Skocz do zawartości

Linking turns


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ostatnio byłem na stoku pierwszy raz i wszystko całkiem nieźle szło (jeżdże na deskorolce + snowprofessor) tylko proszę o poradę jak łączyć skręty (C turns) chodzi mi o moment w którym przechodzę ze skrętu do jazdy w dół stoku - ten moment nie jest wyjaśniony na snowprofessor. Parę razy w tym momencie złapałem drugą krawędź i bum ;P

 

 

- Naciskam na palce przedniej nogi

- Palce tylnej nogi

- Przednie kolano do środka

- ?

- ?

- Przednia pięta

- Tylna pięta

- Przednie kolano na zewnątrz

- ?

- ?

 

 

--

Pozdrawiam

StaSZek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

A z liścia pewnie już umiesz? To teraz przenosisz lekko ciężar ciała delikatnie na drugą krawędź i już. Trzeba wyczuć temat. Na początku pewnie będziesz ciął na krechę przez moment jadąc w dół stoku i tutaj jak się zawahasz to pewnie łapiesz poprzednią krawędź albo przeginasz z przejściem na drugą i gleba.

 

Uczyli mnie jeździć z użyciem postawy NW - czyli Nisko, Wysoko. Oznacza to tylko tyle że przy jeździe 'w poprzek' stoku jedziesz Nisko(postawa 'przykucnięta', jakbyś siadał na krześle), przy zmianie krawędzi prostujesz się (Wysoko, proste plecy ręce wzdłuż dechy kolana proste - na ile możliwe:) ) przekładasz balans ciała na krawędź drugą(delikatnie bo możesz przesadzić i w tą stronę) i zmieniasz postawę po skręcie na Nisko(hamujesz jak za szybko itp). Samo przejście(Wysoko) wykonujesz na krótki moment samego skrętu i bez wahania bo złapiesz krawędź na której byłeś i gleba. Sama zmiana przez dociśnięcie krawędzi piętami lub palcami(przenosisz środek ciężkości ciała i w ten sposób to się zmienia imho)

 

Coś tam słyszałem jeszcze o metodzie WN ale nie wiem co jak i kiedy.. może do przyspieszania bo na niskim możesz docisnąć deskę i nabrać prędkości przy zjeździe wzdłuż stoku.

 

btw mam nadzieje ze w miarę jasno i się to przyda na coś, bowiem instruktorem nie jestem a opisówki co i jak chyba nie są moją dobrą stroną :)

Glebą będzie na bank, ale bez tego się chyba nie da nauczyć(no chyba że ma się błędnik jak Shoun white).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Pomogłeś z NW tego nie wiedziałem. A ze skrętami to będę je musiał poćwiczyć na jakimś prawie płaskim odcinku zielonej trasy (brak oślej łączki). Może załapie, jakby ktoś miał jakieś propozycje to piszcie :)

 

BTW: Instruktora mam zamiar wziąć na godzinkę, ale najpierw chce jeszcze w miarę opanować te skręty.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...