Skocz do zawartości

jaka deska będzie dobra?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam jeździć 3 sezon . Nic wielkiego, opanowałam co trzeba, na stoku radzę sobie nieźle. Od pewnego czasu dla ubarwienia jazdy jeździłam troche poza trasami , próbowałam najeżdzac na hopki i takie tam . I mam dziwne wrażenie , że moja deska jest za twarda, przy dużych prędkościach , muldach nie układa się miękko , przy próbach skoków choćbym nie wiem jak sie starała zawsze wychodzi to sztywno . Nie twierdze, że to nie moja wina , może coś robię źle , ale poczytałam troche i w teorii wiem mniej więcej jak to powinno wyglądać ; )

Pomyślałam o zakupie nowej deski , takiej na której będe mogła uczyć sie tricków. interesuje mnie na razie zwykłe ollie , obroty w czasie jazdy (sory za nieprofesjonalne nazewnictwo ;d ) . Jak to opanuje to może sie porwe na boxy , raile i taki tam . Aleee . . nie wiem czy jest sens kupować deske typowo do fs . Bo tak naprawde to będzie dopiero mój początek zabawy , podstawy się naucze choćby przez samozaparcie , ale czy snowpark będzie dla mnie odpowiednim miejsce to pewna nie jestem ;d no i oczywiście będę zasuwać na stoku , czasami poza trasami przy odpowiednich warunkach .

Co myślicie? Jaki rodzaj deski powinnam kupić ? Może jakieś konkretne propozycje, dodam , że przeznaczyć mogę na deske jakieś 800 zł.

 

Z góry dzięki . ! ;D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od:

Jaką masz deskę ;)? i co cię kreci najbardziej? Obroty (buttering) boxy i raile, czy dalekie skoki na desce i ew. pipe :)?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , moja deska ? kupiona pod mój wzrost , dla początkujących i tyle ;d miała mi posłużyć do załapania podstaw i sie sprawiłą ; )

a interesuje mnie buttering przede wszystkim . jazdy na boxach i railach spróbuje z czystej ciekawości ;d może się akurat spodoba ; )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli znasz model i firme, to podaj, moze sie okazac, ze masz niezla deske albo juz miekka ;)

Do takich zabaw przydaja sie miekkie deski, najlepiej rockery (to nowosc, wiec w tej cenie chyba nic sie nie znajdzie).

http://proboarder.pl/p/1/242/sapient-stardust-2008-deski.html

http://proboarder.pl/p/1/1050/sapient-seduction-2009-deski.html

http://proboarder.pl/p/1/1049/sapient-stardust-2009-deski.html

 

Te dwa stardusty, pomimo rocznika roznia sie czyms wiecej niz grafika :) osobiscie bralbym tego nowszego, ale ja mam inne priorytety i nie zalezy mi na jak najmiekszej desce :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam co to za firma , model , zamawiałam ją na allegro . jak znajde nazwe to napisze ;d

hmm , one wszystkie są miekkie , mniej lub bardziej i przystosowane do fs . a z nich najbardziej przypadła mi do gustu trzecia . ;d

dzięki bardzo za pomoc . ! ;D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...