 złLINK

Kurtz Star - 300 złLINK

 

 

Wiązania:

Nidecker S460 - 239 złLINK

Skip PRO -185złLINK

Blax 07 Alpha Alu - 209 zł LINK

 

Buty:

Blax 2007 - 209 złLINK

Sub Industries Startle '07 - 209 zł LINK

 

Co było by według Was najlepiej wybrać ? Może Wy znacie jakieś lepsze rzeczy w dobrych cenach , jestem otwarty na także inne deski, buty, wiazania niż te co wymieniłem. One tylko są częscią tego co znalazłem wśród internetowej oferty i wydaje mi się, że jest OK.

 

Może troche się rozpisałem i nie każdemu się będzie chciało tyle czytać, ale może znajdzie się ktoś kto pomoże i doradzi mi. Ja już się zagubiłem troche bo zbyt dużo tego :oops:

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw popatrz bo zobaczyłęm jedna deska i;

Parametry deski:

# Allmountain - bardzo uniwersalna deska nadająca się na każdy teren

# Ścianki boczne typu SIDEWALL znane z zaawansowanych konstrukcji i typowe dla konstrukcji typu SANDWICH doskonale przenoszą reakcje na krawędzie deski, jednocześnie uodparniają krawędzie na ewentualne uszkodzenia

# 160cm długości

# Rdzeń drewniany (Woodcore)

# Ślizg tłoczony: P-Tex bardzo dobrze absorbuje smar i długo go na sobie utrzymuje - nie wymaga częstego smarowania

# Optymalny przedział wagowy 75-90kg

# Przeznaczenie: początkujący lub średniozaawansowani

# Taliowanie: 301 - 254 - 301 - maksymalnie na stopę 45

zobacz podział wagowy skoro ważysz 58 czy 56 to neiwiem czy ta deska nie bedzie za ciezka dla ciebie musisz sie zastanowic

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz podział wagowy skoro ważysz 58 czy 56 to neiwiem czy ta deska nie bedzie za ciezka dla ciebie musisz sie zastanowic

 

Właśnie wiem :roll: , kurde nie wiem czy większość z tych desek nie będzie miała takiego przedziału wagowego (gdzieniegdzie nie pisze). Coś też słyszałem, że jeżeli jestem chudy to powinienem krótszą deske wziąć, mimo mojego wzrostu?

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

Fiba

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm i tu ejst mały problemik......jezeli wiezmiesz wieksza decha to łątwiej będziesz w stanie równowage utrzymac ale źle ci się będzie skręcało a jeżeli wezmiesz mniejsza no to gorzej będzie ci złapac równowage a lepiej skręcac jak bym był na twoim miejscu wzioł bym wieksza decha bo cały czas rosniesz i przy tym na wadze tez idziesz w góre i taka wieksza deska posłuzy ci pare sezonów a małą wyrosniesz z niej i berdziesz zaciezki na mała to wtedy kompletna lipa bedzie.... wybór zostawiam tobie :grin:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mój wywód, więc tak...

 

Na Twoim miejscu wyjeździłbym jeszcze z 7 godzin na wypożyczonej desce. Ja jeździłem jeden sezon w ten sposób zanim kupiłem swój sprzęt. Fakt, że to było kilka wypadów jednodniowych, ale jednak... Co do problemu z doborem sprzętu. Jest temat z poradnikami w dziale "Nauka" na tymże forum. Link do poradnika.

 

Poza tym myślę, że na naszej stronie, również takowy poradnik się znajdzie. Wystarczy troszkę poszukać. Przeczytaj poradnik dotyczący kupowania desek, w sumie to najlepiej przeczytaj wszystko co tam jest. Naprawdę dużo to pomaga i sporo wątpliwości zostaje rozwianych. Mam nadzieję, że pomogłem. Elo!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...