Skocz do zawartości

nauka


Rekomendowane odpowiedzi

To tak. Najlepiej będzie jeśli zacznę od początku. Uczyłem się jeździć na desce sam 2 sezony temu. Jakoś mi to poszło, ale zakończyłem naukę tylko i wyłącznie na jeździe na tylnej krawędzi. Po tym nastąpił sezon przerwy i w tym obecnym chce już opanować skręty. Pierwsze kroki jakie zrobiłem w tym kierunku to zsuwanie się na przedniej krawędzi takie swobodne i liść na przedniej. Skręt jako taki udało mi się wykonać przy wolnej jeździe ale każdy z nich kończył się albo na rękach albo na kolanach. Dzisiaj miałem przez chwilę radochę bo udało mi się skręcić w lewo przechodząc na przednią krawędź później w prawo na tylną jednak kiedy chciałem to powtórzyć skończyłem na kolanach. Chciałbym jakieś rady od was. Co by mi mogło pomóc? Może ktoś z okolic by mógł pojeździć ze mną, pokazać błędy i w ogóle ( jeżdżę na czarnej górze ) a jeśli nie To zostanie mi instruktor.

Aaa... zapomialem dodać że mam troszkę przykrotka deskę bo przy wzroście 186 i wadze 70 z tego co przeczytałem na necie powinienem mieć 155 a mam 145. Może to ma jakiś wpływ? No ale skoro dzisiaj się udało mimo że tylko na chwilę ale się udało to raczej w desce nie można się dużo błędów dopatrywać. A kąty w niej to 27/6 długo z nimi kombinowalem ale tak mi się najlepiej jeździ.

 

Ewentualne błędy w pisowni wybaczcie ale pisze z telefonu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deskę masz nie troszkę przykrótką tylko duuużo przykrótką. To jest na 100% jedna z przyczyn niestabilności na desce. Zwłaszcza że nie jesteś jeszcze osobą wprawioną. A co my możemy Tobie poradzić? To co radzą wszystkie samouczki dla osób początkujących zaczynających swoją przygodę ze snowboardem bez instruktora. Ciężar ciała na środku deski, lekko ugięte nogi w kolanach dla większej stabilności i amortyzowania niektórych muld śniegu na stoku, nie patrzeć się pod własną deskę tylko w kierunku jazdy (niektóre osoby patrzą się pod deskę i tracą równowagę) i do tego próbować, próbować i próbować, aż się uda. W razie czego to instruktor, nie każdy musi być samoukiem. Nie warto tracić kilku sezonów na samotnej nauce skoro jest instruktor obok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to raczej się stosuje. A jaka deska będzie dla mnie dobra? Tak jak przeczytałem 155 czy dłuższa? Jaka firma polecacie (zależy mi głównie na jakości ), jaka twardość ( jak już się naucze to jeszcze następny sezon stok ale chciałbym pomyśleć nad jakimś rozwojem ) i czy wiązania z tej co mam teraz czy lepiej komplet brać? Bo planuje kupić deche teraz po sezonie jak ceny trochę w dół pójdą

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do desek to wszystko było napisane już TU

Co do długości to standardowa gadka typa ze sklepu: "Tak żeby pod brodę weszła" Ale ja jestem o 2 cm niższy od ciebie i mam 162 ale ja mam pod freeride deskę czyli właśnie około 155-158 dla ciebie. Wiązania to jak ci wygodniej. Czy nowe czy stare. Nie musisz brać kompletu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to się w jednej kwestii z kolegom "Goornik" nie zgadzam bo ja mam około 184/185cm wzrostu a moja deseczka ma 142cm nauczyłem się jeździć na niej w jeden dzień a na dodatek sam i nie miałem żadnych problemów z skręcaniem, wydaje mi się że problem kolegi tkwi w technice a nie długości ;D ja ci proponuje instruktora bo tak przez neta to nie dam rady pomóc nauczysz się w 1 do 3h a później to kwestia praktyki, a co do samouczka w moim przypadku właziłem na oślą łączkę dla dzieci przez kilka godzin starałem się zjechać na desce a nie na tyłku czy brzuchu i tak aż wreszcie się udało ;] zajęło mi to chwilę ale dałem rady i dziś śmigam ;) ale to tylko dla uparciuchów. A co do jazdy kolega wszystko już powiedział mogę ci tylko doradzić żebyś się nie bał poobijać i zjeżdżał, jak nabijesz sobie kilka siniaczków to nic cie nie będzie ;) pozdrawiam.

