Skocz do zawartości

Oboz dla 14 latka podkarpacie, krakow i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chce zaczac smigac na desce i chcialbym pojechac na jakis oboz nauczajacy. Lecz nie wiem jaki, miejsca gdzie mnie interesuja obozy sa w temacie a wiec krakow i okolocie (mam spora czesc rodziny) podkarpacie (mieszkam). Jakie obozy polecacie dla totalnego nowicjusza i osoby w moim wieku, nie chce jechac na oboz z licealistami, chyba ze ktos z was bo zwykle licealisci nie gadaja z osobami w moim wieku.

 

[ Dodano: 6 Styczeń 11, 10:08 ]

odpiszcie wkoncu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Sytuacja na obozach snowbaordowych jest inna niż w szkole. Tutaj nie ma podziału na wiek generlanie :) Czy masz 14, 16 czy 26 lat to jeździsz i gadasz na równi z każdym - na luzie ;)

Ty sam też musisz być otwarty.

 

Co do obozu to nie polecam ci jechania z wiedzą zerową - to troche szkoda wyjazdu. Lepiej gdybyś wziął intruktora na stoku na 1-2h aby "sprzedal ci patenty" na pewne sprawy i sam poćwiczył. Chodzi o to, abyś umiał już mniej więcej stać na desce, sprawnie się wpinać, zjeżdżać chociaż liściem a najlepiej to jakos w miare ogarniać zmianę krawędzi.

Mówię to z czystej praktyki :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pojade za rok bo teraz chce cos nauczyc sie jak pisze killer :) tylko nie wiem co w jakiej kolejnosci

Jeśli chodzi o kolejność i motodykę nauczania to wg. mnie najlepiej pokazno to w książce Piotra Kunysz`a - Snowboard Śladami Instruktora.

Filmy autora tej książki dostępne są za free na stronce http://www.snowboard-mds.pl/index.php/nauka_jazdy.html jednakże w mojej opinii jest to kurs mocno skrócony i pomijający niektóre aspekty, przez co można odnieść wrażenie, że jazda to hop-siup, 10 minut i jestem pro :)

Dobry kurs w internecie znajdziesz na stronie http://snowprofessor.com/ - wersja angielska (jeśli znajdę chwilę postaram się przetłumaczyć bynajmniej część filmów).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...