Skocz do zawartości

Wiązania twarde Problem z ustawieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wiązaniami oto ich zdjęcie http://img703.imageshack.us/i/decha.jpg/.

jestem początkującym w kwestii snowboardów dlatego będę pisał dość szczegółowo.

kupiłem deskę i po odkręcałem wiązania i teraz nie wiem czy dobrze to zakładam

już przyjąłem że będę jeździł na goofy, i teraz nie wiem czy tam gdzie pisze goofy to ma być skierowane w kierunku zjazdu w obu nogach?

Następny problem to ustawienie kątów wiem że to indywidualna sprawa ja totalnie nie wiem jak to ustawiać. Jeździłem na desce kolegi ma miękkie wiązania i kąty ustawione bardzo małe

i nawet nieźle mi szło przynajmniej równowagę trzymałem a na mojej gdy kąty były bardzo duże czyli ciało miałem ustawione prawie w kierunku zjazdu sypałem co chwila gleby.

Moja deska jest strasznie miękka i elastyczna dlatego myślę że chyba w następnym sezonie kupie miękkie wiązania bo nie wiem czy dobrze słyszałem ale chyba twarde wiązania są do twardych desek i jazdy na krawędzi?

Ale potrzebuje pomocy na ten sezon jeszcze jeden problem gdy mięłam ustawione tak wysokie kąty samo stanie na desce było nie za fajne strasznie lewa noga mnie uciskała a zapięcia były wkręcone w środkowych dziurach i ustawione na równi ze "strzałkami"

Proszę o pomoc

Z góry dzięki *_*

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo masz baaaaaardzo mocno ustawione wiązania pod freeride co nie jest dobre dla kogoś kto dopiero się uczy (twoja skala umiejętności = 1).

Po drugie primo, dla początkującego ustawienia kątów polecane są w okolicach 15 przód i -6 tył

Po trzecie primo ultimo (jak ktoś oglądał poranek kojota to skojarzy :D) dlaczego masz tylne wiązanie ustawione pod większym kątem niż przednie? Dziwisz się że cie noga uwiera?!? Chyba że ja nie wiem w którą storę masz przód bo się na tych wiązaniach nie znam ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz po kolei...

 

czy tam gdzie pisze goofy to ma być skierowane w kierunku zjazdu w obu nogach?

Nie musi być a dla początkujących snowboarderów wręcz nie wskazane. Dla początkujących polecane ustawienia kątów są takie, że stopy ustawione są do zewnątrz deski (przykładowe kąty które zawsze podaje bo sam miałem podobne to 15 w przedniej stopie i -6 w tylnej)

 

Następny problem to ustawienie kątów wiem że to indywidualna sprawa ja totalnie nie wiem jak to ustawiać.

Opisałem wyżej ;p

 

nie wiem czy dobrze słyszałem ale chyba twarde wiązania są do twardych desek i jazdy na krawędzi?

Dobrze słyszałeś. Może nie tyle są twarde do twardych co polecane są ale racją jest to, że w w twardych wiązaniach dużo łatwiej się łapie krawędzie.

 

samo stanie na desce było nie za fajne strasznie lewa noga mnie uciskała

Ustaw takie kąty jak pisałem wyżej to ucisk minie.

 

Jak coś więcej to pisz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki z te informacje

a co do twojego ustawienia, to nie nazywa się ten styl "kaczka"?

Co do ustawienia stopni będę musiał trochę improwizować bo na wiązaniach jest skala 25 45 65 po bokach.

Jeszcze zapewne wiesz że jeżdżę w specjalnych butach narciarskich i mam dość duża stopę myślisz że nie będzie dużo wystawało za krawędzie?

a co do tego napisu goofy to ja ma być poprawnie, ustawił bym to sobie tak ja powinno być nie orientujesz się czasem?

Dzięki za poświęcony czas

czas zacząć działanie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goofy jest to jazda z prawa nogą prowadzącą, regular z lewą :)

Te ustawienia wiązań to tak, są to ustawienia na "kaczkę".

Teraz właśnie widzę że to są typowe wiązania do śmigania na krawędziach tylko że kurcze masz złą deskę do tego ;/ deski do tych wiązań są kierunkowe, jedną stronę maa ściętą i ma się tam ustawienia wiązań takie jak ty tam masz obecnie ustawione. Sorki dude ale na takich wiązaniach się nie znam ;/

Ja ci dałem opis do wiązań standardowych

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...