 

A właśnie bo bym zapomniał ustaw sobie deseczkę na tak zwaną "kaczkę" jeździłem już na różnych ustawieniach i kaczka moim zdaniem jest najlepsza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotsza deska = latwiejsze manewry

Dluga deska = wieksza stabilnosc przy DUZYCH predkosciach, przy malych nie ma to wiekszego wplywu.

 

Co do dlugosci, 155-158 bedzie dobra. Liczy sie waga a nie wzrost :) wkoncu nie wzrost oddzialuje na deske tylko waga. AMowa deska 155, FS, 152, FR 160

 

Moze gdzies przeoczylem, ale jakie masz wiazania :)? ciezko mowic, czy masz zmieniac, jesli nie wiemy z czego na co ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobijac się Nie boję :) a co do kaczki to czeka mnie kolejny dzień ze śrubokrętem na stoku

Instruktora chyba wezmę jednak. Tylko na ile? 2 godzinki? Godzina 70 zł więc cena odstrasza troche bo za tyle mogę mieć karnet na 4 godziny i zostaje mi 8 zeta na gofra :D

A do wiązań to na wiki doczytałem się że strap-in chyba :D dołącze zdjęcie będzie łatwiej.

Nie mogłem skopiować adresu obrazka na tel więc link będzie jaki będzie. Liczę na to że się wam otworzy na kompach

wap.ebay.de/Pages/ViewItemPic.aspx?emvAD=218x220&aid=270679034715&emvcc=0

 

Deske mam taka jak na zdjęciu tylko że 145. wiązanie też te same co na zdjęciu

Co do deski to dostałem więc większego wyboru nie miałem, Ale ważne że jeździ :D

 

Jeszcze dodam że pierwszy sezon był na regularu dopiero w tym zmieniłem.

Ale z tym przestawieniem to już sam Nie wiem. Jak wiązania są że lewa z przodu to wtedy lepiej mi się obrócić i jechać tyłem d jak wiązania są na prawa do przodu to też mi lepiej się obrócić i tyłem jechać :D może kaczka to rozwiąże

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

step in ;)? takie "wpinane"? jesli tak, to masz i takie buty. Jesli tylko bedziesz mogl, to zmien ;) ale bedzie sie to wiazać rowniez ze zmiana butow.

zdjecie nie dziala, przynajmniej mi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpinane tylko na paski. Jeszcze dzisiaj mi pompka od wiązania poszła sobie gdzieś na stoku I wydalem 25 zeta na nowa ale jak patrzyłem na necie to ta sama która kupiłem kosztuje 3 dychacze więc się opłacalo

 

A na wiki pisze tak:

 

Strap- in – jest to najstarszy typ

wiązań , lecz wciąż najbardziej

popularny . Snowboardzista

zakłada buty, które posiadają

twardą , ale giętką podeszwę i

twardą skorupę . Stopa jest

trzymana przez dwie szerokie

taśmy – jedna z nich przechodzi

nad butem w okolicach palców , a

druga trzyma but w okolicach

kostki. Po mocnym dociągnięciu

pasów dają one solidne

mocowanie , które umożliwia

pełną kontrolę nad ruchem deski .

