Skocz do zawartości

freestalowa deska vs lód ?


Rekomendowane odpowiedzi

wtam zmieniłem swoją deske rida catalista 156 (alpine ) na ride mont blanc 151 (freestyl )

i mam problem na lodzie krawędz wogle nie trzyma co zrobic deska prosto ze sklepu nie wymaga ostrzenia krawędzi

 

moze zwiekszyc kąt zapięc z 15 - przód 5 -tył na 25, 15 ?

albo przesunąc zapiecia na ostatnie inserty czy to pomoze ?

czy po prostu mam przewalone i jak nie ma sniegu to na freestylówce nie pojezdze ?

a jak wasze freestalowe dechy zachowują sie na lodzie ?

tylko nie dawajcie opisów desek alpine o zacieciu freestylowym bo to jest sciema sprzedawców

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no możesz coś pokombinowąć z ustawieniem wiązań ale moim zdaniem może poprostu źle zbierasz zakręty na oblodzonej trasie , jeśli robisz skręt zwykły (czytaj ślizgiem) to nie ma bata żeby decha nie wpadła w poślizg , na lodzie to jedynie skręt na krawędziach ale to i tak nie daje gwarancji że krawędź nie dostanie poślizgu. Moja decha i ja :-)dajemy sobie rade na oblodzonych trasach ale czasami jak za bardzo pójde na krawędzi to hacze piętką od wiązań i od razu gleba :-P

 

nie wiem moim zdaniem problem może tkwić w złej technice jazdy po oblodzonych trasach bo tak jak napisałeś nowa deska nie wymaga ostrzenia. Ile już śmigasz na desce??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz będzie 8 roczek 100 klm do szczyrku jezdze co weekend :)

moja 3 decha

zaczynałem na twardym oxygenie wtedy to lód nie był zadnym problemem

a teraz to masakra jak bym zaczynał swoją przygode z snowboardem

nie ma problemu jak mamy prawdziwą zime.

ale teraz jak jest sam lód a duzy spad na stoku bez wysepek sniegu

to nie mam szans

bo musze zakrawędziowac przy 3 skręcie i łapie glebe po deska nie wytrzymuje obciązenia

chodzi mi o to jak moge zwiekszyć jej stabilnośc !!!

 

czy to winna mojego fatalnego zakupu ?

czy tez mają taką własciwośc wszystkie freestalowe deski ?(słabo sobie radzą z lodem )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freestyle'owa decha raczej na lodowe podboje przeznaczona nie jest. :P Skoro jednak już na coś takiego się porywasz, to proponowałbym naostrzyć krawędzie. :) Tylko jak się będziesz brał za jibbing, to lepiej żebyś je stępił... ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisal przeceiż że to jest nowa deska więc nie sądze żeby krawędzie wymagały naostrzenia. ALe wiadomo jak jest sam lód to na desce freestyle'owej nie powalczysz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał, że to jest nowa deska. Zaznaczył tylko, że ZMIENIŁ deskę na inna. Zmienić można na różne sposoby: kupić nowa, kupić używaną, wypożyczyć, zapierdolić ze sklepu... :P Jeśli jednak to nowa decha (a tak zapewne jest), to wybaczcie. xD Zgadzam się z Bercikiem. Snowboard FS nie jest na lód i tyle...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy przedmówcy macie racje deska freestylowa nie nadaje sie na polskie warunki!!!!

sezon 2006/2007 to była tragedja latałem po stoku jak szmata !!!! a w poprzednich sezonach nie było szybszego ridera ode mnie .

więc ostrzegam przed zakupem deski freestalowej chyba ze na stok będziesz zabierał 2 dechy

fs plus alpine .

wpinałem zapięcia we wszystkie mozliwe kombinacje insertów i doszedłem do ostatecznego wniosku !!!!!

czym dłuzszy nos tzn przód deski

tym decha lepiej sie zachowuje

na lodzie i przy większych prędkosciach

czym krótszy przód

łatwiej sie pokonuje muldy i wykonuje wszystkie ewolucje ale decha jest mało stabilna podczas jazdy na lodzie i wiekszych predkosciach .

wiec wybór zostawiam wam drodzy czytelnicy

bo ja od teraz zawsze będe miał w kieszeni śrubokręt co wam tez polecam bo róznica jest kolosalna .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska FS nie jest produkowana z myślą o jeździe po lodzie i muldach... Pamiętajcie o tym, bo to bardzo ważne. Jeśli zabierasz się za zjazdy, to kup sobie deche alpine, twarde wiązania, twarde buciory i masz problem z głowy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...