Skocz do zawartości

voelkl spade - czy się nada?


Rekomendowane odpowiedzi

Elo

Chciałem kupic deske i sporo myslelem o voelkl spade '11

Jezdżę 5 sezonow, lud powiada że całkiem nieźle, lubie szybką jazde na stoku(predkości są już dosyć spore) i nie zamierzam z takiej jazdy rezygnować, ale chciałbym też podszkolić się troche na snowparku(skoki itp).

 

Mam do Was pytanie:

czy ta deska się nada?

czy nie będzie za miękka?

czy jest mocne lapanie krawedzi?

 

jest ktos w stanie mi pomoc? sporo czytalem o tej desce - wiele pozytywnych opini, ale sporo komentarzy ze jest dla poczatkujacych, no ja juz raczej poczatkujacym nie jestem ;)

 

P.S. 60kg 170cm but 42 deska o dlugosci 157cm?????

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska bardzo fajna, nie powinna być za miękka, flex 5 jest w sam raz :) a co do reszty pytań tu mały cytat z opisu deski ze sklepu bercika:

 

"Spade zasuwa na krawędziach, bardzo dobrze trzyma w skręcie a przy tym jest ekstremalnie łatwy w manewrowaniu na małej prędkości. Jazda w puchu jak w większości rockerów jest bajecznie łatwa i przyjemna. Zabawa w obroty na stoku, buttery, bączki, skoki, jibby itd. jest zdecydowanie łatwiejsza a co za tym idzie postępy umiejętności są szybsze. Deska szczególnie polecana średnio-zaawansowanym, bez znaczenia czy chcą jeździć czy skakać, najlepiej jedno i drugie :)"

 

 

Edit. Co do długości to szukaj 152-153

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w skali 1-10 5 powinno byc optymalne :) ciekawe czy ktos miał bezpośrednio styczność z tą deską, bo sklepach pisza róóóóózne rzeczy żeby tylko coś opchnąć( tak mi doświadczenie podpowiada ;p)

Dłuższa deska nie będzie stabilniejsza przy dużych prędkościach?

 

Czy 154 dla moich gabarytów w zupełności wystarczy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś forum ktoś pisał, że sapient pnb2 jest właśnie dobra do skoków, że dobrze trzyma przy lądowaniu... , że jest dobra na puch i do dużych prędkości na przygotowanych stokach(jak to ludzie mogą w bład wprowadzic..)

 

Chyba najbardziej uniweralną z tych desek byłby jednak voelkl spade- rocker do parku, po3ny splot włókien szklanych, flex 5, czytałem że na krawędziach trzyma (chociaż nie wiem jak to możliwe żeby przy odgiętym nocie i taillu deska dobrze trzymała na krawędziach) - poczekam rok aż stanieje ;p

ale gdzie tam - ja rok nie wytrzymam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na PNB2 fajnie sie laduje, ale wszelkie obroty itp. to juz nie jego zywiol. Rockery sa fajne w puchy i do zabawy, ale krawedzi, o ile nie zastosowano w nich odpowiednich technologii nie trzymaja :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednie technologie tzn?

tutaj sa linki do ich opisów

http://www.voelkl-snowboards.com/products/boards/freestyle-all-mountain/spade.html

http://www.sklepsnowboardowy.pl/voelkl-spade-rc-11.html

 

[ Dodano: 10 Styczeń 11, 13:20 ]

Już ostatnie pytanie poniewż chyba zdecyduję sie na tego sapienta pnb2....

- czy dlugosc 155 bedzie dla mnie dobra?

 

[ Dodano: 10 Styczeń 11, 13:25 ]

Już ostatnie pytanie poniewż chyba zdecyduję sie na tego sapienta pnb2....

- czy dlugosc 155 bedzie dla mnie dobra?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...