Wadą tego rozwiązania jest

kłopotliwe zapinanie, które u

początkujących wymaga pozycji

siedzącej . Ze względu na to, że

stopa jest trzymana w dwóch

punktach, mocowanie to wymaga

też indywidualnego

dopasowywania punktów

zaczepienia

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecien - wrzesien, kiedy sezon stoi i wprowadza sie nowe kolekcje. Od wrzesnia do grudnia tez sie znajdzie, ale im pozniej, tym magazyny coraz bardziej opustoszale sie robia :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w czerwcu kupię. Żeby jeszcze jakąś fajna grafikę trafić :)

A jakieś obozy snowboardowe? To dobry pomysł?

 

Wstępnie szukając znalazłem takiego dechacza:

 

snowboardshop.pl/snowboard-salomon-pulse-1562011-p-5892.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do samouczka w moim przypadku właziłem na oślą łączkę dla dzieci przez kilka godzin starałem się zjechać na desce a nie na tyłku czy brzuchu i tak aż wreszcie się udało ;] zajęło mi to chwilę ale dałem rady i dziś śmigam ;)

 

dokladnie na tym to polega:

nauka=osla laczka

 

sama jestem samoukiem i popelnialam ten sam blad co wiekszosc czyli po kilku slizgach lisciem na oslej robilo sie nudno wiec szlo sie na normalna trase. chec nauki i tak zmusila mnie do powrotu na osla (skret na tylna krawedz pozniej skret na przednia a spowrotem juz trzeba bylo sie zatrzymac i obrucic z deska a tak pojezdzic sie nie da). poczatkowo tez wchodzilam na pieszo ale to bez sensu bo 50m pod gore skutecznie wykancza i nie ma sie sil doskonalic tehniki. skretow nauczylam sie od "cudzego instruktora" :D:D:D czyli na oslej instruktor uczyl kogos i tlumaczyl jak te skrety wykonywac. przysluchalam sie ich rozmowie poukladalam w glowie i poszlo samo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze jak z kasą będę stał po feriach. I wtedy pomyśle nad nową dechą trochę poważniej.

 

A słuchanie cudzego instruktora to nie taki zły pomysł :) a jakby to nie poszło to na ile czasu miałbym wziąć dla siebie instruktora bo do tego chyba nie doszliśmy.

 

Później jeszcze wejde na kompa to podesle foto mojej deski z wiązaniami i ocenicie wiązania czy jakoś ujda na nowej desce.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJeszcze żeby tylko trafić na spoko instruktora a nie jakiegoś przymuła :D

Ale miejmy nadzieję że się uda.

 

A kto się wypowie na temat obozów snowboardowych?

 

Edit:

A jakbym zabrał się na To : Darmowe lekcje z instruktorem SITS! ?

W sumie zieleniec trochę dalej niż czarna góra ale może dam radę. co o tym myślicie?

Czy na to może być za dużo chętnych?

Tutaj szczegóły : e-snowboard.info/snowboard-news/3230-darmowe-lekcje-z-instruktorem-snowboardu.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. W jednej się dokopalem że jest 3 wolnych instruktorów i zapisy pod nr, a w asn coś nic nie wyczytalem.

Idę pytać starszych o transport i jakby co to jutro po szkole dzwonię bo teraz to się chyba nie dodzwonie

 

Edit:

 

Transport załatwiony :) żeby tylko był instruktor.

 

Edit 2 :D

Z radochy że coś takiego znalazłem zapomnialem o Tobie rampage. Sorka

Polecasz coś? Ferie mam dopiero od 14 lutego. Trochę późno

 

[ Dodano: 4 Styczeń 11, 16:08 ]

Zadzwoniłem do nich to powiedzieli że nie prowadzą zapisów i że trzeba po prostu być na 9/po 9

Tylko żeby się nie spóźnic bo nie mam ochoty jechać trochę kilosów więcej żeby moc pośmigac tak samo jakbym mógł bliżej :P

 

[ Dodano: 9 Styczeń 11, 17:26 ]

Pół godzinki z instruktorem wystarczyło :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...